راه خانه‌دار شدن کارگران اعلام شد
۱۰۱۵۳۵۶
۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
۵۴۷۹
یک مقام مسئول کارگری با بیان اینکه دادن وام های ودیعه مسکن مشکل مسکن کارگران را حل نمی کند، راهکار خانه دار شدن کارگران را مطرح کرد.

خبرگزاری ایسنا: یک مقام مسئول کارگری با بیان اینکه دادن وام های ودیعه مسکن مشکل مسکن کارگران را حل نمی کند، راهکار خانه دار شدن کارگران را مطرح کرد.

هادی ابوی درباره پرداخت وام‌های ودیعه مسکن به عنوان راهکار خانه‌دار شدن کارگران اظهار کرد: هر مقدار وامی که به اسم ودیعه مسکن تصویب کنیم حتی اگر ۲۰۰ میلیون تومان هم باشد کمکی به خانه دار شدن کارگران نمی کند و تجربه سال‌های گذشته نشان داده که هزینه جلوتر از درآمد است و قبل از اینکه وام مسکن به جامعه تزریق شود حاشیه تورم آن ایجاد شده است؛ لذا مبلغ وام ودیعه مسکن در بحث خرید خانه به چشم نمی‌آید.

وی ادامه داد: اگر به دنبال خانه‌دار کردن کارگران هستیم تنها یک راه وجود دارد و پیشنهاد ما تهیه زمین رایگان و ارزان قیمت با اقساط بلند مدت است که تنها مختص کارگران باشد و ساخت منازل مسکونی توسط تعاونی‌های مسکن کارگری صورت گیرد و سند خانه‌ها هم انتهای کار زده شود تا دست دلالان بازار نیفتد.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه دادن وام های ۳۰ میلیون تومانی مسکن کمکی به صاحبخانه شدن قشر کارگر نمی کند، اظهار کرد: با وام ۲۵ میلیون تومان و ۳۰ میلیون تومان نمی توان خانه ساخت و برای ساخت خانه از طریق تعاونی ها هم دست‌کم ۱۵۰ میلیون تومان وام نیاز است؛ لذا تنها راه خانه دار شدن کارگران حمایت فوق العاده و ویژه و خارج از دستورالعمل است و باید زمین رایگان اختصاص داده شود.

این مقام مسئول کارگری افزود: در بندی از قانون کار داریم که کارفرما موظف است منازل مجاور کارگاه را برای نیروهای کار پیش بینی کند یا اینکه با تعاونی های مسکن برای احداث واحدهای مسکونی کارگری همکاری کند و این ظرفیتی است که در قانون کار پیش بینی شده است.

ابوی با اشاره به تفاهم نامه اخیر اتاق تعاون ایران و وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: به موجب این تفاهم نامه ساخت واحدهای مسکونی در جوار شهرک های صنعتی آغاز خواهد شد تا کارگران دغدغه تامین مسکن را نداشته باشند.

وی با بیان اینکه در بحث اختصاص زمین برای ساخت واحدهای مسکونی مشکلی نداریم، گفت: بر اساس طرح اقدام ملی مسکن باید بیش از ۲۵۰ هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن آزادسازی شود. در حال حاضر بسیاری از دستگاه‌ها دارای زمین هستند و در حاشیه شهرها نیز زمینهای بلا استفاده وجود دارد، بخشی از زمین ها نیز در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است که کشت و کار در آنها انجام نمی شود.

به دنبال امضای تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت راه و شهرسازی و اتاق تعاون ایران، ساماندهی ساخت مسکن در قالب طرح اقدام ملی مسکن و مشارکت بخش تعاون در احیا و بازسازی بافت‌های فرسوده در دستور کار قرار گرفته و مقرر شده با تعامل و همکاری اتاق تعاون ایران، منازل کارگری در جوار شهرک‌های صنعتی ساخته شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:31
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1399/04/23
ما که رفتیم با25000000تومان وام فعلا نصفی از لوازم بهداشتی را خریدیم تا بعد هم خدا کریمه
ب
پاسخ ها
از دل مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
چرت نگو
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1399/04/23
بهترین پیشنهاد این اق داد اکر بقولش عمل کند از این بهتر نمیشه خیلی خوب
پاسخ ها
۹۸۷۶۵۴
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
تنها راه خانه دار شدن زمین و وام در اختیار کارگر یا کارمند گذاشته شود
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1399/04/23
هیچ وقت زمین و وام در اختیار قشر کارگر گذاشته نمی شود چون همه میدونن تو این تورم و فشار اقتصادی درآمد کارگرکفاف خرج زندگیشو نمی کنه چه برسه به باز پرداخت وام تازه اون هم کارگرانی که طول سال کار دارن
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1399/04/23
تحویل زمین رایگان خوبه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
بشین تا بدن
Romania
16:53 - 1399/04/23
تنها راه جمع آوری حقوق بمدت ۱۲۰۰ سال و بعد از ان یک خانه ۶۰ متری نصیبشان میگردد .
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1399/04/23
داره میگه کارفرما موظف است منازل کناره کارگاه را خریداری کند برای کارگران .جک سال..یه کارفرما رو پیدا کنید توی کل ایران که همچین کار بکنه و یا کرده باشه چرت نگین ایقدر جون مادرتون مسخره ها فقط حرف حرف حرفففف یدونه از حرفاتونو دیگه باور نداریم
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1399/04/23
اگه زمین رایگان بدن خلاصه میشه الکن گی ساخت خیلی بهتر از اجاره است ممنون
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1399/04/23
چرا ملت ایران از امکانات اولیه زندگی مثل مسکن‌و ماشین برخوردار نیستن؟
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1399/04/23
ای مردم پاک ساده انگار زمین مجانی وارزان ودولت ما ؛؛رعیت وچه به این حرفا
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1399/04/23
راه خانه دارشدن این است که دولت خانه بسازد به شهرداری ها واگذارکند شهرداری بعنوان موجر خانه را به اجاره بدهد خدمات شهری و نگهداری راهم حساب کند بگذارد روی اجاره خانه وقتی پول خانه از محل اجاره تامین شد واگذاری کند به مستاجر
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1399/04/23
چقدر دروغ میگویید شما
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1399/04/23
شعار شعار شعار لعنت به دروغ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج