چرا معاملات مسکن در اردیبهشت افزایش یافت؟
۱۰۰۰۸۲۴
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۱
۳۵۴۴ 
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: وقتی بازار مسکن در اردیبهشت ماه به حالت نرمال برگشت، شاهد رشد بیش از ۸۰۰ درصدی در حجم معاملات اردیبهشت‌ماه بوده‌ایم.

خبرآنلاین: یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: وقتی بازار مسکن در اردیبهشت ماه به حالت نرمال برگشت، شاهد رشد بیش از ۸۰۰ درصدی در حجم معاملات اردیبهشت‌ماه بوده‌ایم.

بهروز ملکی در تازه ترین یادداشت خود در تلگرام نوشت: "بازار مسکن در انتظار شوک ۸۰۰ درصدی؛ رشد ۸۰۰ درصدی معاملات مسکن؛ رشد ۸۰۰ درصدی قیمت مسکن!؛ دمای بازار مسکن: ۸۰۰ درجه؛ موارد فوق، بخشی از تیترهایی است که طی روزهای گذشته و پس از انتشار گزارش بانک مرکزی، در برخی از رسانه ها و کانال های تلگرامی منتشر شده است. اما اصل موضوع چیست؟

اولا گزارش بانک مرکزی مربوط به ماه گذشته (اردیبهشت) است نه پیش بینی آینده.

ثانیا قیمت مسکن ۸۰۰ درصد رشد نکرده است بلکه حجم معاملات مسکن ۸۰۰ درصد رشد کرده است.
ثالثا این رشد نه به خاطر حجم بالای معاملات مسکن در اردیبهشت ماه، بلکه به خاطر حجم بسیار اندک معاملات در فروردین ماه رخ داده است. در فروردین ماه امسال به خاطر تعطیلی ناشی از نوروز و تعطیلی ناشی از کرونا حجم معاملات تهران به رقم بی سابقه ۱۲۰۰ مبایعه افت کرد و طبیعتا وقتی بازار در اردیبهشت ماه به حالت نرمال برگشت، شاهد رشد بیش از ۸۰۰ درصدی در حجم معاملات اردیبهشت‌ماه بوده‌ایم. ضمن اینکه بر اساس همان گزارش بانک مرکزی، حجم معاملات مسکن اردیبهشت ۱۳۹۹ حدود ۷ درصد کمتر از اردیبهشت ۱۳۹۸ بوده است!"

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1399/03/11
دولتي ها شكمشان را زياد صابون نزنند مبارزه انها طي ٣٠سال عليه رشد واقعي قيمت مسكن.ايكاش در تهذيب نفس تقوا ونماز و روزه گرفتن برای خدا.صرف میشد.شهامت مبارزه وبرگشت به قیمت واقعی دلار۴۰۰۰تومانی.نصیب هیچ قدرتی نمی شود!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1399/03/11
وقتی راکده میخواین جو بدین گرونتر بفروشین ،مردم نون ندارن خرید خونه پیشکش
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1399/03/11
در ایران افزایش بیشتر معاملات مسکن باعث افزایش بیشتر نابودی جوانان مملکت و مستاجران است، زیرا وقتی خود مسئولان و کارشناسان مسکن میگویند معاملات مسکن را فقط دلالان سوداگر و محتکر مسکن انجام میدهند، در نتیجه افزایش بیشتر معاملات مسکن مساوی با افزایش بیشتر سوداگری و احتکار مسکن است که باز هم مساوی با فاجعه و ...........
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1399/03/11
تنها کشور موجود در جهان که بازار مسکن ان فقط سوداگری و احتکار است، ایران است که مسئولان نه تنها از افزایش معاملات سوداگران، شرمنده و غمگین نمیشوند، بلکه حمایت هم میکنند که با بزرگنمایی هر چه بیشتر تمامتر، تبلیغ وسیع هم میکنند و بی خیال نابودی جوانان و مستاجران هم هستند، انگار ماموریت یافتن که مملکت را به ویرانه تبدیل کنند و ..........
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1399/03/12
واقعأ مردم چرا؟؟؟ پاسخ بدین؟؟؟از گرون شدن میترسین؟مسئولین عزیز که گفتن نگران نباشید،هروقت به حرف اشون گوش کردین کلأ به فنا رفتین!!!
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1399/03/12
خوب بازاری راه انداختین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج