واردات ریل ممنوع شد
۱۰۰۶۹۳۹
۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
۵۰۱۱
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت دستورات لازم برای ممنوعیت سریع و کامل صادرات سنگ‌آهن و همچنین ممنوعیت ثبت سفارش برای واردات ریل را اعلام کرد.

خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب‌آهن: حسین مدرس خیابانی در نشست بررسی شیوه‌های رفع موانع جهش تولید در ذوب‌آهن اصفهان، این شرکت را نماد فولاد کشور دانست که باید جایگاه آن را در صنعت کشور حفظ کرد و افزود: شیوه تولید ذوب‌آهن اصفهان با سایر فولادسازان کشور متفاوت است و این باعث شده که نه تنها از یارانه انرژی بی‌بهره باشد، بلکه از معادن زغال سنگ نیز حمایت می‌کند و لذا باید از این صنعت با روش های مختلف از جمله برداشتن محدودیت صادرات، حمایت کرد.

ذوب‌آهن اصفهان آماده ترین واحد صنعتی کشور برای جهش تولید

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از فعالیت‌های ذوب‌آهن اصفهان در حوزه صرفه‌جویی در مصرف آب و ایجاد فضای سبز که 80 برابر استاندارد است تقدیر کرد و افزود: ذوب‌آهن اصفهان آماده‌ترین واحد صنعتی کشور برای جهش تولید است و در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید نامگذاری شده است، هرگز نباید تولید این مجتمع عظیم صنعتی کمتر از ظرفیت تولیدش باشد و انتظار این است که تولید این شرکت از 3 میلیون و 600 هزار تن نیز فراتر برود.

وی مسؤولان وزارت صمت به ویژه مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران را مسؤول دستیابی ذوب‌آهن اصفهان به جهش تولید دانست و گفت: حل مشکلات این شرکت برای دستیابی به تولید 3 میلیون تن در سال جاری باید به صورت هفتگی پیگیری شود و هیچ توجیهی برای عدم تامین سنگ‌آهن مورد نیاز این شرکت پذیرفته نیست.

مدرس خیابانی دستورات لازم برای ممنوعیت سریع و کامل صادرات سنگ‌آهن و همچنین ممنوعیت ثبت سفارش برای واردات ریل را اعلام کرد و گفت: تامین کامل سنگ‌آهن مورد نیاز ذوب‌آهن و رفع موانع جهش تولید این شرکت، ممنوعیت صادرات سنگ آهن و ممنوعیت واردات محصولاتی که صنایع فولادی کشور قادر به تولید آن هستند به ویژه ریل، سه اقدام فوری است که در این نشست، تصمیمات لازم برای اجرای آنها اتخاذ شد.

فولاد مبارکه یک میلیون تن گندله را با ذوب‌آهن اصفهان تهاتر می‌کند

مدرس خیابانی با اشاره به این که فولاد مبارکه اصفهان، یک میلیون تن گندله به ذوب آهن اصفهان تحویل می‌دهد و با محصولات این شرکت تهاتر می‌شود، افزود: معادن کشور باید سنگ آهن ذوب‌آهن را تامین کنند و صنایع معدنی باید به اکتشاف توجه ویژه داشته باشند تا شرکت‌های فولادی در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه نشوند.

خداداد غریب‌پور نیز در این نشست گفت: باید مصوبه تامین یک میلیون و ۷۰۰ هزارتن سنگ آهن برای ذوب‌آهن اصلاح شده و کل نیاز ذوب‌آهن به سنگ آهن بر اساس این مصوبه از معادن چاه گز، سنگ آهن مرکزی و سنگان تا ۵ سال آینده تامین شود.

رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و معاون وزیر افزود : با توجه به این که روش تولید ذوب‌آهن اصفهان متفاوت است، لذا تامین سنگ آهن برای این شرکت و برداشتن محدودیت برای صادرات محصولات این شرکت ، منصفانه است.

ذوب‌آهن معادن زغال سنگ کشور را از ورشکستگی نجات داد

وی افزود: در سال گذشته، معادن زغال سنگ کشور در حال ورشکستگی بودند اما ذوب‌آهن اصفهان از آن‌ها حمایت لازم را کرد و مانع ورشکستگی این معادن شد.

داریوش اسماعیلی نیز در این نشست از ذوب‌آهن اصفهان به جهت کمک به دولت به منظور تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها قدردانی کرد و گفت: تنها راه کنترل قیمت، افزایش تولید است و ذوب‌آهن اصفهان در این زمینه به خوبی عمل کرده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت افزود: نقشه راه معدن کشور تهیه شده است و بندی از این نقشه راه به ذوب‌آهن اصفهان اختصاص دارد که بر این اساس سنگ آهن مورد نیاز این شرکت تامین شده و این مشکل ریشه‌ای حل می‌شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج