کفاشیان: فدراسیون فوتبال کرونا گرفته!
۱۰۰۳۵۳۸
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
۹۷۴ 
رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: سازمان لیگ خودش یک فدراسیون است و فدراسیون هم خودش یک فدراسیون دیگر که به بیماری کرونا مبتلا شده و باید خیلی مراقبت کنیم که خوب شود.

خبرگزاری فارس: علی کفاشیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمیته اخلاق حکمی برایم زده است و به هر دلیل خدماتی که اگر داشته‌ام و کارهایی که نکرده‌ایم و خرابکاری‌هایی که کردم را نادیده گرفته است و 5 سال من را از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم کرده و مبلغی هم جریمه برایم در نظر گرفته است. اتهامات به من تفهیم نشده بود که چه کاری انجام داده‌ام. ضمن اینکه اعتقاد داشتم کاری که در فدراسیون از نظر درآمدزایی کردیم کاری شفاف و مشخص بود. مثلا اینکه شما جنسی را به کسی می‌فروشید چند چکش را پاس می‌کند و چند چکش را هم پاس نمی‌کند و باید به مراجع مختلف شکایت می‌کردیم. به هر حال رای کمیته اخلاق در موردم صادر شد و این کمیته مستقل بود رکن قضایی فدراسیون فوتبال است. در اساسنامه جدید کمیته اخلاق را باید مجمع تعیین کند و خوب است که کمیته اخلاق حتی با رئیس و نایب رئیس و هیات رئیسه فدراسیون تعارفی نداشته باشد و این نقطه قوت کار است من خودم را بیگناه می‌دانستم. نمی‌دانم چرا این رای برایم صادر شد؟

وی افزود: همیشه طبق معمول که در این 10 سالی که سابقه در ورزش دارم رسانه‌ها هفت، هشت، 10 روز زودتر از همه چیز باخبر هستند که چه تصمیماتی گرفته می‌شود. حتی خواب هم که می‌بینم از رسانه‌ها می شنوم که چنین خوابی را دیده‌ای! از رسانه‌ها هم در مورد رای جدید شنیده‌ام.

کفاشیان درمورد بازگشت به فدراسیون گفت: استعفا از فدراسیون ندادم و آن زمان به تاج گفتم این اختیار را به شما می‌دهم که جای من در مجمع بعدی نایب رئیس اول مشخص کنید. مجمع بعدی در اردیبهشت بود که نایب رئیسی انتخاب نکردند ضمن اینکه ماندگار شدم اما با حکم کمیته اخلاقی که علیه lk صادر شد دیگر نمی‌توانستم در فدراسیون حضور پیدا کنم و شما اکنون با یک محکوم مواجه هستید.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا قرار است رئیس کمیته انتقالی شوید، اظهار داشت: من مطمئنم که کمیته انتقالی تشکیل نمی‌شود. فدراسیون اساسنامه را خوب و قشنگ نوشته و من هم آن را دیده‌ام و انشاالله فیفا هم آن را تایید می‌کند و اولین کاری که فدراسیون باید انجام بدهد مجمع را تشکیل بدهد و اساسنامه را تصویب کند و تاریخ برگزاری انتخاباتش را مشخص کند چون هر چه زودتر باید رئیس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون مشخص شود.

وی در مورد حضور وزیر ورزش در مجمع فدراسیون فوتبال تشریفاتی شده و آیا این مساله خوب است ، گفت: مجمع جدید فدراسیون 90 و یا بیش از 90 عضو دارد و نبود وزیر ورزش ضرری برای مجمع ندارد و تاثیر رایی ندارد ولی نقطه قوت است. اگر وزیر خودش را عضو مجمع بداند موظف می‌داند که کمک کند ولی فیفا این را قبول نکرد. فدراسیون پیشنهاد داده که افتخار می‌کند وزیر ورزش در مجمع حضور داشته باشد اما دست فیفاست و اگر قبول هم نکرد این پیشنهاد را که دیگر هیچ ولی اگر وزیر ورزش عضو مجمع باشد و یک رای از 90 رای را داشته باشد نقطه قوتی برای فوتبال است. حضور وزیر ورزش استقلال فدراسیون را زیر سوال نمی‌برد مدیر اگر مدیر باشد با لابی‌هایی که می‌کند از دولت و مجلس و همه باید کمک بگیرد. اگر فیفا هم این پیشنهاد را نپذیرد مشکلی ندارد زیرا فیفا هم اساسنامه را تایید کرده است.

کفاشیان در مورد سفارش ویلموتس از سوی نهاد فرهنگی ایران و هلند گفت: هر زمانی که مربی یا بازی دوستانه از کشورهای مختلف خواستیم از سفارتخانه کمک می‌گرفتیم. وظیفه سفارتخانه‌ها مشورت دادن است و معرفی است.

وی در مورد اینکه آیا سفارتخانه‌ها می‌توانند مشورت تخصصی در فوتبال بدهند، گفت: خیر مشورت تخصصی نه اما می‌توانند امکانات را فراهم کنند.

کفاشیان درمورد اینکه چرا از رنارد صحبت نشد زیرا انجمن فرهنگی ایران و هلند اسمی از این مربی نیاورده و ترابیان خودش با این مربی صحبت کرده، گفت: من اطلاعی از انجمن فرهنگی ندارم اما اگر سفارتخانه‌ها یا حتی ایرانیان خارج از کشور بتوانند کمک می‌کنند، ایرادی ندارد و اگر پیشکسوتی در خارج از کشور مربی را پیشنهاد بدهد اما در مذاکرات و قرارداد باید قوی عمل کردیم.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه وزیر ورزش نوشته بررسی و بهره برداری و معنای بهره برداری واضح است و پیشنهاد نیست، گفت: بهره برداری یعنی اینکه مسایل گردن ما نیست خودت بررسی کن و تصمیم بگیر. البته اختیارات این کار با فدراسیون است.حتی اگر کسی بخواهد مسایل را گردن کسی دیگر بیندازد قابل قبول نیست باید تصمیم بگیرد. زمانی رئیس سازمان به ما پیشنهاد مربی داد و من هم آن را آوردم و حالا اگر خراب شده بگویم تقصیر اوست نه ولی مسئولیتش با بنده است.

وی در مورد پرداخت مبلغی به ویلموتس و اینکه کی روش حاضر بود با یک میلیون یورو کمتر از این مربی در تیم ملی بماند، گفت: من چنین پیشنهادی از کی‌روش نشنیده‌ام و زمانی که او قراردادش با ما تمام شد با فدراسیون کلمبیا قرارداد بسته بود و از قبل هم خود شما رسانه‌ها می‌نوشتید که او قرار است به کلمبیا برود. مبلغش هم 2 برابر ایران بود و پیشنهادی نداده بود.

کفاشیان در مورد اینکه ابهامات مالی زیادی در فدراسیون شما و تاج وجود داشت عنوان کرد: اعتقاد دارم که تا زمانی که بودم حسابرسی کامل از سوی حسابرس انجام شده و همه چیزش شفاف است و در مسایل مالی ایرادی نمی‌توانیم بگیریم.

وی در مورد اینکه شرایط فدراسیون فوتبال مناسب نیست و بهاروند هم اکنون هم رئیس سازمان لیگ و هم سرپرست فدراسیون است و اکنون به تعلیق نزدیک شده‌ایم و بهتر نیست هر کدام رئیس خاص خود را داشته باشند، گفت: من هم اعتقاد شما را دارم. سازمان لیگ خودش یک فدراسیون است و فدراسیون هم خودش یک فدراسیون دیگر است که به بیماری کرونا مبتلا شده است و باید خیلی مراقبتش کنیم که خوب شود. این روش نمی‌تواند کمک کند.

کفاشیان در مورد اینکه آیا وزیر ورزش از شما کمک نخواسته است، گفت: وزیر که نباید از من بخواهد، وزیر وقت ندارد که من را بببیند. انتخاب بهاروند انتخاب وزیر نبوده وبراساس اساسنامه بوده است و بر این اساس وقتی رئیس فدراسیون رفت نایب رئیس اول و نایب رئیس اول که من بودم در بند بودم! و شاید اگر محرومیتم تمام شود بروم کمک کنم.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مورد حضور نبی به عنوان دبیرکل گفت: نبی آدم باتجربه‌ای است و زحمت می‌کشد اساسنامه فدراسیون در حال حل شدن است که این خودش یک قدم است. بحث دیگر برگزاری انتخابات است و اگر نبی خودش کاندیدا نباشد ولی اگر کاندیدا باشد که باید فکر دیگر کرد. زیرا اگر خودش نامزد شود نمی‌تواند دبیر باشد و انتخابات را برگزار کند.

وی در مورد اینکه شما در مجمع یارکشی کرده‌اید و فرد مد نظر شما رای بیاورد رئیس شود، گفت: چه کسی کاندیدا است؟! من سه چهار سالی است که ارتباطی با هیات‌ها و باشگاه‌ها تماسی نداشته‌ام. حتی زمانی که نامزد بودم می‌گفتم نفر کناری من بهتر است. البته خود اعضای مجمع رای می‌دهند. البته همیشه می‌گویند شما به کی‌ می‌گویند رای بدهیم می‌خواهند شما را تست کنند.

کفاشیان در مورد اینکه با گودرزی وزیر سابق ورزش سلام و علیک دارید، گفت: اصلا ندیدمش که سلام و علیک کنم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1399/03/19
ایشون رفیق تاج وتگنون هرفسادی بوده باهم انحام داده اند بایستی دردادگاه به عملکرد گذشته وحال پاسخگو باشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج