یحیی و رحمتی؛ یک دهه در کنار و روبروی هم
۱۰۰۸۱۱۹
۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
۸۰۷
دیدار دوستانه و تدارکاتی روز گذشته تیم های شهرخودرو و پرسپولیس همانند بازی برگشت لیگ با برتری سه بریک پرسپولیس خاتمه یافت.

ورزش سه: در حاشیه دیدار روز گذشته تیم های پرسپولیس و شهر خودرو یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس با مهدی رحمتی دیدار و این دو با هم عکسی به یادگار گرفتند.

یحیی که در نیم فصل اول سرمربی شهر خودرو بود و با این تیم و در کنار سید مهدی رحمتی موفق شده بود پرسپولیس در مشهد با گل دقیقه آخر شکست دهد. در بازی برگشت خودش دست به کار شد و انتقام این شکست را در تهران با پیروزی سه بر یک بر این تیم گرفت . این نتیجه در دیدار تدارکاتی روز گذشته دو تیم نیز درورزشگاه شهید کاظمی تکرار شد تا یحیی در مجموع تنها برنده این نبرد سه گانه با نتیجه سه برصفرباشد.

عکس یادگاری دو هم بازی قدیمی ، دو رقیب باشگاهی بزرگ در استقلال و پرسپولیس ، و شاگرد و استاد نیم فصل اول از حاشیه های بازی روز گذشته دو تیم بود.

مهمترین صحنه ثبت شده از یحیی و سید مهدی رحمتی در مهر سال 83 در دوحه قطر در ذهن مان به یادگار باقی مانده است .در روزی که تیم ملی ایران احتیاج به برد برابر قطر در دوحه برای رسیدن به مرحله دوم جام جهانی 2006آلمان داشت. بازی دو تیم تا دقیقه 74یک بریک برابر بود و ایران برای صعود تنها 16دقیقه وقت داشت تا گل پیروزی بزند.

گل بخودی یحیی در این دقیقه به سیدمهدی رحمتی که جانشین ابراهیم میرزاپور مصدوم شده در زمان گرم کردن بازیکنان شده بود امیدهای ایران را کمرنگ کرد،ولی ایران نه تنها به این بازی با گل های آرش برهانی و وحید هاشمیان برگشت ،بلکه در مرحله دوم با گرفتن انتقام از بحرین به جام جهانی صعود کرد تا یحیی گل محمدی با زدن گل به مکزیک یکی از 8گلزن تاریخ ایران در جام های جهانی لقب بگیرد.افتخاری که فقط نصیب مرحوم ایرج دانائی فرد،حسن روشن ،حمید استیلی ،مهدی مهدوی کیا،یحیی گل محمدی ،سهراب بختیاری زاده ،رضا قوچان نژاد و کریم انصاریفر شده است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج