ترابی: نشنیدم بازیکنی جز بیرانوند جدا شود
۱۰۰۸۹۴۲
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
۸۲۸
ملی‌پوش پرسپولیس گفت: تا این لحظه با هیچ باشگاهی حرف نزده‌ام و مسئله‌ای در میان نبوده است. بدون شک تا پایان فصل تمام تمرکزم روی پرسپولیس و موفقیت‌هایش است.

خبرورزشی: اگر بخواهید از میان بازیکنان مؤثر این فصل پرسپولیس یک ستاره را انتخاب کنید، بدون تردید یکی از گزینه‌های تان «مهدی ترابی» خواهد بود. فوتبالیست باکیفیت و ملی‌پوشی که حضورش در جمع سرخپوشان به افزایش قدرت تهاجمی این تیم منجر شد. بدون شک ترابی یکی از عوامل اصلی صدرنشینی امروز پرسپولیس است زیرا درست در دیدار‌هایی که کار گره می‌خورد، مهدی وارد عمل می‌شد و با یک شوت یا حرکت تکنیکی و حتی پاس گل، جریان را تغییر می‌داد. جدا از موضوع درخشش فنی، اینکه مهدی به لحاظ اخلاقی هم جزو بهترین‌ها در فوتبال کشورمان به حساب می‌آید، باید مورد توجه قرار بگیرد. او در کنار سایر بازیکنان، برای رقم زدن یک قهرمانی دیگر می‌جنگند، اما قبل از آنکه لیگ این فصل را شروع کنیم، با بازیکن شماره ۹ پرسپولیس برای دقایقی گپ زدیم که می‌خوانید.

پروژه تمرینات و بازی‌های تدارکاتی قبل از بازگشت به لیگ برتر برای تو چطور سپری شد؟

به نظر من فرصت یک‌ماهه‌ای که برای تمرینات قبل از شروع دوباره بازی‌ها در نظر گرفته شد، زمان کافی برای رسیدن به مرز آمادگی به حساب می‌آمد و کافی بود تا بتوانیم شرایط لازم برای بازگشت به مسابقات را به دست بیاوریم. مشکل اصلی اینجاست که بازی‌ها تعطیل بود و طبیعتاً همه ما از شرایط مسابقات دور بودیم، اما خدا را شکر در همین مدت توانستیم با انجام مسابقات تدارکاتی، کم و کاستی‌ها را برطرف کنیم. ان‌شا‌ءا... تیم ما این آمادگی را در بازی مقابل پیکان به نمایش بگذارد و بتوانیم عملکرد خوب به همراه کسب نتیجه پیروزی را رقم بزنیم.

تقریباً همه اهالی فوتبال از قهرمانی زودهنگام پرسپولیس صحبت می‌کنند. تو هم چنین عقیده‌ای داری؟

در همین ابتدا باید بگویم نباید گول شرایط جدول و اختلاف امتیاز با سایر تیم‌ها را بخوریم. بالاخره در فوتبال احتمال دارد هر اتفاقی رقم بخورد و از این اختلاف امتیازات هم زیاد رخ می‌دهد، اما باید تمرکزمان را حفظ کنیم تا مثل سایر رقابت‌های لیگ یا فصل گذشته بازی‌ها، عملکرد خوب‌مان را با کسب قهرمانی ثابت کنیم. شاید بیرون از زمین بازی حرف‌های زیادی رد و بدل شود و مسائل مختلفی را شاهد باشیم، اما در پرسپولیس، همه ما عادت کرده‌ایم که حرف‌مان را داخل زمین بزنیم. همان‌طور که می‌دانید، حقیقت این است که ما شانس اول قهرمانی هستیم، اما باید این روند را داخل زمین تا رسیدن به قهرمانی طی کنیم.

بحث بازگشت به ادامه رقابت‌های لیگ برتر باعث اعتراض تعدادی از باشگاه‌ها شده است. این اعتراض‌ها به نظر شما منطقی است یا احساسی؟

من نمی‌خواهم به این مسائل ورود کنم ولی معتقدم اگر فوتبال وجود نداشته باشد، زندگی برای خیلی‌ها که به این رشته علاقه دارند، سخت می‌شود. شرایط جامعه ما به شکلی است که مردم نیاز به نشاط و شادی دارند و بخش بزرگی از هموطنان‌مان با فوتبال زندگی می‌کنند. باشگاه خودمان، پرسپولیس حدود ۴۰ میلیون هوادار دارد و نتایجش روی احساسات مردم تأثیرگذار است؛ با برد این تیم شاد می‌شوند و با شکست پرسپولیس گریه می‌کنند. در این شرایط، برگزاری بازی‌ها تأثیر مثبتی بر جامعه می‌گذارد. از این رو، من می‌گویم نباید بحث‌های این‌چنینی برای تعطیلی فوتبال و لغو لیگ پیش بیاید. فوتبال برگزار شود، نشاط بیشتری به جامعه بازمی‌گردد و همه ما می‌توانیم اثرات مثبت این قضیه را بر زندگی مردم ببینیم.

نگران نیستید قبل از رسیدن به قهرمانی، اعضای تیم تان دچار کرونا شوند؟

الان همه مردم سر کار می‌روند و مشاغل فعالیت خود را ادامه می‌دهند. ما هم باید مثل همه سر کار برویم و نمی‌توانیم کار و زندگی‌مان را تعطیل کنیم. حقیقت این است که فوتبال شغل ماست و باید از این راه درآمد کسب کنیم. من معتقدم اگر همه موارد بهداشتی را رعایت کنیم، دیگر نگرانی برای آینده وجود ندارد. البته تأکید من این است که ما تا حد امکان از حضور در مکان‌های شلوغ و اماکن عمومی پر رفت و آمد، صرف‌نظر کردیم و پروتکل‌های عمومی را مد نظر قرار دادیم. امیدوارم همه مردم کشورم با ادامه رعایت این مسائل ایمنی و پیشگیری از شیوع کرونا، طوری زندگی کنند که از این مرحله سخت بیماری عبور کنیم.

مصدومیت دو، سه بازیکن پرسپولیس در مدت کوتاه پس از شروع تمرینات باعث نگرانی هواداران شده است. در این مورد چه نظری داری؟

به هر حال مصدومیت در فوتبال همیشه وجود دارد و اجتناب‌ناپذیر است. البته شدیدترین مصدومیت برای محمد انصاری پیش آمد و باید بگویم تک‌تک پرسپولیسی‌ها از این اتفاق ناراحت هستند. مصدومیت چند بازیکن دیگر هم که اشاره کردید، چندان جدی نیست و امیدوارم بتوانند خیلی زود ما را در زمین بازی همراهی کنند و سلامتی‌شان را به دست بیاورند. از سوی دیگر، ان‌شا‌ءا... با دعای خیر مردم و طرفداران، دیگر هیچ بازیکنی دچار مصدومیت نشود و همه فوتبالیست‌ها بتوانند لیگ امسال را با سلامتی به پایان برسانند. باید برای انصاری هم دعا کنیم که زودتر برگردد و فوتبالش را ادامه دهد. پرسپولیس تیم بزرگی است و به همه بازیکنانش برای سال‌های آینده احتیاج دارد که انصاری هم یکی از این بازیکنان است.

پرسپولیس در دیدار‌های تدارکاتی اخیر خود بهتر از رقبا بازی کرد و به خصوص مقابل شهرخودرو در نیمه دوم عملکرد بهتری به لحاظ بدنی و روحی داشت. با این شرایط می‌توان به کسب پیروزی‌های آسان در ادامه لیگ خوشبین بود؟

اگر فکر کنیم که بازی‌های باقی‌مانده پرسپولیس آسان است، در واقع خودمان را فریب داده‌ایم. اتفاقاً من معتقدم بازی‌های سختی در پیش داریم که اگر تمرکزمان را از دست بدهیم، دچار مشکل می‌شویم. شاید این‌طور تصور شود که رقبای ما در ادامه فصل، تیم‌هایی از میانه یا انتهای جدول هستند ولی واقعاً تقابل با این رقبا آسان نیست. من شخصاً برای همه تیم‌ها احترام قائل هستم و هیچ رقیبی را دست‌کم نمی‌گیرم، اما این را می‌گویم که باید با قدرت بازی کنیم تا در هر بازی به برتری برسیم. تیم‌مان نیاز دارد که در کنار عملکرد خوب در هر بازی، به برد برسد زیرا به جمع‌آوری امتیازات همه بازی‌ها برای رقم زدن پوکر قهرمانی احتیاج مبرم داریم.

برای قهرمانی در جام‌حذفی چه برنامه‌ای دارید؟ آیا این فصل افتخارات لیگ قبل برای پرسپولیس تکرار می‌شود؟

مطمئناً برای هر افتخاری در این فصل برنامه داریم. دل‌مان می‌خواهد در کنار قهرمانی در لیگ برتر، قهرمانی در جام‌حذفی را به هم دست بیاوریم، اما این موضوع به تلاش خودمان بستگی دارد. همه ما دوست داریم امسال هم مثل سال گذشته قهرمانی در هر دو جام و تورنمنت مهم کشور را رقم بزنیم و شبیه فصل قبل «دبل» کنیم؛ اتفاقاً به عقیده من تکرار افتخارات فصل گذشته دور از دسترس نیست و اگر سعی بیشتری کنیم و تمرکزمان از دست نرود، باز هم با دو جام، فصل را به اتمام می‌رسانیم.

از آمادگی جسمانی خودت بگو. در چه شرایطی به سر می‌بری؟ گویا به تازگی یک مصدومیت نسبتاً سنگین را پشت سر گذاشته‌ای؟

بله، اما وضعیت فعلی من خیلی خوب است. البته یک مصدومیت جزئی بود که دچارش شدم، اما این مصدومیت برطرف شده است. با این حال به بازی با پیکان نمی‌رسم و دلیل این موضوع، محرومیت من است. تلاش می‌کنم در دیدار‌های بعدی، پرسپولیس را همراهی کنم و همان بازیکنی باشم که هواداران انتظار دارند.

موضوع مصدومیتت چه بود؟

متأسفانه در تمرینات دچار کشیدگی عضله شدم، اما با کمک کادر پزشکی و مربیان تیم، دوباره به بازی‌ها برگشتم و در تمرینات گروهی شرکت می‌کنم.

برخی می‌گفتند در زمان برانکو ایوانکوویچ مأموریت‌های تاکتیکی متفاوتی داشتی که در زمان گابریل کالدرون این مأموریت‌ها تغییر کرد. آیا با حضور یحیی گل‌محمدی باز هم تغییراتی در شکل و مدل فوتبالت ایجاد شده؟

نه اصلاً این‌طور نیست. زمان حضور برانکو، من به تازگی به پرسپولیس آمده بودم و خیلی درک مناسبی از جو این تیم و باشگاه نداشتم، اما همان زمان هم تمام تلاشم را کردم تا همه خواسته‌های کادر فنی را در زمین پیاده کنیم. چه در زمان حضور گابریل کالدرون و چه حالا که آقایحیی هدایت تیم را برعهده دارد، من سعی می‌کنم بهترین شرایط تاکتیکی را داشته باشم، چون می‌دانم انتظارات بالاست و باید این انتظارات را هنگامی که در زمین بازی هستم، برآورده کنم. امیدوارم هواداران هم از عملکردم رضایت داشته باشند، چون این موضوع برای هر بازیکنی مهم است.

گل‌محمدی در یکی از مصاحبه‌های خود از ادامه دادن به قهرمانی‌های پرسپولیس در سال‌های آینده خبر داد. فکر می‌کنی این یک رؤیاست یا یک برنامه‌ریزی؟

مطمئناً مربی‌ای مثل یحیی گل‌محمدی برنامه‌ریزی دارد و این حرف را در برنامه‌هایش به زبان آورده است. همین سال قبل و پیش از شروع فصل جاری خیلی‌ها می‌گفتند پرسپولیس دیگر قهرمان نمی‌شود، اما تا امروز، شانس اول قهرمانی هستیم. دلیلش این است که برنامه داشتیم. پرسپولیس همیشه شخصیت بالایی داشته، اما رقم خوردن موفقیت‌های اخیر، شخصیت باشگاه را بالاتر هم برده است. مطمئناً با برنامه کادر فنی و حمایت‌های باشگاه، امسال و سال آینده هم می‌توانیم قهرمان شویم. اطمینان دارم گل‌محمدی بدون شناخت از برنامه‌هایش این حرف را بیان نکرده است. او یک مربی منظم است و حتماً برای موفقیت در سال‌های آینده هم برنامه‌های مؤثری دارد.

جدایی علیرضا بیرانوند قطعی شده و بحث بر سر جدایی تعدادی از بازیکنان تیم است. آیا این موضوع در آینده به پرسپولیس لطمه نمی‌زند؟

اول اینکه به هر حال بیرانوند برای پیشرفت خودش قصد دارد به اروپا برود و این تصمیم را گرفت، اما من در مورد باقی بازیکنان چنین موضوعی را نشنیدم و نمی‌دانم آیا قرار است بازیکنان بیشتری از تیم‌مان جدا شوند یا نه. به هر حال برای تک‌تک بازیکنان تیم‌مان آرزوی موفقیت دارم تا بتوانند در راستای هر هدفی که دارند، موفق شوند.

در مورد خودت هم گفته می‌شد پیشنهاداتی از قطر و حتی اروپا داری. این شایعات حقیقت دارد؟

من تا این لحظه با هیچ باشگاهی حرف نزده‌ام و مسئله‌ای در میان نبوده است. بدون شک تا پایان فصل تمام تمرکزم روی پرسپولیس و موفقیت‌هایش است. باید اول قهرمان لیگ شویم و جام‌های بیشتری در این فصل بگیریم. واقعیت این است که تکلیف آینده‌ام را نمی‌دانم ولی تا امروز با هیچ باشگاهی هم حرف نزدم، چون فکر می‌کنم این کار در شرایط فعلی غیرحرفه‌ای است. بالاخره ما ۹ بازی دیگر تا پایان لیگ داریم و مهم‌ترین مسئله این است که بتوانیم همه این بازی‌ها را با موفقیت به پایان برسانیم و یک قهرمانی دیگر به افتخارات باشگاه اضافه کنیم.

حالا که دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی شده، فکر می‌کنی بتوانی جایگاه خودت را در ترکیب اصلی تیم ملی را حفظ کنی؟

من هم مثل همه فوتبالیست‌ها آرزو می‌کنم به تیم ملی دعوت شوم و برای این هدف، قطعاً تلاش می‌کنم. اگر این اتفاق برایم رخ دهد، با افتخار و انگیزه‌های بیشتری برای سربلندی کشورم در زمین می‌جنگم، اما به عنوان یک فوتبالیست حرفه‌ای باید بگویم دعوت شدن و بازی کردنم برای تیم ملی به نظر سرمربی ایران بستگی دارد. من فقط می‌توانم بگویم برای حضور در کمپ تیم ملی با روحیه بیشتری تلاش خواهم کرد تا نظر دراگان اسکوچیچ و همکارانش را جلب کنم. همیشه اولویت ملی از اولویت‌های فردی مهم‌تر است.

دیدار‌های بدون تماشاگر برای شما چه حسی دارد؟

پرسپولیس با هوادارانش زنده است. در این سال‌ها هر جا که رفتیم، طرفداران حمایت‌های زیادی از ما کردند، اما به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فعلاً هواداران نمی‌توانند به ورزشگاه بیایند. با این حال انرژی و دعای خیرشان پشت سر تیم است و امیدوارم ما هم بتوانیم با پیروزی در بازی‌های آینده و قهرمانی در این فصل، دل‌شان را شاد کنیم. ان‌شا‌ءا... هرچه زودتر شر این ویروس منحوس از سر مردم کشورمان کنده شود و همه به زندگی عادی برگردیم. در آن صورت، تماشاگران دوباره به ورزشگاه برمی‌گردند و اوضاع بهتر می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1399/04/04
خیلی ممنون که به ما دل داری می دهید اقای ترابی ولی شما هم باید به فکر پیشرفت خودتان باشید امید وارم به رئال هم برسید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج