زمان اخذ شناسنامه فرزندانِ دارای پدرِ خارجی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۰۵۶۰۶
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۴
۴۴۷۹
ربیعی گفت: ما برای تصویب این تصمیم که فرزندان مادران ایرانی دارای همسر خارجی، شناسنامه‌دار شوند بیشتر از هر چیز احترام به هویت مادر ایرانی را در نظر داشتیم و نیز معتقدیم که آینده درخشان فرزندان این مادران، قطعاً بر آینده این کشور تاثیرگذار است.

ایسنا: سخنگوی دولت گفت: زنان ایرانی دارای همسران خارجی که در ایران ساکن هستند، می‌توانند از ابتدای تیر تا پایان تابستان برای اخذ شناسنامه فرزندانشان به استانداری‌ها مراجعه کنند و مادران ایرانی خارج از کشور نیز می‌توانند در همین مدت برای این کار به کنسولگری‌ها بروند.

علی ربیعی روز یک شنبه در دیدار با جمعی از مادران ایرانی دارای همسران خارجی که در ساختمان کوثر نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شد، با بیان اینکه جمع‌بندی سخنان امروز به رییس جمهوری و وزاری خارجه و کشور خواهد رسید، اظهار کرد: کتمان نمی‌کنیم که برچسب‌زنی و سخنان نادرست درباره زنان ایرانی که با اتباع دیگر کشور‌ها ازدواج کرده‌اند متاسفانه در جامعه ما وجود دارد که البته رفتار‌های فردی است و این نظر سیاست‌گذاران ما نیست. اما باید برای همین سخنان فردی نیز عذرخواهی کرد و من از این اتفاق عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود: ممکن است زبان‌ها و لهجه‌های داخلی کشور نیز گاهی مورد همین برخورد‌ها قرار گیرند و این هم باز در قاموس سیاست گذاری ما نیست و هیچ انسان روشنفکر و آگاهی چنین کاری را نمی‌پذیرد.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه ما در مورد عزیزان افغانستانی حداقل در هفت سال اخیر در حوزه اشتغال، بهداشت و آموزش سیاست‌های تسهیل‌گرانه داشته‌ایم، گفت: ما در این زمینه ۴۷۷ هزار و ۹۵۳ نفر از دانش‌آموزان افغانستانی را در مراکز آموزشی خود داریم و حدود ۵۰۵ هزار نفر هم از سایر ملیت‌ها در مدارس و مراکز تحصیلی ما مشغول تحصیل هستند و ما تمام تلاش‌مان این بوده که در این زمینه تبعیضی رخ ندهد و این البته وظیفه اخلاقی و انسانی ما بوده است.

ربیعی با بیان اینکه بیش از یک میلیون مهاجر افغانستانی به صورت قانونی در ایران ساکن هستند، اظهار کرد: نزدیک به ۲ و نیم میلیون نفر هم مهاجران افغان داریم که به صورت قانونی وارد نشدند و در هر دو مورد تلاش‌مان این بوده که مشکلات‌شان کمتر شود.

وی همچنین اعلام کرد: آقای روحانی نیز بعد از حوادث اخیر درباره مهاجران افغان دستور دادند که کارگروه مشترک برای حل مشکل مهاجران افغان و حضورشان در ایران فراهم شود که این موضوع را آقای ظریف نیز دنبال می‌کنند.

وی تأکید کرد: ما برای تصویب این تصمیم که فرزندان مادران ایرانی دارای همسر خارجی، شناسنامه‌دار شوند بیشتر از هر چیز احترام به هویت مادر ایرانی را در نظر داشتیم و نیز معتقدیم که آینده درخشان فرزندان این مادران، قطعاً بر آینده این کشور تاثیرگذار است.

ربیعی افزود: مسیر برای اینکه نکات جدیدی به تصمیم ما در این زمینه افزوده شود باز است و بهترین مکان برای انجام این امور خود وزارت کشور است. همچنین داده‌ها و اطلاعاتی که از آموزش و پرورش به دست آوردیم نیز بسیار مفید است و می‌تواند به وزارت کشور ارجاع شود تا مشخص شود حتی فرزندان اتباع بازمانده از تحصیل در چه وضعیتی هستند.

وی گفت: من از طرف رییس‌جمهوری و با دستور ایشان این جلسه را برگزار کردم و تاکید ویژه رییس جمهوری بر این است که مشکلات این حوزه برطرف شود.

سخنگوی دولت در پایان اعلام کرد: زنان ایرانی دارای همسران خارجی که در ایران ساکن هستند می‌توانند از ابتدای تیرماه تا پایان تابستان برای اخذ شناسنامه فرزندانشان به استانداری‌ها مراجعه کنند و مادران ایرانی خارج از کشور نیز می‌توانند از دو تا سه هفته آینده برای این کار به کنسولگری‌ها بروند.

در این جلسه جمعی از مادران ایرانی دارای همسران خارجی حاضر بودند که در ابتدای نشست به بیان مشکلات و گلایه‌های خود پرداختند و در ادامه مسئولان معاونت حقوقی ریاست جمهوری و نماینده وزارت کار نیز نکاتی را در زمینه بهبود وضعیت اتباع خارجی و خانواده‌های آنان مطرح کردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:6
France
05:59 - 1399/03/26
واقعا که.......
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
این که به اتباع بیگانه شناسنامه یا اجازه زندگی در ایران داده شود باید در یک رای گیری توسط مردم ایران صورت بگیرد مسئولین حق ندارند سر خود وبا بی تدبیری برای آیند ایران تصمیم ها فاجعه آمیز بگیرند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
۱۰:۰۰
مسئولین مگه به فکر منافع ایران هستن ؟
Iran, Islamic Republic of
06:28 - 1399/03/26
خوبه مشکل کمبود جمعیت وپیری جامعه و ازدواج حل شد خونه هم به هر زوج یه دونه از او خونه کپسولی ها بدید
از اولش می گفتید می خوام به افغانی ها شناسنامه بدیم تمام
Iran, Islamic Republic of
06:32 - 1399/03/26
چرا شناسنامه کشور خودشون بعدازگرفتن شناسنامه ایرانی باطل میکند
Iran, Islamic Republic of
06:34 - 1399/03/26
از دولت تدبير واميد تشكر ميكنم دمتون گرم .
Iran, Islamic Republic of
07:02 - 1399/03/26
کشور در تحریم مهاجر میخواد چیکار ؟ تا حالا هرچی اومدن بسه دیگه نذارید بیان ما راصی نیستیم
Iran, Islamic Republic of
07:43 - 1399/03/26
کارتون عالیه تا چند سال دیگه این مادران ایرانی که اکثرا به خاطر فقر مناطق محروم مجبور به ازدواج با اتباع بیگانه شده اند کشور را پر از فرزندان افغانی میکنند
خوشحال باشید از کارتون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
سلام کاره بسیارخوب چون سرزمین خدا مال خداوند است بچهای همسر های ایرانی هم خداداده برای شان پس چی بهتر که صاحب حویت شون خدا عمرتان رازیادکندکه هم چی فکری کردین ادم بایدحسود نباشدروزی انهاراخداوندپشاپیش عنایت میکندممنون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
۸:۳۹
کشورها مرز و حریم دارن همون مرز و حریمی که چند دهه است شما قاچاقی ازش میگذرید و واردش میشید چطور وقتی اب هیرمند و به روی ایران می بندید زمین مال خدا نیست و مال شما افغانهاست ولی وقتی میلیونی میخواید از منابع ایران استفاده کنید زمین مال خداست ؟ جنگ بین ایران و افغانستان بشه شما طرف افغانستان و میگیرید این برای آینده ایران خطرناکه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
زبونتو گاز بگیر ایشالا که هیچ وقت جنگ پیش نمیاد به کوری چشم دشمنان و کوردلان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
۹:۵۸
شما رو وقتی هموطن بودیم شناختیم الان که دیگه مهاجر قاچاق از کشور همسایه اید از همه حرفهای من همون جنگ و فقط دیدی ؟چطور آب هیرمند و می بندید آب کشور شماست حق آبه اش و حتی نمیدید اونموقع زمین خدا نیست ؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
کاربر 9.58 تو که شنیدن اسم جنگ رو نداری اونم با افغانستان . اگه جنگ بشه چه کار میکنی؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
بدبختی خودمون کم هست این بیگانه های نور چشمی مسئولین شدن قوز بالا قوز ، کشور نیست کاروانسرای شاه عباسی
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1399/03/26
اینا دیدن زورشون نمی رسه مردم فرزن بیارن
دارن شناسنامه برای اتباع درست میکنن
ایرانیا رو با اینکارا زیاد کنن
خوب عزیزان افغان بچه زیاد دارن
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1399/03/26
سلام نظر ما ملت ایران این است چرا به افراد خارجی شناسنامه داده میشود. چون همینطوری کلی جنایت میکنن دگه اگر از نظر مدرک ایرانی مقیم شوند با خیال راحت هر نوع عکس العملی رو انجام‌میدهن ...که بارها اعلام کردن که دولت ایران درامدش از ملت افغانی هست مگر ایران ما کم معادن و درامد و سرمایه داره که ما احتیاج به ملت افغانی داشته باشیم ...واقعا شرم اور است ایران ما به فکر ما نیست ولی اتباع رو سر دست داره متاسفیم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر