جنجال تبليغات پوشك سالمندان ازتلويزيون!
۱۰۰۱۰
۱۰ مهر ۱۳۹۰ - ۰۸:۳۵
۱۶۶۱۶
رييس اداره امورسالمندان وزارت بهداشت واستاد دانشگاه شهيد بهشتي به نحوه تبليغ نوعي پوشك بزرگسالان از رسانه ملي انتقاد كرد و گفت: اين نوع تبليغات در شان سالمندان ما نيست و عزت نفس سالمندي را زير سوال برده است.
رييس اداره امورسالمندان وزارت بهداشت واستاد دانشگاه شهيد بهشتي به نحوه تبليغ نوعي پوشك بزرگسالان از رسانه ملي انتقاد كرد و گفت: اين نوع تبليغات در شان سالمندان ما نيست و عزت نفس سالمندي را زير سوال برده است.

يك مقام وزارت بهداشت:تبليغات پوشك سالمندان ازتلويزيون عزت نفس سالمندي را زير سوال برده است.

دكترپريسا طاهري در حاشيه همايش سالمندي سالم در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: تبليغ پوشك محافظ بزرگسالان از تلويزيون و رازداراعلام كردن مشكلات سالمندي، حرمت سالمند را مخدوش مي كند اين موجب شرمساري است و بهتر است متوقف گردد.

وي ادامه داد:اگربخواهيم براي مراقبت ازجسم سالمند گامي برداريم ولي روح اورامخدوش كنيم كاري عبث انجام داده ايم ضمن اينكه مراقبت از روح و سلامت روح سالمندان بهتر و مهمتر از سلامت جسم سالمندان است.

اين متخصص طب سالمندي در بخش ديگري از اظهاراتش گفت: وزارت بهداشت براي سلامت سالمندان برنامه خاص دارد و طرح شهروند ارشد را در مرحله اجرا قرار داده است و بهتر است از اين پس به جاي عبارت پيرزن يا پيرمرد همان عبارت شهروند ارشد بكار گيريم.

طاهري اضافه كرد : كشورمان در مرحله گذار جمعيتي است و سونامي خاموش و زنگ خطر در اين زمينه به صدا در آمده است و بايد با همه توان براي مقابله با چالش هاي دوره سالمندي مهيا شويم.

وي گفت: فشار خون بالا، ديابت ، افسردگي و اختلال خواب شايع ترين عوارض و بيماري هاي دوره سالمندي است كه مراقبت خاص مي طلبد.

اين متخصص طب سالمندي افزود : سالمندان اغلب به دليل فقر اقتصادي ، مصرف خودسرانه دارو ، كمبود وقت با مشكلات خود مي سازند و رغبتي براي مراجعه به كلينيك هاي خاص ندارند.

وي همچنين گفت : سقوط و زمين خوردن شايعترين مشكل براي سالمندان است كه حتي مي تواند منجر به مرگ يك سالمند شود و تحقيقات نشان داده كه نيمي از سالمندان پس از افتادن بر زمين و سقوط دچار آسيب جدي شده و ديگر سلامت خود را به دست نمي آورند.

اين استاد دانشگاه بر لزوم بهسازي معابر و خيابان ها براي عبور سالمندان تاكيد كرد و گفت: سالمندي يك شاخصه منفي نيست و اگر در اين دوره بتوانيم سالمند را فعال و پويا نگه داريم ، سالمندي به شيرين ترين دوره از زندگي تبديل خواهد شد.

وي ادامه داد : با اجراي طرح سالمند فعال در وزارت بهداشت سه ركن امنيت ، بهداشت و مشاركت براي سالمندان تعريف شده است.

اول اكتبر برابر با نهم مهر ماه روز جهاني سالمندان است.

منبع
: ایرنا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج