درآمد‌های باشگاه استقلال؛ پیش‌خور تا ۱۴۰۲
۱۰۰۲۱۱۵
۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
۲۰۰۰
باشگاه پرطرفدار و محبوب پایتخت برای درآمدزایی با چند شرکت مختلف قرارداد بسته است؛ از جمله یک کمپانی مربوط به پوشاک، اپراتور و موسسه مالی اعتباری.

بانک ورزشی: باشگاه پرطرفدار و محبوب پایتخت برای درآمدزایی با چند شرکت مختلف قرارداد بسته است؛ از جمله یک کمپانی مربوط به پوشاک، اپراتور و موسسه مالی اعتباری.

اولین قرارداد درمورد شرکت پوشاک به این صورت بوده که آنها به باشگاه اعلام کرده بودند یک میلیارد به استقلال خواهند داد و از فروش هر لباس 30 درصد سود پرداخت می‌کنند. نکته جالب این است که کمپانی مورد اشاره لباس‌ها را در مناطق آزاد تحویل می‌داده و از این 30 درصد سود، چیزی به باشگاه نرسیده است.

یک سامانه هواداری هم اسپانسر استقلال بوده که 90 درصد مشارکت هواداران برای استقلال و 10 درصد برای اپراتور در نظر گرفته شده بود. باشگاه هم باید 40 درصد (از سهم 90 درصدی) را صرف جایزه می‌کرد که به دلیل مشکلات مالی این رقم صرف جوایز نشده است و درآمد موردنظر بدست نیامد.

باشگاه استقلال ارزش افزوده دیگری هم داشته که از آن درآمدی حاصل نشده. این باشگاه باید 70 درصد درآمد کسب می‌کرد و در این راه می‌بایست تبلیغ، قرعه‌کشی و جایزه می‌گذاشت اما سرانجامی برای آبی‌ها نداشته است، 30 دیگر هم به اپراتور می‌رسید.

قرارداد اسپانسری دیگر آبی‌پوشان پایتخت مربوط به یک موسسه اعتباری است. ماجرا از این قرار است که استقلال بابت این قرارداد و کارت‌های هواداری پول موردنظر را جلوتر گرفته و حالا چند میلیارد به این موسسه بدهکار است و به دلیل نوع قرارداد، بیشتر به ضرر باشگاه تمام شده است.

نکته قابل توجه دیگر این است که بلیت فروشی بازی‌های استقلال به 4 شرکت فروخته شده است!

یکی از اسپانسرهای استقلال هم تا سال 1402 با این باشگاه قرارداد دارد و آبی‌ها به آنها بدهکار هم هستند و اگر بخواهند اسپانسر جدید جایگزین کنند به دلیل قرارداد با اسپانسر نمی‌توانند نسبت به آن و تبلیغ روی پیراهن اقدام کنند.

همه این مسایل و مشکلات باعث شده تا راه‌های درآمدزایی باشگاه استقلال به مشکل بخورد، اتفاقی که هم باشگاه استقلال را به دردسر انداخته و هم یکی از موانع راه‌های درآمدزایی برای کارگزارها بوده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج