کاهش ازدواج و افزایش طلاق طی ۸ سال اخیر
۱۰۱۴۹۴۱
۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹
۳۳۵۸ 
یک روانشناس بالینی با بیان اینکه در کشور در برابر هر ۱۰۰ ازدواج ۳۳ طلاق، وجود دارد، گفت: در تهران نیز در برابر هر ۱۰۰ ازدواج ۴۶ طلاق وجود دارد.

ایسنا: حسین اسدبیگی با استناد بر آمارهای ثبت احوال گفت: بر پایه این آمارها سالانه میزان ازدواج کاهش و میزان طلاق نسبتا ثابت بوده اما این آمارها سالانه مقدار اندکی افزایش می یابد.

کاهش ازدواج و افزایش طلاق طی ۸ سال اخیر

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته این رقم در ازدواج به بیش از ۵۳۰ هزار و در طلاق به حدود ۱۷۵ هزار تعداد رسیده است، افزود: براساس آمارها موارد ازدواج طی ۸ سال بیش از ۲۶۳ هزار مورد کاهش داشته و طلاق نیز حدود ۶ هزار مورد افزایش داشته است.

کاهش «ازدواج» و «طلاق‌های» ثبت شده در سال گذشته

این فعال حوزه آسیب‌های اجتماعی ادامه داد: میزان ازدواج در کشور در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ تعداد ۲۲ هزار و ۶۷۰ مورد کمتر و میزان طلاق در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ تعداد ۲۰۹۰ مورد کمتر بوده است.

به گفته اسد بیگی، در تهران نیز در سال ۱۳۹۲ حدود ۱۰۰ هزار ازدواج و نزدیک به ۳۵ هزار طلاق ثبت شده اما در سال ۹۸ در تهران ۶۸ هزار و ۶۰۰ ازدواج و حدود ۳۱ هزار و ۷۵۰ طلاق را داشته ایم.

وی با بیان اینکه این آمارها نشان دهنده کاهش شدید ازدواج و افزایش طلاق است، تصریح کرد: ممکن است از همه این آمارها استنباط شود که در ایران یک سوم ازدواج ها به طلاق منجر می‌شود اما با توجه به اینکه برخی متقاضیان طلاق چند دهه قبل ازدواج کرده‌اند و امسال طلاق می‌گیرند نمی‌توان اینگونه اظهار نظر کرد.

کاهش تا ۱۵ درصدی طلاق‌های توافقی بعد از مراجعه زوجین به مراکز مشاوره

این روانشناس ادامه داد: از آذرماه سال ۹۷ به عنوان یک اقدام موثر برای کاهش طلاق ، طرح «تصمیم» اجرا می‌شود که بنابر آن در شهرهای بزرگ همه زوج‌های متقاضی طلاق توافقی می‌بایست حداقل ۵ جلسه به مراکز مشاوره خانواده مراجعه کنند و ۴۵ روز صبر کنند. این قانون باعث شده در شهرهای مختلف بین ۵ تا ۱۵ درصد از میزان طلاق‌های توافقی کاسته شود اما این کافی نیست و لازم است برای پیشگیری از طلاق، تسهیلاتی برای مشاوره و زوج درمانی و خانواده درمانی ایجاد شود.

اسد بیگی با بیان اینکه مشاوره خانواده باید تحت پوشش بیمه قرار گیرد، گفت: از طرف دیگر آموزش‌های قبل از ازدواج باید جدی گرفته شود و به یک جلسه کوتاه آموزش موارد پراکنده برای افراد در شرف ازدواج خلاصه نشود، بلکه توسط کارشناسان زبده و با تجربه مهارت‌های ارتباطی و اطلاعات لازم در چند جلسه به متقاضیان ازدواج ارائه شود.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:14
Turkey
12:09 - 1399/04/22
بعد چهل سال زندگیمون از هم پاشیده از فقر نداری مستاجری وای بحال جوونها خدا لعنتتون کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
خونه تون خراب ایشالله خونه خرابمون کردین
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1399/04/22
علی برکت ا...دولت بی تدبیر برای ازدواج جوانان.واز آن طرف هم کسانیکه از قبل این دولت بی تدبیر ازدواج کردند کارشان تو این نابسامانی های اقتصادی منجر به طلاق شد.این گونه بیان می شود هر طلاقی که صورت می پذرد عرش خداوندی به لرزه می افتد.....
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1399/04/22
بااین اوضاع میخواستین چی بشه همینم تازه شاهکاره
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1399/04/22
علتش اینه که نه خانواده و نه جامعه ( بویژه مدرسه و مسجد و دانشگاه )
مهارتهای زندگی را یاد نمی دهند.
اکثرا فقط به دنبال پول و ریا و مدرک.......
متاسفانه
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1399/04/22
بزرگترین اشتباه اقتضادی این دولت پرمدعا این بودکه برای کنترل تورم نقدینگی رافریزکرد وموج بیکاری وفقرراگسترش معنی داری داداز ثمرات این حماقت کاهش ازدواج وافزایش طلاق وگسترش فقروفحشا بود
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1399/04/22
خدا لعنت کنه این دولتو به عذاب الاهی دچار بشن
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1399/04/22
ازدواج را افتضاح ..طلاق را افتتاح می کنیم الابرکت ا...
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1399/04/22
تو این موقعیت کی ازدواج می کنه که بخوان طلاق بگیرن
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1399/04/22
جوونی که پول ماسک نداره چطور ازدواج کنه
لحظه ای تفکر
پاسخ ها
بنده خوزستانم
-
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
ازدواج سفید همیشه هست وازادشده هیچ ایرادی نداره تازه احتیاج به وام نداره خونه نمیخوادوحتی نه سکه ونه کلان سندازدواج انهم وللش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج