اولین بیانیه نمایندگان مجلس یازدهم
۱۰۰۰۷۱۸
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
۳۶۲۱ 
نمایندگان مجلس یازدهم در اولین بیانیه خود تاکید کردند: رسیدگی به اقتصاد و معیشت طبقات ضعیف و ارتقای شاخص‌های عدالت فوری‌ترین مساله امروز ماست.

خبرگزاری فارس: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای بر شرط تحقق در راس امور بودن، نظم در انجام وظیفه، طهارت اقتصادی و اولویت شناسی تاکید کرده‌اند.

در بیانیه نمایندگان مجلس آمده است:

امروز اقتصاد و فرهنگ در صدر فهرست اولویّت‌های کشور است که در این میان، رسیدگی به اقتصاد و معیشت طبقات ضعیف و ارتقای شاخص‌های عدالت فوری ترین مساله امروز ماست.

بنا بر اعلام هیئت‌رئیسه مجلس متن این بیانیه که به امضای 245 نماینده رسیده اما مورد همه نمایندگان مجلس به شرح زیر است:

هوالحکیم

ما نمایندگان ملت ایران با تقدیر فراوان از پیام حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار مجلس یازدهم، با گرامیداشت ایام ارتحال امام خمینی (ره) و قیام پانزدهم خرداد، ضمن تبریک انتخاب آقای دکتر قالیباف و هیئت رئیسه محترم نکات مهمی را به استحضار ملت شریف ایران اسلامی می رساند:

۱. خداوند متعال را بابت توفیق خدمت شاکریم و از مردم شریف و انقلابی ایران اسلامی به واسطه امیدواری و اعتماد به منتخبان خود سپاسگزاریم و با خدای خود عهد می بندیم که تمام همت خود را صرف خدمت به مردم و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نماییم.

۲. بیان دقیق رهبرانقلاب که «همه‌ی دستگاه‌های حکومتی و مردمی و همه‌ی آحاد، وظیفه دارند از مسیر ترسیمی مجلس حرکت کنند» نشانه قطعی اعتماد ایشان به نمایندگان مجلس یازدهم است که ان شاءالله از سوی همه ما نمایندگان جدی گرفته خواهد شد. ما رابطه مجلس با قوای دیگر و دستگاه‌های فعال کشور را از نوع تعامل و برادری می دانیم و درعین حال معتقدیم باتوجه به اختیارات و وظایف مصرح در قانون اساسی، مجلس برادر بزرگتر قوای دیگر است. به راس امور بودن باور داریم و به مصداق شریفه ی: «لا یکلف الله نفساً الا وسعها» توان خود را برای به عهده گرفتن تکالیف بالاتر مدنظر نظام در مجلس افزایش می دهیم.

۳. شرط تحقق در راس امور بودن، نظم در انجام وظیفه، طهارت اقتصادی و اولویت شناسی است. امروز اقتصاد و فرهنگ در صدر فهرست اولویّت‌های کشور است که در این میان، رسیدگی به اقتصاد و معیشت طبقات ضعیف و ارتقای شاخص‌های عدالت فوری ترین مساله امروز ماست. اما جبران عقب ماندگی در مقوله عدالت، با کار عادی میسر نمی شود و نیازمند جهاد شبانه روزی است.

باور داریم در شرایط ناگوار اقتصادی مردم که ناشی از به هم پیوستگی ناکارآمدی های اجرایی و فشارهای زورگویان عالم است علاوه بر فعالیت جدی برای تقنین و نظارت در چارچوب اقتصاد مقاومتی باید به معنای واقعی کلمه مردمی شویم. مردمی شدن هم با حضور درمیان مردم و شنیدن دغدغه ها و گلایه های آنان محقق میشود و هم با نزدیک کردن زندگی نمایندگان به طبقات ضعیف تر مردم.

۴. معتقدیم پنج خصوصیت مهم ضامن موفقیت مجلس یازدهم در چهارسال پیش رو ۱) انقلابی بودن ۲) انسجام داشتن ۳) حفظ استقلال ۴) حرکت با برنامه تحول و ۵) استفاده از ظرفیت تمام نمایندگان است که فقدان هریک از ویژگی های فوق به تنهایی می تواند مجلس یازدهم را از طی مسیر درست منحرف سازد و عامل ناکامی شود.

۵. مجلس یازدهم، نخستین مجلس در گام دوم انقلاب اسلامی است. لذا خود را نسبت به تحقق بیانیه گام دوم رهبرانقلاب متعهد می دانیم و در این میان از نقش ویژه جوانان غافل نخواهیم شد.

بحمدالله تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس یازدهم را جوانان زیر ۴۵ سال تشکیل می دهند که بعضاً دارای سابقه نمایندگی نیز هستند، تلاش خواهیم کرد درهم تنیدگی تجربه مجربان مجلس با شور و حرارت جوانی نمایندگان جوان را در عمل پیاده کنیم همچنان که در انتخاب هیات رئیسه رقم خورد. معتقدیم خط کشی های قومیتی، جناحی، جغرافیایی و سنی در مجلس باعث آفت خواهد شد.

مجلس یازدهم ید واحده ای برای استعانت از خداوند متعال، برای بیعت با رهبری، برای گرفتن حق مردم و نوازش محرومان و برای دست رد زدن بر سینه دشمنان ملت ایران خواهد بود.

والسلام علینا و علی عبادالله الصالحین

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1399/03/11
به عمل کار براید به سخنرانی نیست چهل سال حرف خسته شدیم از این همه حرف بی عمل
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
دو صد گفته چون نیم کردار نیست.
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1399/03/11
واقعا مجلس ما هم مثل خیلی از جاها بی خاصیت است
نشانه آن مجلس ماست دهم
فقط حرف بی عمل
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
این بنیایه وابسته بودن مجلس و گوش به فرمان بودنش را اعلام کرد تمام
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1399/03/11
امروز بجای این بیانیه ی طرح و کلید میزدید این ب چ درد مردم می خوره اینو قبلا گفته بودید
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1399/03/11
خب اونهایی که ظلم کردن تو مجلس دوره دهم کیا بودن که راحت ازادانه میروند پی دزدیهای زمان کار کردشون هم خودش هم مسئول بالاتر باید جواب بده ومن که بازنشسته لشکری هستم اصلا نمیگذرم.
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1399/03/11
اگه راست میگین حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را همسان سازی کنید همین حالا تا مردم بفهمند خدمت پاک میکنید وشعار نمی دهید وباور کردن حرف های شما را در عمل ببینند افتاددددد
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1399/03/11
حالا حالا ها باید ازین بیانیه بشنویم موقع رانت خواری که شد نه از قسم نامه خبری هست نه از ضعیف ها خبری هست نه از بیانیه ها فقط بچاپ بچابه چون ۱۰ دور قبلی را ما تجربه کردیم حرف زدن بی عمل مثل عالم بی علم است مالیات که نداره خرفه دیگه باد هوا
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1399/03/11
همون حرفهای گذشته با گذشته نابسامان فکر میکنید آینده روشن است؟
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
سالی که نکوست از بهارش پیداستازاول بسم اله کار نمایندگان مشخص شد ؛حرف -خرف -لافزدن بیمورد وقت تلفکردن -بیانیهبیربط وبیمورد -اصهارنصرهایبیجاوبیحاصلو......‌بجایبرنامهریزیصحیحوعقلانی برای درمان درد مردم
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1399/03/11
سلام درود خدا بر کسانیکه در راه مر دم محروم قدمی قلمی بر می دارند وامام بزرگوار بار هادر سخنرانیها فر مو دند این انقلاب مال محرومین است. بازنشسته ایکه سی سال 30 درخدمت جنگ وسا زنگی با کمترین حقوق. جلوی خانواده شر مند ه بود امروز هم که بازنشسته شده باز هم باکمترین حقوق یعنی حدود سه میلیون که برای فرزندش نمی تواند یک گوشی بخرد. پیروز باشید ؟
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1399/03/11
فعلا فقط حرف می زنید بله قربان گو باشید تا بعد 4 سال رد صلاحیت نشوید
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1399/03/11
شما هم دلتون به در راس امور بودن خوش کنید . این جمله اسمی نه عملی
هیچ کاره هستید و خبری هم نیست .خخخخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج