چرا اصولگرایان از آمدن احمدی‌نژاد نگرانند؟
۱۰۰۴۰۳۰
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۹
۷۰۲۷
مرتضی طلایی، فعال سیاسی اصولگرا و چهره نزدیک به قالیباف، مدعی شده که احمدی‌نژاد برای 1400 در حال رایزنی با شورای نگهبان است تا تأیید صلاحیت خودش را بگیرد؛ اتفاقی که بعید است رخ دهد، چراکه سیاست‌ نشان داده تکلیفش را با احمدی‌نژاد روشن کرده است.

روزنامه شرق: مرتضی طلایی، فعال سیاسی اصولگرا و چهره نزدیک به قالیباف، مدعی شده که احمدی‌نژاد برای 1400 در حال رایزنی با شورای نگهبان است تا تأیید صلاحیت خودش را بگیرد؛ اتفاقی که بعید است رخ دهد، چراکه سیاست‌ نشان داده تکلیفش را با احمدی‌نژاد روشن کرده است.

بعد از پاسخ صریح رهبری به تمایل رئیس سابق دولت به دوباره آمدن و نامه احمدی‌نژاد در تبعیت از نظر ایشان، ثبت‌نامش برای انتخابات ریاست‌جمهوری 96 بسیار عجیب بود و کاملا قابل پیش‌بینی بود که صلاحیت خودش و نزدیکانش تأیید نشود. سابقه و تجربه هم نشان داده که یک فرد بیش از دو دوره قرار نیست رئیس‌جمهوری شود. شاهدش ردصلاحیت هاشمی در سال 92 است.

فارغ از اینها، گفته‌ها و شواهد هم حاکی است که اراده بر نیامدن احمدی‌نژاد است. باهنر پیش از این گفته بود: «من حضرت آيت‌الله جنتي را در يكي از جلسات مجمع تشخيص ديدم. بعد از اين بود كه حضرت آقا سفارش كرده بودند كه آمدن احمدي‌نژاد به مصلحت نيست. به آقاي جنتي گفتم احمدي‌نژاد كانديدا مي‌شود. گفت واقعا كانديدا مي‌شود؟ خبر داري؟ گفتم به‌هيچ‌وجه. فقط تحليل دارم. آيت‌الله جنتي خيلي تعجب كرد و گفت اگر نامزد بشود يعني به دنبال فتنه است. يادم هست آن زمان به كسي ديگر نگفتم». یک‌بار دیگر هم درباره تذکرات جنتی به احمدی‌نژاد گفته بود: «یکی، دو دفعه بحث‌هایی درباره احمدی‌نژاد شد و یک‌بار هم خود ایشان حضور داشت. تذکرهایی داده شد، ولی ما اصولا کشانده‌شدن این بحث‌ها را به مجمع، مصلحت نمی‌دانیم». حالا چطور شورایی که رئیسش معتقد است احمدی‌نژاد به دنبال فتنه‌انگیزی بوده، او را تأیید صلاحیت خواهد کرد؟

این احتمال وجود دارد که احمدی‌نژاد که مدعی است بین مردم محبوبیت و اقبال دارد، از این ادعا به‌عنوان یک اهرم فشار استفاده کند تا شورای نگهبان را مجبور به عقب‌نشینی کند. این در حالی است که شورای نگهبان هم در این وادی فعال مایشاء نیست و حتی اگر همه اعضای حقوق‌دان و فقیه شورای نگهبان هم تمایل به تأیید صلاحیت احمدی‌نژاد داشته باشند، به مسائل و مواردی استناد می‌کنند که به واسطه آن تاکنون بسیاری را ردصلاحیت کرده‌اند. همان سال 96 هم که احمدی‌نژاد ردصلاحیت شد، بحثی مطرح شد مانند اینکه ممکن است با حکم حکومتی تأیید شود، اما عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، در یک برنامه تلویزیونی اضافه کرد که «بعید است» از میان نامزدهای ردصلاحیت‌شده فردی با «حکم حکومتی» ‌ تأیید شود.

حالا سؤال اینجاست که چرا مرتضی طلایی، چهره نزدیک به قالیباف، باید از تلاش‌های احمدی‌نژاد برای تأیید صلاحیت‌گرفتن خبر بدهد؟ آیا او رئیس سابق دولت را رقیب بالقوه‌ای برای قالیباف، دیگر نامزد احتمالی 1400 می‌داند؟ آیا او به‌واقع تصور می‌کند که احمدی‌نژاد ممکن است تأیید صلاحیت شود؟ آیا اصولگرایان واقعا از احمدی‌نژاد می‌ترسند؟ آیا خبر یا اطلاعی ویژه از این رایزنی‌ها دارند؟ پاسخ این سؤال را البته یک نفر دیگر هم باید بداند؛ عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان. در صورتی که احمدی‌نژاد به دنبال رایزنی باشد، او باید در این زمینه اطلاعاتی داشته باشد. تماس‌های خبرنگار ما برای کسب اطلاع از کدخدایی در روز گذشته البته به جایی نرسید. طلایی به نامه‌نیوز گفته است: «آقای احمدی‌نژاد متفاوت از دو جریان سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب است.

درواقع باید به او به‌عنوان یک پدیده سوم نگاه کرد، چون در هیچ‌کدام از دو جریان سیاسی تعریف نمی‌شود. آقای احمدی‌نژاد الان موقعیت اجتماعی خوبی میان طبقات متوسط به پایین جامعه دارد و این اقشار هوادار او هستند. البته آقای احمدی‌نژاد موضوعاتی دارد که باید بررسی و حل‌وفصل شوند». طلایی به نقل از نزدیکان احمدی‌نژاد که نخواسته نامی از آنها برده شود، گفته است: «اطرافیان آقای احمدی‌نژاد اعلام کردند «آقای احمدی‌نژاد برای نامزدی در انتخابات ۱۴۰۰ آمادگی دارد، اما دنبال رایزنی برای حل مسائلش با شورای نگهبان است». اگر شورای نگهبان روزی به این نتیجه برسد که آقای احمدی‌نژاد صلاحیت ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری را دارد، در چنین صورتی او رقیب هر دو جناح سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ خواهد بود، نه فقط اصولگرایان».

برچسب ها:
انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:15
Iran, Islamic Republic of
07:49 - 1399/03/21
درود بر احمدی نژاد عزیز
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
به جون هر چی مرده احمدی برمیگرده
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
عناصر ارزشی از برگشت احمدی نژاد دفاع نکنند
همان قهر 11 روزه برای عدم صلاحیتش کافی و زیادی است
خیر هاشمی سال84 تایید صلاحیت شد
سال 92 به دلیل مسائل سال88 رد صلاحیت شد
جبهه ارزشی هوشیار باشد تاکنون دو نفر (هاشمی و احمدی نژاد ) را انتخاب کرده و نتایج خوبی نداشته است
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1399/03/21
احمدی نژاد با قرض کردن از بانک مرکزی دولتی بدهکار بر جا کذاشت
پاسخ ها
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
حرف روحانی را باور میکنی بهترین رئیس جمهور پس از انقلاب بود بزرگترین خمت راکرد با شهامت ترین رئیس جمهور بود منتها درسالها آخر قدرتهای پشت پرده به زمینش زدند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
چرا با وجود درآمد بسیار زیاد از نفت تورم بالاتر از 40 در صد شد ؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1399/03/21
هیچ کس نگران که نیست هیچ. خیلی هم خوشحالند.
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1399/03/21
باحتمال قوی احمدی نژاد خواهد امد چون غیر از او کسی نمیتواند مردم را به پای صندوقهای رای گیری بکشاند شاید امدن او کار خدا باشد والا احمدی نژاد درموقعیتی قرار ندارد که او را بگذارند بیاید و به سلطه سلطه گران پایان دهد
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1399/03/21
احمدی نژاد با وجود درآمد 6 برابر از نفت نسبت به دولت خاتمی بدون سرمایه گذاری در صنعت و توسعه ، باعث عقب ماندگی کشور شد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
میاد . رکورد صف رای گیری در ایران شکسته خواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1399/03/21
شروع گرونی از دوره احمدی نژاد بود
احمدی نژاد مردم به این روز انداخت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
ازدوری روحانی بود نه احمد نژاد
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1399/03/21
اخبار داغ چته چرا دلار نمیگی و چطور از مشکلات مردم نمی نویسی فقط گیر دادی به این موضوعات چرا از وعده های روحانی چیزیی نمیگی واقعا جای تعجب داره همش دنبال دعوا راه انداختنی..
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1399/03/21
همش سیاه بازیه ۸سال نفتو به بهترین قیمت فروخت چه فرقی توزندگی مردم ایجاد شد همون یارانه را میگیرن وپراید ۸ تومنی شد ۲۳تومن دلار هزار تومن شد ۴هزار تومن اون موقع نفت بشکه ای بالای ۱۲۰دلارفروش میرفت الآن زیر۳۰دلار
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1399/03/21
خخخخخ حتما گرونی های دوره خاتمی هم مال احمدی نژاد بوده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
اینها همه برای همدیگرمیرنند.اصلاح طلب واصولگرافرق نمیکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
ارزان ترین دوره و بهترین دوره خاتمی بود با نفت 9 دلاری
France
08:42 - 1399/03/21
درود بر مردی از جنس مردم
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1399/03/21
احمدی خواهد آمد.وی شخصیتی سالم،نترس،بدور از دنیا پرستی،خداترس،دست پاک،درهم کوبنده دزدان بیت المال،وکسی است که کشتی نجات ایران وانقلاب رابه ساحل امن خواهد رساند.درود وصلوات بر دکتر احمدی نژاد.
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1399/03/21
امکان نداره رای اعتماد بهش بدن.......یه کابوس بود بدتر این یکی.....
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1399/03/21
اگراحمدی نژادباشدفقط بخاطراورای میدهم
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1399/03/21
آنهایی که گرانیهارابه احمدینژادنسبت میدهندچراالان هفت ساله ازدولت روحانی میگذردهیچ نکردهفت سال فرصت کمی نیست پس بدانیدکاراحمدینژادنبود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
نه احمدی نژاد نه روحانی هیچکدوم خاصیتی برای مردم نداشتن ، غیر از تورم و فقر و عامل اغتشاش بودن
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1399/03/21
این سرس احمدی نژاد بیادطوفان بپا خواهد کرد وبا همت رییسی وقوه قضائیه دزدان کشور که خون مردم رادر شیشه کرده اند را تار ومار وطومار مفسدین رادر هم خواهد پیچید.
Iran, Islamic Republic of
09:11 - 1399/03/21
ماعلت عقب ماندگی کشورراقبل ازدوره روحانی وجود مسولین عالی بودکه احمدی نژاد آورون میدونیم وورزمان روحانی گندکاری ایشون باصدبرجام درست نمیشه والآن اصول گراها به خاطر اینکه احمدی نژاد سیاست مدارنیست فقط مترسک وسیاه نماست ممکنه پته اصول گراها راروبکنه درنتیجه وکشوربه قهقرامیره.ووووووو
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1399/03/21
با نفت 140 دلاری دلار از 800 ت ب 4000 رسید و تورم از 11 درصد به 44
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
در زمان احمدی نژاد☝️☝️☝️
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1399/03/21
احمدی‌نژاد هم بیاید دردی از دردهای ملت کم نمی شود.بدتر هم میشود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
خدا کنه حاج محمود بیاد مردم ی نفس راحت بکشت
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1399/03/21
بازگشت امپراتور ی اختلاس ودکل گم شده
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1399/03/21
بعضیا اصلا انگار تو ایران زندگی نمیکنن که اینجور تفسیرایی انجام میدن؟!
میگه شروع گرونی از احمدی نژاد بوده !!!!!!!سهام عدالت،مسکن مهر،بنزین،یارانه و خیلیا چیزای دیگه رو هم حتما میگید روحانی انجام داده
Iran, Islamic Republic of
09:03 - 1399/03/22
آمارهای قیمت نفت و تورم نشان دهنده خراب کاریهای احمدی نژاد است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج