عزم بن‌سلمان برای جانشینی پدرش تا پایان سال
۱۰۰۷۲۰۴
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۳
۴۱۴۵
نتایج یک بررسی نشان می دهد که اجرای قانون «ممنوعیت سفر خارجی» در عربستان بخشی از سیستم سرکوب نظام مندی است که ولیعهد سعودی از آن برای تحکیم پایه های قدرت خود و جانشینی پدرش استفاده می کند.

خبرگزاری مهر: روزنامه واشنگتن پست روز جمعه در یادداشتی به قلم «دیوید ایگناتیوس» می نویسد: «نتایج یک بررسی نشان می دهد که [تبعات] اجرای قانون ممنوعیت سفر به خارج [برای اتباع سعودی] بسیار گسترده تر از آن چیزی است که معمولاً شناخته می شود و بخشی از یک نظام سرکوب سازمان یافته در پادشاهی سعودی است. به باور برخی از مقامات آمریکا، محمد بن سلمان در تلاش برای تصاحب کامل قدرت و احتمالاً جانشینی پدر بیمار خود- ملک سلمان- در سال جاری، از این ابزارها برای تحکیم قدرت استفاده می کند».

عزم بن‌سلمان برای جانشینی پدرش تا پایان سال

این روزنامه به نقل از «خالد الجبری» یک پزشک عربستانی مقیم تورنتو این ممنوعیت سفرهای خارجی را «گروگانگیری و ابزاری برای حکمروایی» می خواند.

به رغم اعطای آزادیهای محدود در زمینه سفرهای خارجی به اتباع سعودی به ویژه زنان از سوی محمد بن سلمان، تحلیلگران آمریکایی و سعودی معتقدند که کنترل سفرهای خارجی اتباع سعودی به ویژه اعضای خاندان پادشاهی این کشور بخشی از تلاش گسترده ولیعهد سعودی برای سرکوب هر چالشی از درون خاندان پادشاهی و نخبگان حوزه کسب و کار است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
03:58 - 1399/03/31
لایق خدای بن سلمان لایق بزڕگی ریسی ببینی عربستان بهشت کردە رشد اقتصادش نمونە هست بازار کل اروپا رو دردست گرفتە پس لایق بزرگی اغاییە
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
بن سلمان بهش میخوره پادشاه بشه
Iran, Islamic Republic of
07:28 - 1399/03/31
الکی چرت نگو!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
بن سلمان مزدوری بیش نیست
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1399/03/31
یکی دیگه از فرعون های دنیا میخواد بشه لعنت الله علیه
پاسخ ها
وانک علا خلق عظیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
حداقل اختلاس نمیکنه به کشورش خدمت کرده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج