صفوی: می‌خواهیم مدل انقلاب اسلامی را الگو کنیم
۱۰۱۱۵۱۳
۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۹
۱۴۶۰۸ 
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی گفت: نسل حاضر نیاز دارد تا با واقعیت‌ها آشنا شود و نباید بگذاریم دشمنان الگوهای دیگری برای فرزندانمان درست کنند.

ایرنا: سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نیروهای مسلح و رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به همراه امیر سرتیپ عبدالعلی پورشاسب جانشین پژوهشگاه و سعدالله زارعی رئیس پژوهشکده جبهه مقاومت از مخزن اسناد مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بازدید کردند.

سردار صفوی در این بازدید که سردار علی‌محمد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس هم حضور داشت، گفت: این مرکز با اسناد و مدارک بی‌نظیری که از دوران دفاع مقدس در دست دارد نه ‌تنها در ایران بلکه در جهان چنین مرکزی وجود ندارد.

وی فعالیت‌های کارکنان، محققین و روایتگران این مرکز را جهاد فی سبیل‌الله برشمرد و اظهار کرد: این افراد یاد و خاطره شهدا را زنده نگه می‌دارند و برای آیندگان این ارزش‌ها را حفظ می‌کنند.

صفوی: می‌خواهیم مدل انقلاب اسلامی را الگو کنیم

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نیروهای مسلح ضمن قدردانی از زحمات بنیان‌گذاران مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به پیشرفت و توسعه کارهای تولیدی این مرکز در دوران مدیریت سردار نائینی اشاره و بیان کرد: این مرکز با منابعی که در اختیار دارد می‌تواند بزرگ‌ترین پشتوانه علمی، تحقیقاتی و مطالعاتی برای پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در حوزه دفاع مقدس باشد.

وی تأکید کرد: انقلاب اسلامی سرآغاز تغییر و تحولات در ساختار قدرت سیاسی جهانی در ایران، منطقه و کشورهای اسلامی بوده است. این مدل تاکنون نبوده و ما می‌خواهیم این مدل را الگو کنیم و یکی از منابع برای این الگوسازی منابع مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس می‌باشد.

وی تأکید کرد: ما با تولید علم و با تولید ادبیات مقاومت و نظریه مقاومت می‌توانیم افکار شهید قاسم سلیمانی و مقاومت را در جهان گسترش دهیم.

سردار صفوی با اشاره به منابع صوتی که توسط راویان در دوران دفاع مقدس از فرماندهان ثبت و ضبط شده است، گفت: متأسفانه غربی‌ها از فرماندهان ما تصویر یک انسان خشن و بی‌احساس و بی‌منطق را نمایش داده‌اند درحالی‌که آن‌ها انسان‌هایی رئوف، خوش‌قلب، شجاع، منطقی، باهوش و انسان‌دوست بودند.

وی افزود: صدای فرماندهان در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گنجینه‌ای عظیم است. در صوت‌هایی که در اختیار این مرکز هست، می‌توان با بخشی از شخصیت واقعی این شهدا آشنا شد و آن‌ها را به نسل‌هایی که فقط نامی از فرماندهان شهید شنیده‌اند، نشان داد. نسل حاضر نیاز دارد تا با واقعیت‌ها آشنا شود و نباید بگذاریم دشمنان الگوهای دیگری برای فرزندانمان درست کنند.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از همکاری و تعامل این مرکز با سایر مراکز سخن گفت و بر هم‌افزایی و مشورت برای تولیدات بیشتر و با کیفیت‌تر در عرصه دفاع مقدس تأکید کرد.

در ادامه سردار دکتر علی‌محمد نائینی با اشاره به همکاری‌های این مرکز و پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: فعالیت‌های مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و پژوهشگاه علوم معارف دفاع مقدس مشترک است و با همکاری دو طرف کارهای تحقیقاتی رشد چشمگیری پیدا خواهد کرد و امیدواریم خلأها را رفع کنیم و مطالبه رهبر انقلاب مبنی بر صد برابری کردن آثار در حوزه دفاع مقدس را محقق کنیم.

همچنین امیرعبدالعلی پورشاسب با بیان اینکه جهان اسلام بر دو بال شهادت و روایت استوار است، تصریح کرد: اگر ارزش روایت بیشتر از شهادت نباشد کمتر نیست. همان‌طور که حضرت زینب بعد از شهادت برادر بزرگوارشان روایتگر حادثه عاشورا بودند روایتگران ما در هشت سال دفاع مقدس هم زینبی کار کردند.

وی با یادآوری اینکه متأسفانه تاریخ نیاکان ما را دیگران نوشته‌اند گفت: خوشبختانه خودمان در حال نگارش تاریخ جنگ و مقاومت هستیم و این کار با دقت و بدون دست‌کاری در حال انجام است.

معاون پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه نگارش تاریخ جنگ برای آیندگان مفید است، اظهار کرد: آیندگان باید بدانند نسل انقلاب چه کسانی بودند و چه کارهایی را انجام دادند و این کارها چه نتایجی را داشته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج