زنوزی: ۱۱۰میلیارد برای تراکتور هزینه کرده‌ام
۱۰۰۰۸۲۲
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
۱۶۰۴ 
مالک باشگاه تراکتور گفت: تاکنون حدود 110 میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم، البته یکسری ایرادات در قراردادهای بازیکنان داشتیم، گاهاً متضرر هم شده‌ایم تاکنون درآمدی هم نداشته‌ایم.

سایت تراکتور: محمدرضا زنوزی مطلق در گفت و گویی ضمن تسلیت فرا رسیدن سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، اظهار کرد: من هوادار دو تیم تراکتور و ماشین‌سازی هستم و به عنوان هوادار این دو تیم صحبت می‌کنم، این دو تیم تحت مالکیت شرکت‌های تابعه گروه سرمایه‌گذاری خود هستند، البته هواداران تراکتور و ماشین‌سازی مالکان تیم‌های خود هستند و من دست تک تک‌شان را می‌بوسم.

وی در خصوص بیانیه‌ چهار باشگاه خصوصی فوتبال ایران بیان کرد: بیانیه‌ای صادر کرده و دیدگاه‌های مدیران چهار باشگاه خصوصی را به مردم و مسئولان اعلام کرده‌ایم، مثل اینکه گوش شنوایی وجود ندارد. دیدگاه ما همان مواردی است که در بیانیه نوشته شده است.

زنوزی با تاکید بر اینکه پروتکل‌های فیفا و سازمان بهداشت جهانی باید رعایت شود، بیان کرد: با شرایط موجود، به این زودی‌ها این پروتکل در باشگاه‌ها، زمین‌های فوتبال و سایر اماکن درگیر اجرا نمی‌شود. بنده سخنان آقای نکونام را هم گوش دادم، دیدگاه‌های بسیار خوبی داشتند و حرف‌مان یکی است. برخی تیم‌ها مثل چهار باشگاه خصوصی حرفشان را می‌زنند، ولی بعضی دیگر از باشگاه‌ها، به دلیل وابستگی مدیران و مربیانشان به دولت، نمی‌توانند حرفشان را بزنند.

مالک تراکتور با بیان اینکه مسؤولان فدراسیون در مواقع نیاز، پشت فیفا قایم می‌شوند و گاهی هم منافع ملی را عَلَم می‌کنند، گفت: چنین کاری که ممکن نیست، یا باید وابسته به فیفا و اصول و سیاست‌های آن باشید و یا نباشید! اساسنامه‌ها را هم همین‌طوری ارسال کرده‌اند که برگشته است. حرف‌مان این است که پروتکل‌های فیفا را رعایت کنید ما در خدمت شما هستیم و چیز اضافی نمی‌خواهیم.

وی افزود: هیچ‌کدام از اعضای مجمع در جریان اصلاح اساسنامه نبودند که ضرورت داشت از اعضای مجمع تأئیدیه می‌گرفتند و یا نظرات باشگاه‌ها را جلب می‌کردند. شما نماینده باشگاه‌ها هستید، ما برده شما نیستیم که هر کاری دلتان می‌خواهد انجام دهید.

زنوزی در ادامه اظهاراتش خاطرنشان کرد: گویا سازمان بازنشستگی از میدان فاطمی به خیابان سئول نقل مکان کرده! هر کسی که می‌رود، با نام «مشاور» باز می‌گردد، فوتبال ملک شخصی شما نیست، توان شما در این حد بود که فوتبال را به این سطح رسانده‌اید، اگر نمی‌‌توانید، جای خود را به جوانان بدهید تا فوتبال را اداره کنند. مگر قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان وجود ندارد؟ هر کس که می‌رود از درب پشتی به عنوان مشاور برمی‌گردد.

وی که با رادیو ورزش گفت و گو می‌کرد، در پاسخ به این سئوال که آیا شما موفق به دیدن یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال شده‌اید؟ اظهار کرد: آقایان از روز گذشته دنبال ما افتاده‌اند. بنده قبل از دیروز، چند بار به آقای بهاروند زنگ زدم که جواب نداد. ما که مسئولان را ندیدیم، زمان تصمیم‌گیری باید باشگاه‌ها را دور هم جمع می‌کردند.

زنوزی در بخش پایانی اظهاراتش یادآور شد: من هم با پیشنهاد آقای نکونام موافق هستم، به‌جای اینکه اکنون 9 بازی انجام داده و سپس برای شروع لیگ بعدی دو ماه استراحت کنیم، 39 بازی را یکجا برگزار کنیم. چرا که در حال حاضر تیم‌های تبریزی و نساجی می‌توانند با پرواز چارتر به شهرهای دیگر بروند، آیا سایر تیم‌ها هم می‌توانند با این شرایط سفر کنند؟ چه تضمینی وجود دارد که تیم رقیب پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده است؟ حرفم این است که تیم‌های شهرستانی در دسته‌‌های پایین‌تر در دورترین نقطه ایران هم هموطن ما هستند، شاید قیمت بازیکنان باهم متفاوت باشد، ولی جان تمامی انسان‌ها یکسان است. متاسفانه آقایان همه چیز را به سخره گرفته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه خواستۀ ما رعایت صحیح پروتکل‌ها است، خاطرنشان کرد: دنبال این نیستیم که قهرمان چه تیمی شود، مسأله ما قهرمانی و جام فلزی نیست. من به تمامی هواداران فوتبال احترام قائلم، ولی هواداران بدانند که این شکل مدیریت در فوتبال، به ضرر دو تیم تهرانی خواهد بود. اگر ما می‌خواهیم صنعت فوتبال را ایجاد کنیم، راه و روش‌ آن چنین نیست.

زنوزی در خصوص اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال، گفت: آقایان اساسنامه را بر مبنای حضور خود در فوتبال و بهره‌برداری خودشان می‌نویسند؛ این درحالی‌ست که اساسنامه باید برای فوتبال کشورمان نوشته شود، من همیشه خیلی رک و بی‌تعارف حرف میزنم، با هر مصاحبه‌ من، یکسری از رسانه‌ها علیه من می‌نویسند که با این کار مشکلی ندارم؛ چرا که نمی‌توانم در مقابل برخی اتفاقات که به ضرر فوتبال ملی است، سکوت کنم.

مالک باشگاه تراکتور اضافه کرد: خطاب به کسانی که به من هجمه می‌آورند، می‌گویم که کدام یکی از شما، بیشتر از بنده برای فوتبال ملی خدمت کرده‌اید؟ هیچ‌کس نمی‌تواند من را به این موضوع متهم کند که حرف‌هایم را «به خاطر منافع تراکتور و ماشین سازی می‌زنم»، من به خاطر فوتبال کشور و تیم‌های شهرستانی این حرف‌ها را می‌زنم، نمی‌شود که زمان حرف زدن، عده‌ای همیشه محکوم کنند! طی گفت‌وگوی قبلی، بنده راجع به درآمد کشورهای مختلف در زمینه حق پخش تلویزیونی، اشتباه لفظی داشتم که همه هجمه آوردند، رقم اشتباه بود، ولی چنین درآمدهایی وجود دارد. چهار باشگاه در کشورمان برای فوتبال هزینه می‌کنند و بقیه از فوتبال می‌خورند! بیش از 80 میلیون نفر در پول‌هایی که برای سایر تیم‌ها هزینه می‌شود، سهیم هستند.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر تاکنون برای تراکتور هزینه کرده‌اید؟ گفت: دقیقاً رقمی که هزینه کرده‌ام را به یاد ندارم، البته قراردادهای ما شفاف بوده و به خاطر خصوصی بودن، قرار نیست به کسی هم جواب پس بدهیم، تاکنون حدود 110 میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم، البته یکسری ایرادات در قراردادهای بازیکنان داشتیم، گاهاً متضرر هم شده‌ایم شاید کلاه هم سرمان رفته است؛ ولی با این حال بشر جایزالخطاست. تاکنون درآمدی هم نداشته‌ایم، البته یکی از برنامه‌های اقتصادی‌مان را از طریق طراحی و اجرای یک اپلیکیشن پیگیری می‌کنیم.

زنوزی با بیان اینکه شرکت‌هایی در حاشیه‌ی فوتبال مصرانه به دنبال برگزاری مسابقات هستند، اظهار کرد: این شرکت‌ها با لابی و فشار رسانه‌ای به دنبال برگزاری مسابقات هستند؛ چرا که مسابقات برای آنان سود دارد و برای باشگاه‌ها هیچ منفعتی ندارد. این شرکت‌ها که در حاشیه فوتبال هستند، بیشتر از باشگاه‌ها درآمد کسب می‌کنند.

وی با اعلام آمادگی برای واگذاری امتیاز باشگاه ماشین‌سازی تبریز، خاطرنشان کرد: بدون هیچ چشم‌داشتی امتیاز این باشگاه را به متقاضیان واگذار کرده و کمک هم می‌کنم، هر کس بیاید، بنده با مدیرعامل کارخانه ماشین سازی هم برای واگذاری باشگاه کارخانه، صحبت کرده‌ام ولی آمادگی نداشتند.

زنوزی در پایان خواستار تدوین برنامه‌ای برای فوتبال کشورمان شد و افزود: البته دوستان این کاره نیستند و تاکنون هر خدمتی که کرده‌اند، دستشان درد نکند، بعد از این در خانه‌هایشان بنشینند

برچسب ها:
انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1399/03/11
باد آورده را باد میبرد.!
پاسخ ها
مهرداد آبادانی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
راست میگی واقعا جاش تو زندانه نه فوتبال
دومان
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
لطفا طرفداران تیم های بیت المال خور صحبت نکنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
پس چرا اینهمه بازیکن ملی پوش ایرانی و خارجی خریدید و اینهمه مربی عوض کردید؟ بجای بازیکنهای میلیاردی از جوانان تبریز استفاده میکردید اگر واقعا خیرخواه مردم هستید و جام فلزی هدفتون نیست
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1399/03/11
بخدا حیف این مرد تو این فوتبال کثیف، لعنت خدا بر ظالمین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
ما مردی نمیبینیم
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1399/03/11
جای دیگه داری می سوزی هر چقدر هزینه کردی فعلا که هیچ دستاوردی نداشتی
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1399/03/11
با این همه ولخرجی چه نتیجه ای گرفتی. حیف و میل بیت المال. کاش پولت رادر راه مناسب دیگری خرج می کردی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
بیت المال رو تیم شما میخوره
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1399/03/11
دلیل سوختگیتم برای همینه که با این همه بریز و بپاش از جیب ملت آخرشم هییییچی نشدی
پاسخ ها
یاشاسین تراکتور
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
جیب خودشه، بیت المال رو شما میچاپین
یاشاسین تراکتور
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
جیب خودشه، بیت المال رو شما میچاپین
یاشاسین تراکتور
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
پماد میخوای
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1399/03/11
اینهمه پول از کجا آوردی که 110 میلیارد فقط برای تراکتورسازی خرج کردی. به نظرت نباید از تو بپرسن از کجا آورده ای.
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1399/03/11
خب برادر برای همین جام فلزی هزینه کردی!
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1399/03/11
کسی نیست به این آدم بفهماند که توهین به دیگران خوب نیست این آقا خودش بلد نیست صحبت کند برایش متن می نویسند. جنابعالی چند ساله که برای همین جام فلزی له له می زنی. پس ساکت باش.
پاسخ ها
تاجی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
من خودم یکی ازهوادارن استقلال تهران هستم فارس زبانم ولی ایشون بسیار درست میگن فوتبال ایران کاملا دولتی وسیاسی هست هیچ درآمدی هم برا باشگاها نیست فقط درآمد فوتبال توجیب عده‌ای دلال میره چرا حق پخش تلویزیونی به باشگاها پرداخت نمیشه چرا هر کس بازنشسته میشه میاد تو فوتبال چرانباید فوتبال ایران توسط فوتبالیست ها اداره بشه
تاجی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
به تو چه ربطی داره لنگی
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
جامی که با تبانی ورشوه وداوری وجعل قرار داد بدست بیاد دوریال ارزش نداره وشرایط حمایت وپوشش خبری نابرابر بین تیم ها رو هم اضافه کنید که تنها برای تیم های خاصه ودیگر باشگاهها در اون حقی ندارن این حمایت ها رو از قشقایی هم می کردن قهرمان می شد
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1399/03/11
یعنی باعقل جور میاد ۱۱۰میلیارد خرج کردی همینقدر هم سال دیگه یک ریال هم درآمد نداشته ای گنج قارونم باشه تمام میشه هیچ عقل سلیمی اینکارو نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1399/03/11
از کجا این همه پول هزینه کردین؟؟؟پول بیت المال رو خرج تراکتور کردین درباره سایر تیم ها هم صحبت میکنین!!!همه می دونن که وابسته به احمدی نژاد بودی
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1399/03/11
به زودی به سرنوشت هدایتی دچار میشی
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1399/03/11
از کجا اوردی نکند مثل تو هدایتی از اوین سر در بیاوری
United Arab Emirates
20:43 - 1399/03/11
حالا منت بزار سرمردم تبریز
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1399/03/11
خاااااااااااااک برسرت این همه پولو هدر دادی البته باد اورده رو بادمیبره
پاسخ ها
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
از کجا فهمیدی باد آورده شناختی از ایشون دارید یا همین طور باد هوا حرف می زنید کمی وقت بزارید از کارهای حاج اقا زنوزی که در صنعت ورونق اقتصادی واشتغال زایی کرده با خبر بشید تیم داری هم یک کار فرهنگی است اگه بدونید
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1399/03/11
فدای سرم که هزینه کردی

بهتر بود این همه پول رو برای افزایش سطح فرهنگی باشگاه تراکتور هزینه میکردی
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1399/03/11
من آذری زبان نیستم ولی آقای زنوزی انسان بسیارمحترمی هست وبه خودمن توچندموردخدمت کرده ومن بهش می گویم زنده بادزنوزی زنده بادتیم های شهرستانی زنده بادسنندج
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1399/03/11
چقدر مصاحبه میکنه.بیکاره یا نیخواد خودشو نشون بده
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1399/03/11
ممنون ازسر هزینه برای ورزش وای ایکاش مشاوران و مدیران خوب داشتی برای ورزش فوتبال جوانان هزینه می کردی نوجوانان . حیف این پولها
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1399/03/12
پول داشتن کافی نیست شعور لازمه که تو نداری
پاسخ ها
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
ازکجا به این نتیجه رسیدی حساب شما رو نداده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج