آیا زنان می‌توانند بدون ورزش، کاهش وزن داشته باشند؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۰۶۲۳۶
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
۵۱۹۵
در این‌روز‌ها که باشگاه رفتن و ورزش کردن یکی از معضلات همه شده است، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا می‌توان بدون ورزش وزن خود را کاهش دهید؟

برترین‌ها: در این‌روزها که باشگاه رفتن و ورزش کردن یکی از معضلات همه شده است، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا می‌توان بدون ورزش وزن خود را کاهش دهید؟

در جواب این سوال باید بگوییم بله می‌شود. آیا با این روش کاهش وزن بعد از آن بهترین به‌نظر خواهید رسید؟ خیر شما لازم است بدانید که چگونه کالری خود را کاهش داده و ورزش هفتگی خود را به حداکثر برسانید تا به بدنی که دلخواهتان است برسید. در باشگاه بدنسازی هم هر از گاهی از این نوع سؤال‌ها می‌پرسیم: آیا من برای کاهش وزن باید این تمرین را انجام دهم؟ چرا وزن کم نمی‌کنم؟

برای کاهش وزن به روش سالم به ترکیبی از کاهش کالری و انجام دادن ورزش نیاز داریم.

آیا زنان می‌توانند بدون ورزش، کاهش وزن داشته باشند؟

برخی فکر می­‌کنند که فقط تمرین پاسخگوی مشکل آن‌ها است؛ و آن‌ها معتقدند که دو ساعت ورزش شدید و بلند کردن وزنه‌ها پاسخی برای همه مشکلات کاهش وزن آن‌ها خواهد بود. آن‌ها معتقدند که فقط وزن کاهش می­‌یابد. این تفکر اشتباه است!

در واقعیت، اگر سه بار تمرینات " را در هفته انجام می‌دادید که باعث سوزاندن ۱۰۰۰ کالری می‌شد، باز هم فقط به اندازه‌ای کالری می‌سوزاندید که در نهایت می‌توانستید کمتر از نیم کیلو وزن کم کنید. جالب است بدانید شما به راحتی می‌توانید با خوردن یک وعده غذایی اضافی در روز یا یک وعده غذایی بزرگ فریبنده و هوس انگیزدر هفته، این کالری از دست رفته را جبران کنید؛ بنابراین می‌بینید که حتی اگر ورزش به سلامتی شما کمک می‌کند ممکن است منجر به کاهش وزن مورد نظر شما نشود و بنابراین به خواسته‌ای که مورد نظرتان بوده است نخواهید رسید. ممکن است از این روند متنفر شوید، زیرا خیلی سخت کار می‌کنید و نتایج قابل رویتی را نمی‌بینید.

کاهش وزن، ورزش و به دنبال بهترین ایده آل‌های شما

حقیقت این است: اگراضافه وزن قابل توجهی دارید که می‌خواهید آن وزن اضافه را از دست بدهید می‌توانید فقط با کاهش کالری به هدف خود برسید. کاهش فقط ۵۰۰ کالری در روز از میزان مصرف معمول کالری شما، با حدود نیم کیلو کاهش وزن در هفته برابر است.

اما لطفاً توجه داشته باشید هنگامی که به این روش وزن کم می‌کنید، نه تنها چربی از دست می‌دهید بلکه باعث از دست دادن بافت عضلات و ماهیچه‌ها نیز می‌شوید. عضله برای ساختن یا حفظ بدن سالم و خوش‌ترکیب ضروری است؛ بنابراین شما باید همزمان با اینکه کاهش وزن را میسر می‌کنید، بافت ماهیچه‌ها را حفظ یا ایجاد کنید. تنها راه برای حفظ بافت ماهیچه‌ها در هنگام رژیم غذایی، ورزش و تأکید بر تمرینات وزنه‌برداری است.

فرمول کاهش وزن

اگر یک زن ۷۹.۵ کیلوگرمی برای حفظ وزن فعلی خود به ۲۳۷۵ کالری نیاز داشته باشد، و او برای رسیدن به یک رژیم غذایی ۱۵۰۰ کالری، میزان کالری مصرفی خود را به ۷۷۶ کالری در روز کاهش دهد، در هر هفته ۵، ۴۳۵ کالری صرفه جویی می‌کند. اگر این زن سطح ورزش خود را تنها به سوزاندن ۳۰۰ کالری در روز افزایش دهد، او هفته‌ای ۲۱۰۰ کالری اضافی می‌سوزاند.

کاهش کالری که او به کمک کاهش مصرف مواد غذایی به دست می‌آورد و کالری‌هایی که از طریق انجام دادن حرکات ورزشی می‌سوزاند برابر است با ۷، ۵۲۶ کسری کالری در هفته یا کاهش وزن تقریبا یک کیلوگرمی در هفته. البته این یک میانگین است و ممکن است از هفته‌ای به هفته دیگر متفاوت باشد. اگرشما نسبتاً سالم هستید و نیز اختلالات متابولیکی ندارید، می‌توان گفت که این فرمول برای همه صادق است.

اگر شما فقط تنها وزن بدن خود را کاهش دهید، در واقع شما توده عضلانی خود را نیز از دست خواهید داد. نتیجه این که بدیهی است با تغییر دادن ترکیب بدن خود، شما قدرت کمتری پیدا می‌کنید. البته در نظر داشته باشید که ممکن است حتی شما بتوانید وزن کمتری داشته باشید، اما باید این را هم در نظر بگیرید که امکان دارد BMI (شاخص توده بدنی) شما به روشی که می‌خواهید تغییر نکند.

آیا زنان می‌توانند بدون ورزش، کاهش وزن داشته باشند؟

جلوگیری ازبالا رفتن درصد چربی بدن بعد از کاهش وزن

اشکال بزرگ کاهش وزن بدون ورزش این است که وقتی روند مصرف کالری شما به حالت عادی برمی گردد شما دچار افزایش وزن می‌شوید. هنگامی که بعد از کاهش وزن بدون ورزش وزن شما افزایش می‌یابد، نباید تصور کنید که به‌طور خودکار توده عضلانی از دست رفته خود را می‌توانید با این افزایش وزن بازیابی کنید؛ و بهتر است به شما بگویم که بیشتر وزنی که شما دوباره به دست می‌آورید در واقع در اندوخته و انبارچربی قرار می‌گیرد، بنابراین درصد چربی بدن شما در این حالت بیشتر از زمانی خواهد شد که اقدامی برای کاهش وزن انجام نداده بودید.

اگر این الگوی رفتاری را تکرار کنید، خود را برای سندرم "یو یو" تنظیم می‌کنید. هر بار که بدون ورزش وزن خود را از دست می‌دهید و بعد از آن وزنی به دست می‌آورید، ترکیب بدنتان را بدتر می‌کنید. عضله کالری بیشتری از چربی می‌سوزاند، به همین دلیل استدلال می‌کند که هرچه نسبت عضلات به چربی بیشتر باشد، BMR شما بالاتر می‌رود (میزانی که بدن شما از کالری استفاده می‌کند).

اگر این الگوی کاهش وزن نادرست را به اندازه کافی در مدت زمان طولانی دنبال کنید، BMI شما (شاخص توده بدنی) از تعادل خارج می‌شود، کاهش وزن و کاهش میزان توده‌های چربی اضافی بدن شما سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود، زیرا نسبت چربی به عضلات بسیار سؤال برانگیز است. در این حالت شما چاق‌تر می‌شوید حتی اگر وزن کمتری نسبت به زمانی که شروع به استفاده از این روش کردید داشته باشید. نتیجه این است که شما می‌توانید در یک وزن معمولی قرار داشته باشید، اما درصد چربی بدن بالایی داشته باشید و ناسالم و شکننده باشید و برخی از عملکرد‌های حیاتی بدنتان در اثر بالا رفتن بیش از حد چربی دچار مشکل خواهند شد.

بنابراین پاسخ به سوال اول این است که:

بله، می‌توانید بدون ورزش وزن خود را کاهش دهید. فقط باید بدانید که این روش در دراز مدت ممکن است موفقیت بلند مدت شما را به خطر اندازد.

پاسخ سوال دوم این است که:

شما تمام این تمرینات را انجام می‌دهید و وزنی را که می‌خواهید از دست نمی‌دهید، زیرا ... شما نمی‌بایست یک رژیم غذایی ضعیف را انجام دهید! برای اینکه واقعاً از بدن و وزن خود رضایت کامل داشته باشید و در کاهش وزن موفقیت آمیز عمل کنید باید بدانید که این کار از طریق، ترکیبی از ورزش و رژیم غذایی به طول می‌انجامد؛ و از همه مهم‌تر اینکه هیچ چیز به‌تنهایی جواب نمی‌دهد.

لطفا هنگام کاهش کالری، اولویت غذایی خود را مدنظر قرار دهید. گوشت، سبزیجات و میوه تازه و با کیفیت مناسب مصرف کنید. به بسته‌های کنترلی پروتئین، جایگزین‌های غذایی و سایر تدابیر تامین‌کننده نیازمندی‌های غذایی تکیه نکنید.

لطفاً ازخوردن غذا‌های بسیار فرآوری شده و فست‌فود‌ها خودداری کنید. اگر از رویکرد معقول استفاده کنید می‌توانید وزن اضافی که مدنظرتان است را به خوبی کاهش دهید. لازم به ذکر است که نسبت به کالری آگاهی داشته باشید، در هفته ورزش کنید و روی تغذیه خوب تمرکز کنید.

آیا زنان می‌توانند بدون ورزش، کاهش وزن داشته باشند؟

پی‌نوشت: این مطلب با دخل و تصرف از یادداشت زیب‌اندام در شبکه اجتماعی «ویرگول» برداشته شده است.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1399/04/04
سانسورتون منو کشته
پاسخ ها
شجاع
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
چرا همچین تصوری انتخاب می کنند که مجبور بشن سانسور کنند.

...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
کاربر شجاع به جای اینکه بگی چرا یه همچین عکسی باید بذارن و زن رو هم سانسور کنی بگو چرا اصلا باید یه همچین موجودات ضعیف النفسی وجود داشته باشن که با عکس کاملا پوشیده هم حالی به حالی بشن؟؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
خوب ما با کل دنیا فرق داریم الن خودتون حفظ کنین قرار حوری های بهشتو بدن به ما نور ال عین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
خدایی خانمها بهتون بر نخور بخاطر همین پوشش اسلامی خانمها ورزش نمیکنن دقت کردین ادندام خانهای ایرانی چقدر بد شده نصبت به کل دنیا مقصر هم نیستن همه چیز زیر پوشش پچنهانه
Canada
12:55 - 1399/04/04
چطور قراره کلا ورزش رو برای خانم ها ممنوع کنید ؟؟
حرام است عایا ؟؟
پاسخ ها
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
شما همیشه عادت دارید چ...پ...بگید؟؟؟عایا؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
اره از شما یاد گرفتم
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1399/04/04
حالا گویا دوچرخه سواری خانمها برای آقایان مشکل داره خدا آخر و عاقبتمونو بخیر کنه
پاسخ ها
گرگعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
احسنت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر