خلعتبری: پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۰۰۵۴۹۲
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶
۲۵۲۲
مهاجم تیم فوتبال شهر خودرو گفت: اگر می‌گوییم لیگ را متوقف کنند، فقط به خاطر سلامتی اهالی فوتبال است.

خبرورزشی: در آستانه شروع دوباره لیگ به سراغ محمدرضا خلعتبری رفتیم. مهاجم و وینگر باتجربه تیم شهرخودرو که او نیز مثل بسیاری از اهالی فوتبال نگران وضعیت ادامه یافتن بازی‌هاست. خلعتبری یکسری معادلات در مورد لیگ را در این مصاحبه مطرح کرد که می‌خوانید.

تا شروع دوباره لیگ نوزدهم فاصله بسیار کمی داریم. حس و نظرت در مورد این اتفاق چیست؟

از اینکه بالاخره به زمین بازی برمی گردیم، واقعاً خوشحالم. ما فوتبالیست هستیم و دوست داریم بازی کنیم، اما واقعاً به خاطر بیماری خطرناک کرونا نگران هستیم. بازی یوونتوس و میلان را دیدم و واقعاً آن لذت و هیجان را ندیدم. وقتی هواداری در ورزشگاه نباشد، لذتی هم نیست. فوتبال دیگر مثل قبل جذابیتی ندارد، حتی بازی بایرن‌مونیخ و دورتموند هم چنین شرایطی داشت. در ۹۰ دقیقه کلاً ۶ فرصت گلزنی رقم خورد.

یعنی مخالف برگزاری بازی‌ها هستی؟

بله، در این شرایط مخالفم. واقعاً بازیکنان و مردم عادی و هواداران ارزش بیشتری دارند. این حرف من نیست بلکه مربیان بزرگ دنیا هم چنین صحبتی می‌کنند. خدای ناکرده اگر اتفاقی برای فوتبالیست یا مربی رخ بدهد، بعداً همه پشیمان می‌شویم، اما بالاخره تصمیمی است که گرفته‌اند و باید برگردیم به بازی‌ها. حتی اسپانیا هم شروع شده و تیم محبوبم یعنی بارسلونا هم به میدان برمی‌گردد (این مصاحبه ساعاتی قبل از دیدار بامداد امروز بارسا انجام شد) ما هم با باشگاه‌مان قرارداد داریم و وقتی سازمان لیگ می‌گوید باید بازی کنیم، ما هم تابع هستیم. باید پای این تصمیم بایستیم و به نحو احسن بازی کنیم.

اوضاع شهرخودرو چطور است؟ همه اعضای تیم مخالف برگزاری بازی هستند؟

تیم ما شانس کسب سهمیه دارد و ممکن است با دو، سه پیروزی به سهمیه آسیایی برسیم. ما بالای جدول هستیم و اگر می‌گوییم مخالف هستیم، به خاطر فرار از فوتبال نیست. اتفاقاً به تازگی از باشگاه چک گرفتیم و قرار است به ما پول بدهند. باشگاه ما خصوصی است و با اینکه خیلی‌ها می‌گفتند این‌ها دوست ندارند لیگ برگزار شود، چون باشگاه‌شان پولی به آن‌ها پرداخت نمی‌کند، اما همه دیدند که حمیداوی اهل این مسائل نیست و حساب‌مان را شارژ می‌کند. در مجموع تیم‌مان شانس کسب سهمیه را دارد و دوست داریم بازی‌ها برگزار شود، اما اگر می‌گوییم لیگ را متوقف کنند، فقط به خاطر سلامتی اهالی فوتبال است. اگر واقعاً هیچ مشکلی در میان نیست، ما هم از بازگشت به بازی‌ها استقبال می‌کنیم، چون سهمیه می‌خواهیم و از سوی دیگر، عاشق فوتبال هستیم و می‌خواهیم از این وضعیت خارج شویم.

سازمان لیگ می‌گوید اگر امسال بازی‌ها را برگزار نکنیم، نه تنها در این فصل لطمه می‌خوریم بلکه در سال‌های آینده هم فوتبال کشورمان صدمه می‌بیند. شما اگر جای مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بودی، چه تصمیمی می‌گرفتی؟

من شخصاً اگر در آن جایگاه بودم، بازی‌ها را برگزار نمی‌کردم. در فرانسه یا هلند و بلژیک هم چنین تصمیماتی اتخاذ کردند.

البته در این مورد نمی‌توانیم با شما هم‌نظر باشیم، چون همه اصناف مشغول کار هستند!

متأسفانه تا می‌گوییم باید بازی‌ها به خاطر سلامت بازیکنان لغو شود، این حرف را می‌شنویم. ما کوچک همه مردم و هواداران فوتبال هستیم. اگر فوتبال بازی می‌کنیم، به خاطر شادی آنهاست و دوست داریم مثل گذشته، تمام سکو‌های ورزشگاه امام رضا (ع) را پر کنند تا همه ما از فوتبال لذت ببریم، اما در این روزها، وضعیت خوبی نداریم. آمار مبتلایان را دیدید؟ یک روز می‌گویند ۲ هزار نفر و روز دیگر می‌گویند ۳ هزار نفر به این بیماری دچار شده‌اند و آمار همچنان در حال صعود است. مردم اغلب در کنار خانواده خود می‌مانند، اما اوضاع فوتبالیست‌ها متفاوت است. ما باید برویم و در سفر باشیم. ما یک تیم ۴۰ تا ۵۰ نفره هستیم و ریسک بالایی برای ابتلا داریم. الان که می‌گویند این بیماری دیگر علائم خاصی هم ندارد و همه می‌ترسیم که خودمان ناقل کرونا باشیم.

برخی می‌گویند تمام این داستان‌ها برای آن است که یک تیم را قهرمان لیگ اعلام کنند. این نظریه را قبول داری یا رد می‌کنی؟

در هر کشوری که لیگ‌شان لغو شد، تیم صدرنشین را قهرمان اعلام کردند و اگر قرار است این اتفاق در ایران رخ بدهد، حق پرسپولیس است که قهرمان شود ولی این کار آسان نیست و در همین تصمیم هم کلی مشکل وجود دارد.

بیشتر توضیح می‌دهی؟

ما الان تیم پنجم هستیم و در کنار ما، باشگاه‌هایی مثل تراکتور، سپاهان، استقلال، فولاد و... قرار دارند که فاصله امتیازی بسیار کمی با هم داریم. ممکن است با یک برد یا یک باخت، کلی جابه‌جایی در بالای جدول ببینیم. در حال حاضر، همه بلاتکلیف هستیم. یا باید قهرمانی پرسپولیس و بلاتکلیفی را قبول کنیم یا اینکه بگوییم متأسفانه با همین شرایط سخت به بازی‌ها برمی‌گردیم.

بازیکنان در این شرایط از مصدومیت هم می‌ترسند. در این مورد چه نظری داری؟

در این مورد که شک نکنید! وقتی مجبوریم بعد از ماه‌ها خانه‌نشینی دوباره به بازی‌ها برگردیم، امکان دارد مصدوم شویم و واقعاً این اتفاق ناراحت‌کننده است. پارسال بعد از مدت‌ها دوری از تمرین برای ذوب‌آهن به میدان رفتم و در همان اولین بازی به بدترین شکل ممکن مصدوم شدم. من این تجربه تلخ را دارم. خدای ناکرده در این شرایط سخت، چنین اتفاقی هم رخ بدهد، ما باید چه‌کار کنیم؟ درآمد من از فوتبال است و اگر مصدوم شوم، چه‌کار کنم؟ الان یک فوتبالیست به خاطر رباط صلیبی باید ۶، ۷ ماه خانه‌نشین شود. آخر فصل هم هست و اگر مصدوم شویم، امکان ندارد در فصل آینده تیم خوبی پیدا کنیم، چون باشگاه‌ها، به دنبال بازیکنان مؤثر و سلامت هستند نه مصدوم. از طرف دیگر، ما هر ۴، ۵ روز یک بار باید بازی و ریکاوری کنیم. برخی شهر‌ها باید با دو پرواز برویم یا گاهی ممکن است ۴۰ نفر اعضای یک تیم ساعت‌ها در اتوبوس باشیم تا به یک مقصدی برسیم. این‌ها خطرناک است. اتفاقاً مسعود شجاعی هم این حرف را زد و گفت باید بازی‌ها لغو شود. شجاعی هم احساس خطر کرده است.

اگر لیگ شروع شود، تیم شما با چه میزان از آمادگی به لیگ برمی‌گردد؟

در حال حاضر همه تیم‌ها شرایط یکسانی دارد؛ یک تیم پرمهره‌تر است مثل سپاهان، پرسپولیس یا استقلال که می‌توانند با قدرت برگردند، اما یک تیم که فقط ۱۳، ۱۴ بازیکن در حد ترکیب اصلی دارد، باید چه‌کار کند؟ نمی‌توان گفت چه تیمی الان آماده است و چه تیمی از آمادگی لازم دور افتاده. این موضوعی است که کار همه را سخت می‌کند.

حرف آخر؟

امیدوارم هر اتفاقی رخ می‌دهد، به صلاح فوتبال ایران باشد. خودم سعی می‌کنم تا جایی که می‌شود، مسائل بهداشتی را رعایت کنم، اما با این حال، هر بار که آزمایش کرونا می‌دهیم، نگران هستیم که نگویند جواب تست شما مثبت بود. همه ما در معرض خطر هستیم. چند روز قبل به یک رستوران رفتیم که غذا بخوریم، چند نفر آمدند تا در کنار ما عکس بگیرند. این شرایط هم برای‌مان وجود دارد و ریسک زیادی داریم. ان‌شا‌ءا... هر چه می‌شود، در نهایت به صلاح فوتبال و سلامتی بازیکنان باشد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1399/03/25
مرض داری رفتی رستوران. وانجا نترسیدی ولی برای فوتبال کردن می ترسی. عجب دنیای پراز حیله ونیرنگی است که همه فقط به فکر خودشان هستند. آخر چرا دروغ میگویید ومیگید ما برای شادی مردم بازی میکنیم. خدا نابودتان کند . شماها فقط برای پول بازی میکنید ونه چیز دیگری..
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1399/03/25
مرض داری رفتی رستوران. وانجا نترسیدی ولی برای فوتبال کردن می ترسی. عجب دنیای پراز حیله ونیرنگی است که همه فقط به فکر خودشان هستند. آخر چرا دروغ میگویید ومیگید ما برای شادی مردم بازی میکنیم. خدا نابودتان کند . شماها فقط برای پول بازی میکنید ونه چیز دیگری..
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1399/03/25
آخه پسر خوب اگه پرسپولیس رو قهرمان اعلام کنند حاجی زنوزی از غصه دق میکنه که.
بالاخره باید به فکر اونم باشن.
پاسخ ها
ا
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
این حاجی زنوزی روخیلی قبول دارم کارش درسته به فکرمردمه نه فکرجیبش اصلادنبال مادیات واسم ورسم نیست خیلی خیلی مرده خیلی مرده فقط حیف وصدحیف ازپشت میشاشه
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1399/03/25
یادش بخیر دو سال بعد از اینکه به خاطر پول از پرسپولیس رفته بود کلی چراغ سبز به استقلال نشون داد و حالا که دیگه میدونه که فوتبالش تمومه یه پرسپولیسی دو آتیشه شده... اینجاست که به حرف مارلون براندو میرسیم که از حرف زدن بازیگرا در مورد زندگی خصوصیشون حالم بهم میخوره
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1399/03/25
بیاین مثل اینا صادق باشین
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1399/03/25
والا بخدا ما تراکتوری ها هم راضی هستیم پیروزی رو بهزم قهرمان پوشالی کنن چون جون بازیکنها مهمتره میگن کارمند بانک و کارگر چی اونا چرا کار می کنن شما برو بانک رو ببین چطور دستکش و ماسک زدن و کل بانک رو مشنبا کشی کردن کارگرا هم همینطور
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1399/03/25
کاملا مشخصه که مشکل اینها قهرمان کرون پرسپولیسه وگرنه هیج دلیلی برای برگزارشدن لیگ دراین شرایط وجود نداره.درضمن خیلی ازکشورها بدون قهرمان کردن تیمی لیگ رو لغو کردن.
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1399/03/25
تونم انتقال غیر قانونید به تیم حکومتی را یادت رفته
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1399/03/25
پرسپولیس عادت دارد تو میدان قهرمان شود مثل سپاهان با لابی قهرمانی را دوست ندارد
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1399/03/25
تو چکاره هستی که دستور قهرمانی پرسپولیس میدی ای مردکی نافهم
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1399/03/25
این بدبختا هم دنبال جام. مفت هستن
پاسخ ها
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۵
فعلا تا این دولت ملعون وبی لیاقت ووزیر کثیفش است همینه!
تیم‌حکومتی همینه!
جام اسنپی
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1399/03/25
دیدی حالااقای خلعتبری؟حتمابارهااین هشداروشنیدی که رستورانهاازمعدودمکانهای واقعاپرخطرهستن.خب پسرشجاع توکه اونجابدون دغدغه نشستی وغذامیل کردز دیگه نگوازفوتبال میترسم. برات افت داره فک کنم شجاعی روزنوزی تحریک کردبیانیه بده وتوروهم شجاعی.شک نکن.
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1399/03/25
بدهی قبلی رامعلوم می شه صاف کردن.
باهات.
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1399/03/25
واقعا توی این کشور توی وزارت ورزش یک آدم فهمیده و عاقل وجود نداره یعنی همه لنگی اند کل مملکت رو کرونا گرفته هیچکس گوشش بدهکار نیست چرا چون میخواهند به هر قیمتی لنگ کثیف را قهرمان کنند بابا مردم را به کشتن ندید این جام لعنتی را بدید به این لنگیای کثیف تا هم خیال وزارت هم خیال فدراسیون و هم خیال خیلی های دیگر راحت شود .
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1399/03/25
بابا کم غلط کنید دیگه نکبت ها از ترس اینکه پرسپولیس قهرمان نشه خودتونو خراب کردید.جون شما فوتبالیستها از جون کدوم مردم عزیزتره که همه مشاغل سرکارن فقط فوتبال باید تعطیل بشه؟یه کم مرد باشید و واقعیت بزرگی پرسپولیس رو قبول کنید
Iran, Islamic Republic of
03:17 - 1399/03/26
تو رستوران نترسیدی کرونا بگیری
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1399/03/26
آخه تو دیگه چی میگی، هرنیم فصل یه تیم عوض میکنی الان هم داری .... بخدا اگه حرف نزنی کسی نمیگه لالی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کالابرد_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی نوین_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فنی آتل_فوتر
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2