مبلغ: سقوط دولت از هیچ جهتی خیر ندارد
۱۰۱۵۲۰۶
۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
۱۳۶۲ 
سوال از رئیس جمهور به عنوان یک ایده جدی در مجلس یازدهم پیگیری می‌شود و برخی از سیاسیون همچون احمد توکلی نیز اصرار دارند که سوال کافی نیست و باید استیضاح روحانی را کلید زد. این رویه در شرایطی که کمتر از یک سال به پایان دولت باقی است، اما مورد تایید همه کنشگران عرصه سیاست نیست.

نامه نیوز: سوال از رئیس جمهور به عنوان یک ایده جدی در مجلس یازدهم پیگیری می‌شود و برخی از سیاسیون همچون احمد توکلی نیز اصرار دارند که سوال کافی نیست و باید استیضاح روحانی را کلید زد. این رویه در شرایطی که کمتر از یک سال به پایان دولت باقی است، اما مورد تایید همه کنشگران عرصه سیاست نیست.

از همین رو است که شاهدیم تحلیگرانی همچون عباسی سلیمی نمین با اشاره به آفات این اقدام و بی‌ثمر بودن آن از لحاظ عملیاتی، نسبت به اینکه عقلای مجلس در برابر این رویه ایستادگی کنند، ابراز امیدواری می‌کنند.

سیاسیون در جریان اصلاح طلب نیز همین نظر را دارند. اصلاح طلبان اگرچه از روحانی و عملکرد دولت وی دل خوشی ندارند، اما در مقابل این رویه برخی طیف‌های حاضر در مجلس یازدهم، از دولت حمایت می‌کنند. به گمان این گروه تلاش برای سقوط دولت در سال پایانی آن هیچ اثر مثبت و خیری در راستای بهبود امور و حل مشکلات فعلی ندارد و به چالش‌ها و مسائل موجود دامن می‌زند.

مرتضی مبلغ، فعال سیاسی اصلاح طلب یکی از همین افراد است. او ضمن ابراز تاسف از عملکرد مجلس یازدهم در مدت کوتاهی که از آغاز به کار آن می‌گذرد، گفت: «با کمال تاسف و تاثر این مجلس همان طور که پیش‌بینی می‌شد، عمل می‌کند. »

وی افزود: «باید آرزو کنیم که عقلایی از بیرون مجلس این‌ها را متوجه کنند که غوغا سالاری، شعار‌ها و هیجانات نتیجه‌ای جز افزایش مشکلات ندارد.»

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: «نکته قابل توجه دیگر این است که وقتی حرف‌ها و کار‌ها مبتنی بر واقعیت نباشد و بیشتر هیجانی باشد، به جایی نرسیده و بیشتر مجلس را تضعیف می‌کند. این رویه مجلس را از چشم مردم و حتی کسانی که به آنان رای دادند، می‌اندازد».

مبلغ با تاکید بر اینکه در شرایط موجود کشور ادامه این رویه امکان‌پذیر نیست، گفت: «استیضاح رئیس جمهور و سقوط دولت نه بر مبنای مصلحت عمومی است و نه آنان اصلا چنین قدرتی دارند؛ بنابراین این حرکت‌ها قطعا منتج به نتیجه نخواهد شد و فقط خساراتی برای مردم و کشور دارد و در این شرایط حاد جامعه، مشکلات را تشدید می‌کند».

وی در پاسخ به این پرسش که آفات سقوط دولت به فرض اینکه موفق به این کار شوند، چیست؟ گفت: «این مساله به قدری غیرواقعی و دور از دسترس است که فرض آن هم معنادار نیست. اما اگر فرض کنیم، یک سال قبل از اتمام کار دولت و وقتی که مشکلات حادی در کشور داریم و حل آن غیر از با همدلی و هم‌افزایی مقدور نیست، هر کاری که در مقابل آن باشد نتیجه‌ای جز تشدید مشکلات ندارد.

از طرف دیگر باید توجه داشت که دشمنانی به صورت مستمر برای کشور دندان تیز کرده‌اند، جنگ نیز از طرف براندازان، دشمنان کشور، سلطنت طلبان و حتی تندرو‌های داخلی جاری است و با ادامه این حرکت‌ها و رویه‌ها نتیجه بدی خواهد داشت. به عبارت دیگر ورود به این بستر خطرناک جدید نتیجه مثبتی برای کشور ندارد. سقوط دولت از هیچ جهتی برای کشور خیری ندارد».

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:10
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1399/04/23
دولتی که خودش اعتراف میکنه ما نمی تونیم جلوی گرانی مرغ را بگیریم، بود و نبودش فرقی نداره، حیف که 75درصد جمعیت ایران زیر خط فقر هستند وگرنه اونا هم دلار و سکه می خریدن چون دولت روحانی با دلار 30هزار تومن تحویل داده می شود!!
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1399/04/23
پس راه حلی پیدا کن
United States
09:10 - 1399/04/23
استیضاح فقط دشمننان ایران راخوشحال وبه این نتیجه می رساندکه روندتحریم ایران،جواب داده!درصورتیکه آمریکا،خودش دچارمشکل شده!دستاوردی نداشته!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
خخخخ، معلومه هیچی نمیدونی!
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1399/04/23
کسی نمیگه ساقط بشید
ما میگیم مرد باشید و آدم
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1399/04/23
کارها مبتنی بر هیجان یا شعار نبود خواسته ملت بود که زیر پا گذاشته شد تمام
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
دقیقا همینه
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1399/04/23
ولی سقوط مردم خیر دار ه مخصوصان برای دولت مردان
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1399/04/23
سقوط مردم خیر داشت پس سقوط دولت بیشتر خیر داره
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1399/04/23
ادامه حیات این دولت مثل سلول سرطانی تو بدن میمونه،،،ریشه کن شدنش خیلی بهتره
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1399/04/23
کمترین منفعت سقوط دولت خوشحالی جمع کثیری از ملت ستمدیده ایران است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۶
فقط خدا کمک مردم ایران است و بس
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1399/04/23
واقعا جای تعجب داره که عده ای باور ندارند مردم در عذاب هستند!! ولی بدونید صبر خدا هم حدی داره آه مظلوم رو خدا بد جواب خواهد داد.
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1399/04/23
مقصر وضع فعلی مردم ساده لوحند که فریب وعده های حزب اصلاحطلب را خوردند ؟؟؟؟!!؟؟؟؟؟؟؟؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج