قلعه‌نویی: در این شرایط فوتبال معنی ندارد
۱۰۰۰۸۴۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
۱۵۷۶
سرمربی تیم فوتبال سپاهان می‌گوید پیش از ادامه فوتبال باید به مسائل اقتصادی و سلامت جامعه فکر شود.

خبرگزاری ایسنا: سرمربی تیم فوتبال سپاهان می‌گوید پیش از ادامه فوتبال باید به مسائل اقتصادی و سلامت جامعه فکر شود.

امیر قلعه‌نویی درباره شروع لیگ برتر اظهار کرد: یک بحث مملکت و یک بحث فوتبال وجود دارد. آیا سلامت و مشکلات اقتصادی جامعه و دغدغه‌های مردم مهم‌تر است یا فوتبال؟ چه از نظر سلامت جامعه و چه از نظر دغدغه‌های سلامت مردم ما در وضعیت بسیار سختی قرار داریم. همه از فوتبال صحبت می‌کنند اما من می‌گویم به مردم فکر کنید. در این شرایط سخت آن عزیزانی که به سر کار می‌روند چه گناهی کردند؟ بهتر از فوتبال را کنار بگذاریم و درباره سلامت جامعه صحبت کنیم. درباره مشکلات و دغدغه‌های جامعه صحبت کنیم. اگر آنجا را درست کنیم، بعد می‌توانیم درباره فوتبال صحبت کنیم. وقتی جامعه مشکل دارد ما درباره فوتبال چه بگوبیم؟ برخی آلمان را مثال می‌زنند اما آیا اقتصاد آلمان با اقتصاد ما برابر است؟ ببینیم دولت‌ها چطور رفتار کردند؟ دولت‌ها در قبال مشکلات مردم و سلامت مردم چه رفتاری انجام دادند؟

وی افزود: می‌گویند در آلمان فوتبال‌ها شروع شده است اما در آلمان یک کارگر اگر ٣٠٠٠ یورو می‌گیرد با همان پول کل زندگی‌اش می‌گذرد. آیا سلامتی کارگران عزیز ما مهم نیست؟ اگر می‌خواهیم شرایط را عادی نشان بدهیم باید شرایط عادی باشد. نباید عادی نشان بدهیم. اگر موج دوم کرونا در پاییز شروع شد، چه کسی پاسخ مردم را خواهد داد؟

سرمربی تیم فوتبال سپاهان که با رادیو ایران صحبت می‌کرد، ادامه داد: اگر مشکلات جامعه را حل و سلامت جامعه را تأمین کردیم و دغدغه اقتصادی را حل کردیم بیایید درباره فوتبال صحبت کنیم. آن‌هایی که قدرت دارند ابتدا این دو مقوله را حل کنند. ما باید مشکلات جامعه را حل کنیم. اگر مشکلات حل نشود فوتبال با دغدغه اقتصادی جامعه چه معنی دارد؟

او تصریح کرد: مگر پروتکل تدوین نکردند؟ همین پروتکل‌ها هم ایراد دارد. ایراد اول این است که آقایان مسئولیت قبول نمی‌کنند و تضمین نمی‌دهد. آنها هیچ مربی‌ای را دعوت نکردن که نظرخواهی کنند. کارشناسی باید صحبت کنیم. باید از چهار مربی دعوت می‌کردند تا نظر بدهند. من همینجا از تلاش و ایثارگری جامعه پزشکی هم تشکر کنیم اما مسئولیت این پروتکل را نمی‌پذیرند.

قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که فشار برای برگزاری مسابقات از کجا می‌آید، گفت: فقط می‌خواهند بگویند مملکت شرایط عادی دارد و مشکل ندارد. امروز آمار کرونا را دیدید؟ ما نباید نشان بدهیم جامعه و مملکت حالت عادی داریم. اگر این رفتار ها ادامه پیدا کند موج دوم شدیدتر خواهد شد. می‌خواهند مملکت را عادی نشان بدهند در صورتی که عادی نیست و مشکلات و دغدغه‌هایی وجود دارد. ما اصلا بحث قهرمانی نداریم. چهار و پنج مدیر در این شرایط بد اقتصادی از جیب هزینه می‌کنند. آیا درد دل زنوزی را گوش کردید؟ درد دل آقای حمیداوی و حدادی را گوش کردید؟ بعضی از تیم‌ها دولتی هستند بودجه دولتی دارند و به کسی هم فشار نمی‌آید. آیا نباید پای حرف مدیران تیم‌های خصوصی و برخی مربیان مثل مجید جلالی می‌نشینند؟

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع اساسنامه فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: آیا قبل از ارسال به فیفا نظرخواهی کردند؟ با این رفتار ها به جایی نمی‌رسیم. ابتدا می‌خواهیم سلامت جامعه و مشکلات اقتصادی برطرف بشود. فوتبال یک مقوله صنعتی است که همه چیز دارد. یک زمانی فوتبال را تهدید می‌دیدیم اما الان فرصت می‌بینیم. یک موقع جمعیت را در ورزش از ٨٠ هزار نفر به ۵ هزار نفر رساندیم اما الان فوتبال را فرصت می‌دانیم. باید به فوتبال به عنوان مقوله اجتماعی، آسیب‌ شناسی و اقتصادی نگاه کنیم و اینگونه نباشد نباید از فوتبال مقطعی استفاده کنیم. همه قشر جامعه مثل راننده تاکسی خانواده دارند و باید در اولویت باشند. در این شرایط فوتبال معنی ندارد.

قلعه‌نویی در ادامه درباره تست کرونایی که بازیکنان سپاهان دادند، گفت: ما در ١٠ روز ٣ تست دادیم. شروع تمرین همه منفی بودند اما الان دو بازیکن و یک تدارکات کرونا دارند. همه پروتکل بهداشتی را هم رعایت کردیم. بازیکن ٢ ساعت در اختیار ماست و ٢٠ ساعت کنترلش در اختیار خودش است. ابتدا کرونا را مهار کنیم و بعد شرایط را عادی اعلام کنید.

او در ادامه درباره نامه چهار باشگاه لیگ برتری برای تعطیلی لیگ هم گفت: آقای زنوزی حرف خوبی زد. برخی تیم‌ها دولتی هستند شاید محدودیت دارند و نمی‌توانند راحت حرف بزنند. اینجوری که مدیران باشگاه‌های خصوصی می‌توانند راحت حرف بزنند و تصمیم بگیرند شاید برخی مدیران نتوانند حرف بزنند. بهتر است فوتبال در شرایطی که مشکلات اقتصادی کمتر و سلامتی هم باشد ادامه داشت باشد. بهتر است قبل از فوتبال درباره سلامت جامعه صحبت کنیم. ما نمی‌گوییم فوتبال تعطیل شود. ما می‌گوییم سلامت جامعه که آقای گل‌محمدی هم جز این جامعه است ایجاد شود و بعد فوتبال ادامه پیدا کند.

او تصریح کرد: الان شرایط اقتصادی و کرونا در خوزستان چطور است؟ چطور استقلال می‌خواهد به آنجا برود؟ به جز برخی باشگاه‌ها، سایرین چطور می‌خواهند پرواز چارتر کنند؟

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1399/03/11
مثل همیشه زر اضافی میزنه.حقوق کارگران چه ربطی به برگزاری لیگ داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
راست میگه فوتبال به چه درد میخوره وقتی نمیتونه جام بگیره و فقط پرسپولیسه که جامهارو درو میکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
راست میگه فوتبال به چه درد میخوره وقتی نمیتونه جام بگیره و فقط پرسپولیسه که جامهارو درو میکنه
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1399/03/11
رییس مافیا حنا شما رنگی نداره نوارت عوض کن خودت خوب میدانی همه حرفهات دروغه پشت جامعه پزشکی هم قایم نشو چون دم خروس بیرونه از ی ادم دغلباز هم واحمق هم دفاع نکن چون حتی تبریزها شرم دارن که این همشهریشون
United Arab Emirates
20:01 - 1399/03/11
ای جانماز آب کش ترسو نویی مافیا به این ترسویی ندیده بودیم
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1399/03/11
گم شو هر کس برا خودش قانون گذار شده
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1399/03/11
تو استعفا بده هر چی پول گرفتی پس بده برو خانه بشین کسی هم از نبود تو ناراحت نمیشود کمی از فوتبال کثیف پاک میشود
United Arab Emirates
20:51 - 1399/03/11
اینها که گفتی همش درست ولی مسول کمک به مردم ودرست کردن اوضاع مملکت با دولته نه با فدراسیون فوتبال وشمل
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1399/03/11
چه ربطی به آقای گلمحمدی داره !
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1399/03/11
چون شانسی برای قهرمانی نداری این حرفو میزنی
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1399/03/11
خب آقای کله گنده مافیا شرایط اقتصادی مردم چندساله که خرابه ربطیم به فوتبال بازی کردن نداره .آخه توچقد آدم چرکینی هستی که بخاطر منافع خودت پای هرکسوهرچیزیو وسط میکشی آخه اون راننده تاکسی چه ربطی به توچرکین وفوتبال داره آدم بیشرف خرخودتی مردمو ......فرض نکن مردم شعور دارن ازهمه چیزباخبرن. کثیفترین آدم دنیا قلعه نوعی.
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1399/03/11
تو اگه واقعا دلسوز کارگر بودی حقوق ملیاردی نداشتی
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1399/03/11
شماها چه بیکارید که حرفهای چرت این مافیایی را خوندید حرفاش ارزش وقت گذاشتن و خوندن ندارد
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1399/03/11
داستان تومافیا، مثل داستان خوارج وحضرت علی (ع)شدخوارج خودشون پشت قرآن قایم کردندواستفاده لازم می بردندوحالاتوهربارخودت پشت یکی قایم کن وازآب میخوای کره بگیری....بابا توهیچی نبودی چونکه شرافت درفوتبال نداشتی الان هم مهره سوخته ای بیش نیستی
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1399/03/11
خفه بابا قلعه مافیا تو هر جا پول و مافیا باشه حاضری حنات دیگه خیلی وقته رنگ نداره
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1399/03/12
چرا هرکی برای سلامت مردم حرف میزنه ومیگه لیگ باید تعطیل بشه لنگیا بهش حمله میکنند یعنی مردم بمیرند و شما جام بگیر ید؟
Iran, Islamic Republic of
02:39 - 1399/03/12
کدوم شرایط : راهرو ورختکن ،یا ترکیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج