روح برانکو در پرسپولیس موج می‌زند!
۱۰۱۴۵۲۸
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
۱۳۰۵ 
شاید قیاسِ برانکو و کرایف خیلی درست نباشد.اما هدف از این مقایسه، شخص و باشگاه نیست، بلکه هدف دیکته کردن و پیاده کردنِ یک روش توسط یک سرمربی به کلیه ارکان باشگاه است.

ورزش سه: شاید قیاسِ برانکو و کرایف خیلی درست نباشد.اما هدف از این مقایسه، شخص و باشگاه نیست، بلکه هدف دیکته کردن و پیاده کردنِ یک روش توسط یک سرمربی به کلیه ارکان باشگاه است.

کمتر کسی هست که قبول نداشته باشد یوهان کرایف معمار و بنیانگذار اصلی فوتبال نوین و جذابِ باشگاه بارسلونا است.فوتبالی روان ، هجومی با بازیِ شناور و مالکانه. همان تیکی تاکایِ معروف که این روزها زیاد از آن میشنویم.یوهان کرایف این فلسفه و شکل بازی را نه تنها به بازیکنان، بلکه به کلِ ارکان باشگاه بارسلونا دیکته کرد.حتی هواداران هم انگار گوشه ای از این پازل بودند.از آن پس، باشگاه فلسفه خود را بر مبنای همین اصول و روش پایه گذاری کرد و حتی انتخاب سرمربی و خرید بازیکن هم در راستای همین فلسفه و نوع بازی بود.

در مورد برانکو زیاد صحبت شده.آمدنش، نتایجش، افتخاراتش و رفتنش.اما چیزی که در اینجا می‌خواهیم به آن اشاره کنیم طرز تفکر و سیستمی است که حتی با رفتن برانکو، در پرسپولیس ماند و از بین نرفت.برانکو روحِ تیمی را به پرسپولیس تزریق کرد.علاوه بر فوتبال مالکانه و رویِ زمین، به بازیکنان و هواداران یاد داد که باید روحیه جنگندگی و تسلیم ناپذیری داشته باشند و ضعفهای خود را به گردنِ زمین و زمان نیندازند.روزی که برانکو رفت همه نگران دوران پسا برانکو بودند،اما حالا بعد از یکسال و با وجود استفاده از دو سرمربی در یک فصل، پرسپولیس در آستانه ی کسب چهارمین قهرمانی متوالی است.

انگار همه(از سرمربی تا بازیکن، تدارکات و هوادار) به این نتیجه رسیده اند که باید خودشان را با این سسیستم وفق بدهند وگرنه جایی در این باشگاه ندارند.اینکه از قهرمانی و موفقیت سیر نشوند، روحیه مبازره و برتری داشته باشند، تا آخرین دقایق به دنبال پیروزی باشند و از شکستها درس بگیرند و مهمتر از همه این است که به فلسفه و نوع بازیِ خود ایمان داشته باشند حتی اگر در مقاطعی با شکست و ناکامی مواجه شوند.

حالا کسی دیگر نگران نبود برانکو نیست، اگرچه باید نگرانِ زمانی بود که این طرز فکر از بین برود چون تا زمانی که این فلسفه و روحیه برتری(مثل روحیه سیدجلال در هنگام ورود به زمین در دقایق پایانی) در این باشگاه وجود دارد و بر طبق همین هدف، دست به انتخاب سرمربی و خرید بازیکن میزنند، نباید نگران بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1399/04/21
درود بر ایوانکوویچ معمار پرسپولیس نوین
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1399/04/21
روح برانکو نه روح وزیره خخخخ
پاسخ ها
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
تا زمانیکه استقلالی ها این طرز تفکر را دارند ما جام میگیریم و آنها در توهم و تهمت میمانند.
بر همین اصل باقی بمانید لطفا
Germany
12:06 - 1399/04/21
دیدگ کیسه کش
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1399/04/21
نیما جان با نظرت موافقم گل گفتی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
تو نیما رو تایید نکنی کی بکنه؟
یه نگاه به داوری های لیگ بنداز
یه نگاه به امکانات دو تا تیم بنداز
یه نگاه به زمین های تمرین دو تا تیم بنداز
یه نگاه به پروازهای بعد از کرونای دو تیم بنداز
من یه دوس صمیمی دارم پرسپولیسی دو آتیشه و متعصب
امروز اعتراف کرد که وزارت ورزش به دوتا تیم به یه چشم نگاه نمیکنه
راجع به داوری پرسپولیس ماشین سازی هم گفت پنالتی بود ولی قبول دارم اگه همین خطا همین جوری دقیقا روی دیاباته یا قاعدی میشد همین داور با همون زاویه دید پنالتی نمیگرفت.
امروز یه هوادار منطقی تو شماها دیدم
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1399/04/21
واقعا همینطوره.
انتصاب هراتیان توسط وزیر.
ارتبلط برانکو با خانودده افاضلی.
استارت دقیقه نود باریکن تبم حکونت در گرمای اهواز.
تحلیل انرژی بلزیکن تبم حکومت در باشگاه های اسیا
جالبه.
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1399/04/21
اسدقلال سوراخههه.....پوکر قهرمانی مبارک...
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1399/04/21
دوست عزیز که میگی به پرسپولیس از همه طرف کمک میشه که اینطور نیست فرض براین که باشد ایا جلوی تلاش کردن تیمهای دیگر در راس انها استقلال را که نگرفتن رتبه اول مربوط به پرسپولیس رتبه دوم و سوم و چهارم چی ان هم مربوط به پرسپولیسه دنبال ایرادات خودتان از مدیریت تا کادر فنی و بازیکن وهوادار وکل ارکان یک مجموعه صورت مساله را پاک نکنید اگر که پاک میکنید به فوتبال ملی لطمه میزنید
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1399/04/21
سوزش تاسیون هم با همین موج بیشتر می شه
United Arab Emirates
15:48 - 1399/04/25
روح داورها به همدیگه القا شده همشون در صورت مساوی بودن لنگ دقیقه ۸۰ به بعد پنالتی میگیرن
چه در زمان برانکو و چه در زمان کالدرون و چه در زمان گل محمدی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج