پنج رقیب بن‌سلمان که آنها را پشت سر گذاشت
۱۰۰۷۹۸۱
۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۳
۴۵۶۲
عربستان بر اساس حکومت سلطتنی بنا شده و باید یکی از پسران پادشاه موسس سعودی یعنی "عبدالعزیز بن عبدالرحمان الفیصل آل سعود" و فرزندان فرزندان او از طریق بیعت با اصلح آنها قدرت را در این کشور به دست بگیرد.

ایسنا: به نقل از سایت عربی ۲۱، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی قبل از رسیدن به قدرت در ژوئن ۲۰۱۷ از پنج شخصیت که در مقایسه با او به تخت سلطنت نزدیک‌تر بودند، عبور کرد، البته بعد از گرفتن موافقت هیئت بیعت عربستان با برکناری محمد بن نایف،‌ پسرعمویش، ولیعهد و وزیر کشور پیشین عربستان.

شاهزاده ممدوح بن عبدالعزیز

پنج رقیب بن‌سلمان که آنها را پشت سر گذاشت

این پسر عبدالعزیز از شاهزاده نوف دختر نواف بن النوری الشعلان و متولد ۱۹۴۱ است که به عنوان امیر منطقه تبوک تعیین شد. او سپس ریاست مرکز مطالعات استراتژیک را تا زمانی که از این پست برکنار شود، به دست گرفت و به دفاع از هیئت امر به معروف و نهی از منکر و دعوت سلفی و نقد از اخوان المسلمین معروف بود.

شاهزاده عبدالله عبدالعزیز

پنج رقیب بن‌سلمان که آنها را پشت سر گذاشت

این پسر ملک عبدالعزیز از شاهزاده هیا دختر سعد السدیری متولد ۱۹۳۸ است که به عنوان امیر منطقه الجوف تعیین شد. او سپس مشاور ملک عبدالله بن عبدالعزیز و بعد از آن مشاور ملک سلمان بن عبدالعزیز هم شد.

شاهزاده احمد بن عبدالعزیز

پنج رقیب بن‌سلمان که آنها را پشت سر گذاشت

این پسر ملک عبدالعزیز متولد ۱۹۳۹ کوچکترین پسر او از همسرش شاهزاده حصه دختر احمد السدیری و همچنین برادر سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه کنونی است. او تا زمان برکناری‌اش تا پایان سال ۲۰۱۲ پست وزیر کشور را در دست داشت و محمد بن نایف بن عبدالعزیز بعدا به جای او تعیین شد.

شاهزاده مشهور بن عبدالعزیز

پنج رقیب بن‌سلمان که آنها را پشت سر گذاشت

این پسر ملک عبدالعزیز از همسرش نوف دختر نواف النوری الشعلان متولد ۱۹۴۱ است که برای تکمیل تحصیلاتش به انگلیس سفر کرد اما تحصیلات دانشگاهی را تکمیل نکرد و به عربستان بازگشت و به فعالیت‌های سیاسی پرداخت.

شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز

پنج رقیب بن‌سلمان که آنها را پشت سر گذاشت

این پسر ملک عبدالعزیز متولد ۱۹۴۲ کوچکترین پسر زنده او است و برادر تنی ندارد و پست ولیعهدی را برعهده داشت و به مدت تنها سه ماه معاون نخست‌وزیر در سال ۲۰۱۵ بود که بنا بر حکم سلطنتی و به خواست خود برکنار شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج