بهارستانی‌ها چقدر دستمزد می‌گیرند؟
۱۰۱۳۲۵۳
۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۵
۴۲۸۷ 
میزان حقوق دریافتی نمایندگان مجلس همیشه چالش‌برانگیز بوده است و امسال نیز با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی و حداقل حقوق کارگران و بی‌کاری فراگیری که تهیه نان شب را برای بسیاری سخت کرده است حقوق نجومی نمایندگان مجلس خبرساز شده است.

روزنامه شرق: میزان حقوق دریافتی نمایندگان مجلس همیشه چالش‌برانگیز بوده است و امسال نیز با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی و حداقل حقوق کارگران و بی‌کاری فراگیری که تهیه نان شب را برای بسیاری سخت کرده است حقوق نجومی نمایندگان مجلس خبرساز شده است.

مجلسی که خود را انقلابی‌ترین مجلس می‌داند در اولین واریز حقوق مشخص شد که برای هر نماینده علاوه بر 11 میلیون حقوق ماهانه فقط 20 میلیون برای هزینه‌های جانبی در نظر گرفته است و حق مسکن 200 میلیونی هم که جای خود دارد.

290 نفر نماینده‌ای که نه براساس انتصاب که با خواست خود در کارزار انتخابات شرکت می‌کنند و با صرف هزینه‌های گزاف تبلیغات انتخاباتی موفق به جلب اعتماد مردم می‌شوند، چگونه می‌توانند بسیار بیش از حد متوسط مردم عادی از نشستن بر صندلی نمایندگی آنها درآمد کسب کنند؟

این 290 نماینده زمانی که تصمیم گرفتند راهی بهارستان شوند، می‌دانستند در تهران باید فعال باشند، چراباید امروز در این شرایط اقتصادی از بیت‌المال حق مسکن آنها پرداخت شود؟ وقتی در ابرشهر تهران بسیاری از کارگران و کارمندان با حقوق دومیلیون تومانی خود مجبور به پرداخت هزینه‌های سرسام‌آور مسکن هستند، چرا نماینده‌ای که با شوق خدمت راهی بهارستان شده، باید بودجه‌ای مجزا و نجومی داشته باشد؟

زمانی که حق مسکن کارگران 300 هزار تومان است، حق مسکن 200میلیونی نمایندگان چه ضرورتی دارد؛ مگر نه اینکه این افراد جز خدمت صادقانه هدف دیگری ندارند و شأن نمایندگی بنا بر صلاحیت و توانایی آنها تعریف می‌شود، نه خانه و دفترشان؟ اینها همه سؤالاتی است که از لحظه انتشار خبر پرداخت حقوق 31 میلیون تومانی نمایندگان و حق مسکن 200 میلیونی آنها در فضای مجازی پخش شده است.
البته که توجیه‌های مختلفی برای این پرداخت‌های نجومی مطرح می‌شود اما مسئله مهم آنجاست که حقوق 11‌میلیونی که بیش از پنج‌برابر حقوق کارگران است به‌تنهایی تکافوی زندگی در تهران را می‌کند که اگر نمی‌کند خون نمایندگان رنگین‌تر از کارگران نیست و اگر نماینده‌ای با این حقوق قادر به فعالیت نیست، چرا وارد بهارستان شده است؟

نکته مهم بعدی این است که 20 میلیون هزینه اضافی بر حقوق 11‌میلیونی پرداخت شده است، برای تأمین هزینه تهیه مسکن و ایاب و ذهاب و... است. در گزارشی که چندی پیش در «شرق» منتشر شد، مشخص شد که نمایندگان مجلس برای اقامت در تهران، اجاره ماهانه پنج‌میلیون‌تومانی دریافت می‌کنند. این مبلغ به حساب تمامی نمایندگان واریز می‌شود و افرادی هم که ساکن تهران هستند، از مزایای تأمین هزینه اجاره منزل بهره‌مند هستند. همچنین هر نماینده ماهانه مبلغ دومیلیون‌و ۲۰۰ تومان برای هزینه‌های ایاب‌وذهاب خود دریافت می‌کند و هزینه مشاوران نماینده نیز از بیت‌المال پرداخت می‌شود. این به‌جز یک دستگاه خودروی پژوپارس و سهمیه بنزینی است که در اختیار تمامی نمایندگان مجلس برای رفت‌وآمد قرار داده شده است.

علاوه بر این جالب است بدانیم که پرداخت حقوق ماهانه راننده خودرو نمایندگان، از طریق امور مالی مجلس به‌طور جداگانه مانند سایر کارکنان مجلس انجام می‌شود و در سبد هزینه‌ای نمایندگان مجلس جا داده نمی‌شود. به‌جز این موارد هزینه پرداخت قبض موبایل هم به حساب هرکدام از نمایندگان مجلس واریز می‌شود.

اگر قرار به رسیدگی مجدد به حقوق‌های نجومی است، نمایندگان نباید از این قاعده مستثنا شوند و بالاخره باید مشخص شود هزینه مشاوران نمایندگان یا هزینه موبایل آنها و حتی اجاره ماهانه منزل آنها چرا باید از بیت‌المال پرداخت شود و چرا نمایندگان مجلس که فقط به شوق خدمت آمده‌اند، با حقوق دریافتی خود هزینه‌هایشان را پرداخت نمی‌کنند؟!

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:42
Iran, Islamic Republic of
07:39 - 1399/04/17
اینا بخاطر همین جیزها رفتن مجلس دیگه..
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1399/04/17
لعنت به ریاکاری. لعنت خدا بر اینها که در پرتو دین سر دین رو بریدن. 231 میلیون در اولین پرداخت مجلس. بخورید نوش جان ای مجلس . شما در اسایش باشید ما دیگه همون نان خشکی که داشتیم دیگر ندارم. زنده باد مجلس خادم
Iran, Islamic Republic of
07:55 - 1399/04/17
جالبه کاری هم نمی کنند, و واقعا منتخب حداکثری هم نیستند, و مدارک تقلبی, و تخصصی هم در رابطه با شغلشان ندارند,
فقط آمده اند یک دوره بار خود را ببندند و بروند.
بیچاره ما مردم که گویا در دوره جاهلیت و زمان برده داری زندگی می کنیم.
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1399/04/17
احسنت اگر واقعاً قصد خدمت دارید مثل شهیدبهشتی ورجایی باشید ولی افسوس
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1399/04/17
خوب اون سازمانی که ایی حقوق نجومی رو تصویب کرده باید زیر سوال بیا ...چه خبره بابا..مگه چکار میکنن تو مجلس...همش نشستن رو صندلی پشت میز وزیر سایه وزیرکولر..لعنت الله علی القوم ظالمین...
Iran, Islamic Republic of
07:57 - 1399/04/17
اون حق مسکن نیست ودیعه مسکنه هر ماه پرداخت نمیشه
پاسخ ها
سایر
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
بله ولی انگار حواست نیست. ماهانه 5 میلیون ناقابل واسه اجاره خونه جدا می گیرن
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1399/04/17
لعنت‌ به‌ همه‌ تون‌ ما‌ کادگرها‌ حق‌ مسکن‌ ۳۰۰‌ تومن‌ و ‌حقوقمون‌ ۲‌ میلیون‌ چرا‌ باید‌ این‌ جور‌ باشه‌ تازه‌ از‌ صبح‌ تا‌ بوق‌ سگ‌ کار‌ میکنیم‌ به‌ هیچ‌ جا‌ نمیرسیم‌ چرا‌ مگه‌ خون‌ اونها. چه‌ رنگی‌ میباشد‌ لعنت‌به‌ این‌ روزگار‌
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1399/04/17
بخدااین حق الناس است مردم دارندسختی میکشندشما نمایندگان مردم لذت میبریددرکجای قرآن اینطور نوشته
پاسخ ها
پرویز
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
جناب بی نمام شما فکرمیکنید اینها اگربه مقوله بیت المال وقرآن وقیامت اگراعتقادداشتند این پولهارا میگرفتند>
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1399/04/17
به خدا قسم اگر نماینده ذره ای به فکر مردم باشد همه این خرج های انتخاباتی برای رسیدن به خوشبختی خود نماینده است
پاسخ ها
ح م
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
راست میگویید واقعا همین طوراست من اصلا به این نماینده ها اطمینان ندارم
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1399/04/17
ای بابا اینها چیزهای کم است که درز کرده مردم فهمیدن آنقدر چیزی دیگر مثل سفرهای خارجی وداخلی و خدمات دیگر هست که خبر ندارید از قبیل درمان تحصیلی وووو حال ببین چرا هم دوست دارن نماینده بشوند چون که بار خودشان را ببندند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1399/04/17
ملت بدبخت برید رای بدهید
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1399/04/17
برید؟ گم شید همتون ما دیگه نمیاد نیم تخم مرغم بخوریم
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1399/04/17
تا وقتی کلمه های فقیر و غنی ضعیف و ظالم مالک و مستاجر از عرش تا فرش فاصله می افتد همین میشود وقتی بین دستمزد خادم(کل مسئولان نظام) و کارگر این قشر زحمتکش مردم اینهمه فاصله می افتد که حقوق یک ماه مسئولان میشود به اندازه زحمت یک عمر کارگر و زحمت یک عمر پشت میز نشینی مسئولان به اندازه یک روز کارگری نمیشود میشود ایران.
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1399/04/17
از دم حرومشون باشه چون هیچ کاری نمیکنن فقط میرن برای گوشی بازی و ...
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1399/04/28
کسی که شوق خدمت داشته باشه آخر خدمت خونه های میلیاردی ماشین میلیاردی چجوری میتونم بخره در ضمن چرا اکثر فامیلهای خودشون زمان نمایندگی بهترین کار وپستا رو بگیرن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج