نارضایتی شدید از ترامپ رکورد تاریخی زد
۱۰۰۹۶۷۹
۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۵
۳۱۵۰
بر اساس نظرسنجی جدیدی که انجام شده،‌ نارضایتی شدید از رئیس جمهور فعلی آمریکا با رسیدن به 49 درصد، به بالاترین میزان در تاریخ آمریکا رسیده است.

خبرگزاری فارس: پس از هفته‌ها اعتراضات و تظاهرات در ایالت‌های مختلف آمریکا نسبت به نژادپرستی و خشونت پلیس و در حالی که شیوع ویروس کرونا در این کشور همچنان در حال گسترش است، بر اساس نظرسنجی که توسط ان‌پی‌آر/پی‌بی‌اس/ماریست انجام شده،‌میزان نارضایتی از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا رکورد تازه‌ای را ثبت کرده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی،‌ میزان رضایت از ترامپ در کل به 40 درصد رسیده و نارضایتی از وی به رکورد 58 درصد رسیده است.

نکته قابل توجه در این نظرسنجی این است که 49 درصد از پرسش‌شوندگان «نارضایتی شدید» از عملکرد ترامپ داشتند که این میزان از نارضایتی در تاریخ آمریکا بی سابقه بوده و تا کنون هیچکدام از رؤسای جمهور سابق این میزان نارضایتی شدید نداشته‌اند.

درباره انتخابات سراسری آمریکا،‌ «جو بایدن» نامزد نهایی دموکرات‌ها برای انتخابات 2020 توانسته 52 درصد آرا را بدست آورد حال آنکه ترامپ 44 درصد آرا را به خود اختصاص داده است. عبور بایدن از 50 درصد و همچنین حاشیه 8 درصدی بیش از ترامپ نکته قابلی توجهی در این نظرسنجی به شمار می‌آید.

این نظرسنجی از 1515 نفر و از 22 تا 25 ژوئن (2 تا 5 تیرماه) برگزار شده و حاشیه خطای 3.5 درصدی برای آن در نظر گرفته شده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:18
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج