استقبال آمریکا از تحقیقات WHO درباره منشٔأ کرونا
۱۰۱۴۴۲۴
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۸
۴۱۱۸
آمریکا از تحقیقات سازمان جهانی بهداشت برای یافتن منشأ ویروس کرونای جدید در کشور چین استقبال کرد.

خبرگزاری فارس: آمریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) از تحقیقات سازمان جهانی بهداشت (WHO) درباره منشأ ویروس کرونا در چین استقبال کرد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک دیپلمات آمریکایی نوشت ایالات متحده از تحقیقات این سازمان بین‌المللی درباره منشأ ویروس کرونای جدید در چین استقبال می‌کند.

دولت آمریکا، سازمان جهانی بهداشت را به وابستگی به چین متهم کرده و چین را به دلیل نقش ادعایی در شیوع کرونا در جهان مورد انتقاد قرار داده است.

گروهی از کاشناسان سازمان جهانی بهداشت، جهت بررسی منشاء شیوع ویروس کرونا روز جمعه عازم چین شدند.

«مارگارت هریس» سخنگوی این سازمان گفت، دو کارشناس، یک متخصص جانورشناسی و یک اپیدمی‌شناس به چین اعزام شده‌اند تا با همکاری دانشمندان این کشور تحقیقاتی درباره منشاء شیوع ویروس کرونا انجام دهند.

چین گفته از انجام تحقیقات در این خصوص استقبال می‌کند با این حال تأکید کرده که این تحقیقات نباید به داخل مرزهای چین محدود شود.

چند روز پیش رسانه‌ها گزارش دادند پکن از اسپانیا به عنوان یکی از کشورهایی نام برده که باید به عنوان یکی از کشورهای احتمالی منشأ شیوع کرونا مورد تحقیق قرار بگیرد.

«ژنگ گوانگ»، متخصص اصلی چین در زمینه بیماری‌های همه‌گیر هفته پیش در گفت‌وگو با روزنامه دولتی «گلوبال‌تایمز» گفت: «تا جایی که این تحقیقات به صورت منصفانه انجام شوند و همه کشورهای مربوطه را شامل شوند اهمیت ندارد که از کدام کشور آغاز می‌شوند.»

«وانگ گوانگفا»، یکی دیگر از مقام‌های بهداشتی چین در گفت‌وگو با این روزنامه گفت که سازمان جهانی بهداشت باید به اسپانیا برود.

قبل‌تر از آن منابع خبری گزارش داده بودند شواهدی از وجود ویروس کرونا در اسپانیا یافت شده است که به چند ماه پیش از گزارش اولین مورد آن در چین بازمی‌گردد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج