یک نماینده: قیمت دلار پایین خواهد آمد
۱۰۰۹۴۷۰
۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
۶۶۲۳
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروز حدود ۲۰ میلیارد دلار در دست مردم است که می‌توانیم با ایجاد مشوق‌های آنان را راضی به سرمایه گذاری کنیم.

خبرگزاری ایلنا: یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروز حدود ۲۰ میلیارد دلار در دست مردم است که می‌توانیم با ایجاد مشوق‌های آنان را راضی به سرمایه گذاری کنیم.

سید غنی نظری خانقاه درباره بالا رفتن قیمت ارز و اثرات وتبعات اجتماعی و اقتصادی آن، بیان کرد: امروز بازار ارز ما مانند شهریور سال ۹۷ یک شرایط غیر عادی و غیرمعمولی پیدا کرده است که علل و عوامل مختلفی پشت آن قرار دارد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که بالا رفتن ارز علت و معمول‌های مختلفی دارد، بیان کرد: شرایط کشور باعث شده ارزی که باید از طریق صادرات وارد کشور شود، به کشور نرسد و پشت مرزها بماند؛ به طور مثال ما امروز در کره جنوبی حدود ۷ میلیارد دلار ارز داریم که هنوز برنگشته است.

وی ادامه داد: بخش دیگر از این نوسانات به دلیل ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی است که باید داده می‌شد اما به سیستم بانکی و بازار تزریق نشده است، البته در کنار این عوامل ولع افراد را برای خریدن اضافه کنید، عده‌ای هستند که ارز خریداری می‌کنند تا زمانی که بالا رفت بفروشند.

نماینده خلخال و کوثر افزود: حال این سوال مطرح است که چه باید صورت گیرد، در جلسه کمیسیون مطرح شد ساز و کارهایی صورت گیرد تا این ارزهایی که حاصل از صادرات هستند اما به کشور بازنگشته با مذاکرات مقام‌ها قسمتی از آن‌ها بازگردد.

وی ادامه داد: امروز حدود ۲۰ میلیارد دلار در دست مردم است که می‌توانیم با ایجاد مشوق‌هایی آنان را راضی به سرمایه‌گذاری کنیم، زیرا نمی‌شود گفت شما که ارز دارید آن را به قیمتی که خریدید به ما بفروشید؛ باید دولت یک مشوقی داشته باشد تا من نوعی که ارز دارم آن را بیاورم و تحویل دهم.

نظری خانقاه بیان کرد: می‌توانیم معاملات‌مان را از طریق سوئیفت کشورهایی که از آمریکا جدا شده‌اند و با ما ارتباط دارند انجام دهیم و در صادراتی که انجام می‌دهیم، ارزهای سریع‌‌الوصول دریافت کنیم.

وی تاکید کرد: بالا رفتن اینچنینی قیمت ارز یک بحران مقطعی است، مطمئن باشید که فروکش می‌کند و قیمت ارز پائین می‌آید، چرا که معتقدم اگر مردم همکاری کنند، مشکل حل خواهد شد.

این عضو کمیسیون اقتصادی درباره این‌که امروز جامعه مطرح می‌کند که شاید دلار بیست هزار تومانی باقی بماند و قیمتش پایین نیاید، گفت: اینطور نیست زمانی هم قیمت ارز تا ۱۹ هزار تومان رفت اما پایین آمد.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تاثیرات اقتصادی آن بیان کرد: بیماری کرونا در کشور شایع شد و ما هیچ صادراتی نداشتیم و مرزها بسته شدند. ما همسایگان بسیاری داریم اما برای بازار صادرات‌مان بر روی این‌ها کار نکردیم، اگر ما بتوانیم بیست درصد اقلامی که آن‌ها نیاز دارند را صادر کنیم می‌توانیم ارز بسیاری را وارد کشور کنیم اما از این کار غافل هستیم.

وی ادامه داد: بارزگانی ما امروز با یکی از کشورهای مهم ۶ ماه است که تعطیل شده است ، قطعا با این رایزنی‌ها ما نمی‌توانیم بازار بزرگی مانند عراق را جذب کنیم.

نماینده خلخال در مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه اخیر شورای عالی اقتصادی که به تائید مقام معظم رهبری هم رسید مبنی بر این که افراد هرچقدر که بخواهند می‌توانند ارز به صورت اسکانس وارد کشور کنند، گفت: واردات طلا و ارز به کشور راهکار خوبی است امروز کمبود ارز باعث بالا رفتن قیمت ارز شده زیرا هر چقدر ما فروانی داشته باشیم قیمت کاهش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: قانون عرضه و تقاضا یک قانون قدیمی است که می‌گوید هرچه عرضه بیشتر باشد، قیمت هم به طبع کمتر خواهد بود قطعا پشت این تائید رهبری یک راهبرد وجود دارد که ایشان اجازه داده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:43
Iran, Islamic Republic of
09:11 - 1399/04/06
پایین تر از ۱۳ هزار تومان یا ۲۰ هزار تومان ؟؟ ۴۰ ساله قراره قیمت دلار پایین بیاد ولی یه جورایی نمیاد،؟،،، وقتی کارخونه
خودرو کوییک رو یک شبه ۳۰ درصد گرون می کنه چی می خواد بیاد پایین
پاسخ ها
فراز
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۶
راست میگه دلار میاد پایین و20000 تومان نمیمونه، ولی مطمئن باشید، پایین میاد یه چیزی حدود 19500 ویا حتی 19450 تومان، فکر کردین مجلس انقلابی میذاره دلار رو 20000 بمونه؟ نه، بعد از فیلتر اینستاگرام و قطع ارتباط بین المللی و به راحتی و آسایش وآرامش رسیدن ملت، مثل مردم کره شمالی، نوبت دلار و وضعیت اقتصادی میشه، قبول کنید مجلس انقلابی با اولویت بندی وبه ترتیب، از مهم ترین مشکلات وموانع شروع میکنه واینستاگرام، درحال حاضر بزرگترین مشکل مردم است ولی خودشان نمی‌دانند. مجلس انقلابی ونماینده های انقلابی تر، فقط و فقط برای خدمت آمده اند.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۶
بنده خدا فقط خواست اعلام حضور کنه
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1399/04/06
جون عمت
وعده سر خرمن میده...بزک نمیر بهار میاد.....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۶
تالار ارزون نمیشه خیالتان راحت هیچ کشوری با ایران رابطه نداره اگر هم داشته باشه باج دارن میگیرن
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1399/04/06
حالا اینم یک چیزی گفته.شنونده باید عاقل باشه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۶
تو دست مردم که نیست ولی خودتون مطمناتوگاوصندوق خانهاتون دارید
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1399/04/06
کشورها وعده ها و آرزوها
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1399/04/06
اینها نماینده مردم هستند بالاخره بیشتر می فهمند ما که عوامیم و از دو دوتا چهارتا چیزی سر در نمیاریم..لابد نرخ دلار داره میاد پایین ما ملت حالیمون نمیشه
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1399/04/06
اینقدر چرت وپرت تو این سالها شنیدیم که دیگه چیزی برا گفتن و از دست دادن نداریم
هر کاری دلتون میخواد بکنین
Netherlands
09:47 - 1399/04/06
باهوش اینارو که بلدیم خودمون عمرا دیگه دلار بیاد پایین این دولت با این مجلس دردی از کشور حل نمیکنه اعتراضم کنیم میکشینمون بعدشم اینترنت قطع میشه بعدشم شاخ میشید لطفا سکوت کنید
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1399/04/06
چقدر می یاد پایین می شه ۱۰۰۰ تومن رئیس مجلس آقا قالیباف خوب اول کاری خودت و نشون دادی البته از دوران شهردار بودنت همه شناخته بودنت ولی برای خیلیها هم مسجل شد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۶
ازمن بشنویدپایین که نمیادهیچ. بالاتر هم خواهدرفت
هم دلار وهم طلا وهم بقیه چیزها.
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1399/04/06
آقای نماینده نکنه دلارها همه دست توهسته بریز توبازار بکش دلار پایین سلطان ؟خخخخ
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1399/04/06
جوک خوبی بود اینو بعنوان جک نماینده تازه وارد انتخاب کنید
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1399/04/06
آره اونم باتدبیر این دولت و کاردانی شماها
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1399/04/06
خخخخخ اینم میخواد بگه منم هستم
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1399/04/06
اگرشماتوانستید لباس بانوان را درست کتین که هی بالا نره (ازنظراندازه)این هم درست میشه .
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1399/04/06
واسه شما دلار 8 تو منی هم مقطعی بود یهو رسید به 20 تومن برمیدارین هی گرون میکنین بعد دو روز یادتون میره دیگه
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1399/04/06
دول اصلاحطلب بفکر کاهش دلار آمریکا باشد ***﷼﷼﷼﷼﷼﷼﷼﷼﷼﷼﷼﷼»»»»»﷼﷼﷼﷼﷼﷼﷼
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1399/04/06
مجلس 15 درصدی مگه کارشناس هم داره
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1399/04/07
سلام
نماینده محترم شما نمیتوانید دلار را پائین براورید شما هنوز نتوانستید کاری کنید ملت بجای اینکه دلار بخرند و مالیات هم ندهند بروند ساختمان سازی کنند که اولا بیکاری تا ۷۰ درصد حل شود . دوما دولت مالیاتش را بگیرد . سوم کا انبوه سازی را ول کنید چون مسکن مهر دومین نیش را بشما میزند اجازه بدهید ملت خودشان شروع کنند به خانه سازی کمی امکانات بدهید دو سال دیگر دلار به زیر ۱۰ هزار تومان میرسد
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1399/04/08
توراخدا کارشناسهای مارا جوک میگویند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج