دفن «صنوبر» به جای یک بیمار کرونایی!
۱۰۱۰۱۰۴
۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۹
۶۹۷۶ 
اشتباه سردخانه یکی از بیمارستان‌های پایتخت دردسرساز شد.

روزنامه شهروند: اشتباه سردخانه یکی از بیمارستان‌های پایتخت دردسرساز شد.

موی مشکی جسد بیمار کرونایی اشتباه بزرگ یک بیمارستان را در پایتخت فاش کرد. صنوبر که به خاطر بیماری زنانگی در بیمارستان جان باخته بود، به‌ عنوان جسد یک بیمار کرونایی به خانواده‌ای دیگر تحویل داده شد. این در حالی بود که جسد بیمار کرونایی نیز به خانواده صنوبر تحویل داده شده بود تا دفن شود. ولی خانواده این زن از رنگ موی جسد متوجه اشتباه بیمارستان شده و فهمیدند که جسد یک بیمار کرونایی را اشتباهی تحویل گرفته‌اند. در حال حاضر دستور نبش قبر صادر شده تا خانواده صنوبر بتوانند جسد را تحویل بگیرند.

خانواده زن شصت ساله‌ای که جسد اشتباهی تحویل گرفته‌اند، چهار روز است که در تهران سرگردان شده‌اند. ساعت ٨ صبح بود که از بیمارستانی در پایتخت با یکی از بستگان صنوبر تماس گرفته و خبر فوت این زن را دادند؛ زن شصت ساله‌ای که ۵٠ روز پیش برای انجام عمل بیماری زنانگی راهی بیمارستان شده بود اما حالش بد شد و درنهایت نیز به کما رفت تا اینکه روز چهار تیرماه جان خود را از دست داد.

از بیمارستان خبر فوت این زن رسید. یکی از بستگان نزدیک این زن به همراه پسرش راهی بیمارستان شد، کارهای تسویه‌حساب را انجام دادند و با چند ساعت کار و پیگیری درنهایت ساعت ٢ بعدازظهر بود که جسد را از سردخانه بیمارستان تحویل گرفتند. با آمبولانس هم هماهنگ شد. همه چیز آماده بود تا جسد به یکی از شهرستان‌های لرستان جایی که این زن و خانواده‌اش زندگی می‌کردند، منتقل شود. اما جلوی در بیمارستان هنگام انتقال جسد ناگهان موی جسد از ملافه بیرون می‌زند. همین مسأله باعث می‌شود که ماجرای اشتباه بیمارستان فاش شود. پسر و یکی از بستگان این زن وقتی می‌بینند موی جسد مشکی است، متوجه می‌شوند که این جسد صنوبر نیست.

یکی از بستگان نزدیک این خانواده درباره جزئیات این اشتباه به خبرنگار «شهروند» می‌گوید: «وقتی جسد را تحویل گرفتیم، در یک لحظه دیدیم که موی مشکی از ملافه بیرون زده، در صورتی که موی زن‌دایی من سفید بود. ملافه را کنار زدیم و فهمیدیم اصلا این جسد زن‌دایی‌ام نیست. بلافاصله سراغ مسئولان بیمارستان رفته و موضوع را به آنها اطلاع دادیم. آنها نیز بعد از پیگیری موضوع عجیبی را مطرح کرده و گفتند که جسد زن‌دایی مرا به خانواده‌ای دیگر تحویل داده‌اند و این جسد نیز اشتباهی به ما تحویل داده شده است؛ یعنی درواقع اجساد جا‌به‌جا شده بود.

مسأله عجیب‌تر این بود که جسد یک بیمار کرونایی را به ما تحویل داده بودند. خیلی ترسیدیم؛ چون دقایق زیادی کنار جسد بوده و حتی به او دست زده بودیم. بلافاصله با آن خانواده‌ای که جسد را اشتباهی تحویل گرفته بودند تماس گرفتیم اما آن خانواده جسد را دفن کرده بودند. آنها از آنجا که بیمارشان بر اثر کرونا جان باخته بود، بدون اینکه نزدیک جسد شوند و روی آن را ببینند، مراسم کفن و دفن را در اسلامشهر انجام داده بودند. برای همین آنها متوجه این اشتباه نشده بودند. آن خانواده بعد از دفن جسد، مراسم خیلی مختصری گرفته بودند و وقتی ما تماس گرفتیم خیلی شوکه شدند.»

جسد اشتباهی دوباره به سردخانه برگشت اما این اشتباه حالا چهار روز است که خانواده صنوبر را در تهران سرگردان کرده است. فرزندان و شوهرش به تهران آمده‌اند. این پرونده در دادسرای جنایی پایتخت مطرح شد و بعد از پیگیری‌ها از آنجا که جسد صنوبر در اسلامشهر دفن شده بود، پرونده به دادسرای اسلامشهر منتقل شد. قاضی دادسرای اسلامشهر نیز پس از پیگیری‌ها و بررسی پرونده، دستور نبش قبر را صادر کرد. «چهار روز است که از صبح تا شب در دادسرا سرگردانیم تا بتوانیم مجوز بگیریم. بستگان‌مان از شهرستان به تهران آمده‌اند و از آنجا که همه فامیل‌مان در لرستان زندگی می‌کنند، اینجا در خانه‌ کوچک یکی از بستگان می‌مانیم.

مراسم سوگواری هم در همین جا برگزار شد. همه چیز به هم ریخت. کلی هزینه کردیم اما کسی پاسخگو نیست. الان چه کسی پاسخگوی این همه خسارت و سرگردانی ما است. زن‌دایی من بیماری زنانگی داشت و برای انجام عمل از شهرستان به تهران آمده بود. ۵٠ روز در بیمارستان بستری بود. بعد از چند روز به کما رفت اما بیماری کرونا نداشت؛ ولی مسئولان بیمارستان جسد یک بیمار کرونایی را تحویل ما دادند.

حالا هم باید منتظر نظر پزشکی قانونی باشیم تا با دستور آنها به سراغ جسد زن‌دایی‌ام برویم و نبش قبر کنیم تا بتوانیم او را در زادگاهش دفن کنیم. این اشتباه تمام خانواده و فامیل را تحت‌ تأثیر قرار داده و همه واقعا اذیت شده‌ایم. از طرفی هم می‌ترسیم که به بیماری کرونا مبتلا شویم. با این حال هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم و منتظر نبش قبر هستیم. حتی وقت نکرده‌ایم که کارهای شکایت از بیمارستان را انجام دهیم.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:13
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1399/04/08
خیلی عجیب نیست و در ایران کاملا طبیعیه
ما در بیمارستان خصوصی شاهد بی‌توجهی و بی خیالی کارمندان هستیم خدا به داد بیمارستان دولتی برسه
پاسخ ها
فیروزه
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
من دخترربیمارم ازشهرستان رفتم به عنوان همراه بیمار مادرم به مرفین حساسیت داشته مرفین زده براش بدن ورم کرد بهشون دوباره اطلاع دادیم فردا شب اومدن دوباره مرفین بزنن ازمن میپرسه چی بزنم براش مرفین کرده توسوزن براش بزنه بهش میگم دیشب براش زدی بهت گفتم حسایت داره دوباره مگه شما پرونده بیمار رو چک نمیکنید شب ساعت دوازده چندتا پرستار وبهیار جمع شدن توآشپزخانه ته سالن بلند بلند سروصدا بهش میگم من تعجب میکنم اینجا پایتخت توقلب پایتخت ماتوشهرستان بهتر رعایت میکنبم بعد مادرم ومیخان ببرن اتاق عمل دوروز غذا ندادن بعد بردن اتاق عمل برگردوندن میگن برق اناق عمل قطع شده دوباره برگردوندن ۴ روز توبیمارستان تا عمل کنن یه روز دکتر نیومده یکی از همون بهیارها میگه این کاررومیکنن هزینه بیمارستان بالابره
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1399/04/08
بیماری زنانگی خخخخخ
پاسخ ها
این به جای اون
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خنده داره یه روزم میشه که یکی به گرفتاری تو میخنده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
خنده نداره،بیسواد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
همین سهل انگاریهای بیمارستان باعث میشه که چندین نفردیگرهم به کرونامبتلا بشن .و ازین داستان میشه یک فیلم خنده دارتهیه کرد.ههههه.ههه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فقط ی بیسواد کم فهم میتونه به این مورد بخنده
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1399/04/08
سلام حالا نظام پزشکی دفاع از پزشک می کند جواب بده بیمار کرونایی را کی گواهی فوت صادر کرده که این همه احتیاط بشه؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
وقت ندارن،که،کی برقصه پس.
زیادی که تعریفشون کنین،میشن عروس .....
Iran, Islamic Republic of
07:49 - 1399/04/08
چه فرقی داره دیگه کجا خاک بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فک کنم،قرصاتو نخوردیا!!!
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1399/04/08
خدا رحمت کند
تو ایران هیچ چیز رو سربسته نباید قبول کنید،حتما باز کنید و نگاه کنید وگرنه تو دردسر میفتید
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1399/04/08
یاد سریال متهم گریخت افتادم ، جابجایی جنازه هاشم با یه نفر دیگه ،
به هر حال اشتباه پیش میاد
عذرخواهی و جبران و دلجویی را واسه همین موارد گذاشتن
Iran, Islamic Republic of
08:28 - 1399/04/08
درب چنین بیمارستانی رو لجن بگیرن......
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1399/04/08
زمانی که بیمار به مرگ طبیعی به رحمت خدا میره ، بعد از غسل ، محرم بیمار باید داخل غسالخونه روی جسد رو باز کنه شناسایی کنه ، امضا کنه و اثر انگشت بزنه و بعد میت رو تحویلش میدن ، البته این بنده خداها چون یکی از مرحومه ها کرونایی بوده این تشریفات قانونی رعایت نشده ، اینکه بعضی از نظرات میگن اکثر بیمارستانهای دولتی و خصوصی این کارو میکنن اشتباهه ، چون اصلا هیچ بیمارستانی اجازه شناسایی توی سردخونه رو نمیده ، مگر اینکه راننده آمبولانس دلش بسوزه و اجازه بده زمان انتقال به آمبولانس میت رو ببینن
Iran, Islamic Republic of
08:45 - 1399/04/08
والا طرف با پای خودش کشتارگاه (بیمارستان)میره همونجا چون علم و سواد کاری رو ندارن آدم میکشن چقد بیسوادن
France
09:26 - 1399/04/08
ای امان بنده خداها چی کشیدن اون جسد تو هوامونده
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1399/04/08
خداوند همه رفتگان را بیامرزد انسان آخرش باید به خاک سپرده شود حالا هرکجا باشد نمیشه شما از نبش قبر انصراف بدین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
معلوم نیست اونم مادر ما باشه براهمین
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1399/04/08
خوب چه کاریه بزارید جسد همون جا خاک باشه چه فرقی میکنه نبش قبر چرا؟ حالا فکر کنید کرونا گرفته اون که مرده چه فرقی میکنه کجا خاکش کنن!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مادر توباشه میذاریش شهر دیگه تازه معلوم نیست مادرما باشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ازکجا معلوم اونم پادرما باشه براهمین
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1399/04/08
این بیمارستان یه قتلگاه پرستارها قسم خوردن بیمارها روبکشن
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1399/04/08
بیچاره چه شکایتی ؟ از کجا ؟ به کی ؟ برو دنبتل کارت خودت رو معطل نکن . اینجا ایرانه مهد دزدانه . همه مشغول چاپیدن فرصت نیست بشینن قانون بنویسن و اجرا کنند کلی وقت صرف میشه آقایون از چاپیدن عقب میمونن . این ملت رو خدا باید نجات بده فقط خدا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج