ترامپ: دستور دادم امتیازات هنگ‌کنگ لغو شوند
۱۰۰۰۱۶۷
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۸
۷۹۸۵ 
دونالد ترامپ در یک بیانیه مهم ضمن «تراژدی» خواندن قانون جدید امنیتی چین برای هنگ‌کنگ، گفته ایالات متحده در واکنش به این تصمیم پکن، امتیازات تجاری و مسافرتی که برای هنگ‌کنگ به عنوان یک منطقه نیمه‌مختار لحاظ کرده بود را لغو می‌کند.

برترین‌ها: دونالد ترامپ در یک بیانیه مهم ضمن «تراژدی» خواندن قانون جدید امنیتی چین برای هنگ‌کنگ، گفته ایالات متحده در واکنش به این تصمیم پکن، امتیازات تجاری و مسافرتی که برای هنگ‌کنگ به عنوان یک منطقه نیمه‌مختار لحاظ کرده بود را لغو می‌کند.

رییس‌جمهور آمریکا همزمان از قطع همکاری میان دولتش و سازمان جهانی بهداشت خبر داده است.

چین که هرگونه انتقاد خارجی مرتبط با هنگ کنگ را دخالت در امور داخلی خود می داند از کشورهای غربی خواسته «از مداخله در هنگ‌کنگ» پرهیز کنند.

هنگ‌کنگ که برای حدود یک قرن مستعمره انگلیس بود به حالت نیمه‌مختار از چین اداره می‌شود اما از سال ۱۹۹۷ که انگلیس این شبه جزیره را به چین بازگرداند بسیاری از مردم این شهر می‌گویند دولت چین قصد تضعیف آزادی‌های مدنی در هنگ‌کنگ را دارد.

طی چند سال گذشته، معترضان هنگ‌کنگی بارها با هدف جلوگیری از اضمحلال تدریجی خودمختاری هنگ‌کنگ و آنچه تلاش پکن برای قبضه کردن کنترل این شهر خوانده شده، به خیابان‌ها آمده‌اند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج