بشار: دوست دارم در پرسپولیس بمانم
۱۰۱۷۸۰۴
۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷
۹۲۰
بشار رسن در چند بازی گذشته فرمی فوق العاده را از خود به نمایش گذاشته و یکی از بهترین‌های تیمش بوده است.

ورزش سه: هافبک عراقی پرسپولیس در سال چهارم حضور در این باشگاه پخته شده و تاجایی پیش رفته که یک مهره غیرقابل جانشین در پرسپولیس است. بازیکنی که مکررا صحبت جدایی اش شنیده می‌شود که با توجع به قیمت ارز این چیز عجیبی هم نیست. با بشار درباره همین چیز‌ها حرف زدیم و او بدون انکار جواب سئوال‌های ما را داد. نتیجه اینکه او در پرسپولیس خوشحال است، اما ماندنش به این سادگی‌ها نیست مگر آنکه خواهان دست به جیبی نداشته باشد.

بشار در چند بازی گذشته فرم فوق العاده‌ای داشتی؛ آیا می‌توانیم بگوییم این بهترین فرم تو در پرسپولیس است؟

من در تمام بازی‌هایی که برای پرسپولیس بازی کردم، سعی کردم بهترین عملکردم را داشته باشم. اگر در چند بازی اخیر که بازی من بیشتر به چشم آمده و دیده شده، شاید دلیلش این بوده که خیلی با هم تیمی‌ها نزدیک شدم و خیلی راحت می‌توانم با آن‌ها بازی کنم و شاید بازی برایم بیش از اندازه راحت شده. تمرکزم روی بازی است و اعتماد به نفسم بالاست و خوشحالم که توانستم برای تیم مثبت باشم. من پارسال عمل داشتم و بعد از عمل یک خرده می‌ترسیدم و شاید همین بازی‌ها بود که تمرکز صددرصد نداشتم. خیلی جا‌ها از اول فصل در مورد من بدقولی شد و وعده‌ها درباره من انجام نشد و شاید تمرکز من بهم می‌خورد، اما هر موقع که بازی کردم، تمام تمرکزم را روی پرسپولیس گذاشتم.

به عنوان بازیکن جوان و در رده امید برای پرسپولیس آمدی و معدود خرید‌های این چنینی در فوتبال ایران وجود دارد. الان بازیکنی باتجربه هستی، این افزایش سن چه تاثیری در فوتبالت و ذهنیتت در زمین مسابقه می‌گذارد؟

قبل از پرسپولیس من در لیگ برتر عراق بودم و در تیم ملی هم چه پایه و چه بزرگسالان بازی کردم و با بازیکنان باتجربه‌ای همبازی بودم و در لیگ عراق هم سال قبل از این که به پرسپولیس بیایم قهرمان لیگ این کشور شدم. خیلی وقت است که تجربه بازی در سطح بالا را دارم و بعد به پرسپولیس هم که آمدم اگرچه جوان بودم، اما تجربه بازی در سطح اول را داشتم، چون تجربه بازی در AFC کاپ را هم داشتم. به نظر من شرایط سنی و عدد خیلی مهم نیست و تاثیر آنچنانی روی فوتبالیست ندارد و هرچه که بتوانیم از نظر آمادگی جسمانی بهتر باشیم و به بدنمان بیشتر برسیم، راحت‌تر می‌توانیم در زمین استفاده کنیم. شاید تنها نکته مثبت تجربه بازیکنان باشد و این که تجربه ام بالاتر رفته روی فوتبالم تاثیر می‌گذارد.

تو با هواداران رابطه خوبی دارد و به عنوان یک فوتبالیست خارجی سه سال است که در ایران هستی. حست از زندگی در ایران را برایمان بگو و این که حس علاقه و وفاداری به پیراهن پرسپولیس وزنه سنگینی است یا بازیکن برای پیشرفتش باید چشم روی این چیز‌ها ببندد و به آینده اش فکر کند؟

من پرسپولیس را صمیمانه و قلبا دوست دارم و علاقه ام به پرسپولیس علاقه شدیدی است. من حرف نمی‌زنم و در زمین این را همیشه ثابت می‌کنم. این که پیشنهاد از نظر مالی بهتر داشته باشم، چیزی است که سال قبل هم اتفاق افتاد، اما من سنجیدم و فکر کردم و مدیربرنامه ام گفت که بهتر است یک سال دیگر بمانی و با پول کمتر برای پرسپولیس بازی کنی. من خوشحالم که ماندم. برای هواداران و همبازیانم و دوستانم در پرسپولیس احترام قائلم و همیشه دوستشان داشتم، خیلی دوست دارم در پرسپولیس بمانم، این که پیشنهاد داشته باشم دلیل بر این نیست که از پرسپولیس می‌روم، من دوست دارم بمانم، اما بحث من بدقولی است که روی قراردادم بوده. می‌توانستم فسخ کنم و بروم، اما این کار را نکردم، چون خواست قلبی و علاقه دلم بوده و اصلا هم پشیمان نیستم.

یعنی اگر پیشنهاد بهتر داشته باشی جدا نمی‌شوی؟

این که من پیشنهاد بهتر داشته باشم این است که اگر از هر فوتبالیست دیگری این سوال را کنی، به پاسخی مشترک خواهی رسید. اگر پیشنهاد خیلی بزرگ و از لیگ برتر باشد، هیچ بازیکنی دوست ندارد تجربه نکند. این به این معنا نیست که به پرسپولیس پشت کنم، اما منظورم تجربه بازی در لیگ بزرگ و شرایط جدید است.

شکل ترکیبی بازی سریع و تله پاتی با دیگر بازیکنان جالب است؛ این درک متقابل از حرکات یکدیگر چگونه اتفاق افتاده؟

دو سه سال است که ما هرروز تمرین می‌کنیم و من خیلی راحت تشخیص می‌دهم که که در چه زاویه‌ای باید توپ را به مهدی (ترابی) یا سیامک (نعمتی) پاس بدهم یا در چه زمانی پاس بدهم و چه زمانی دریبل کنم. ما به یک نقطه مشترک رسیده ایم و این اتفاق خوبی است و خیلی سخت برای همه اتفاق می‌افتد. خداراشکر تیم ما به این نتیجه و اشتراک فنی رسیده است.

در گل سیامک تاثیر داشتی؟ دروازه بان فولاد می‌گوید دیدش را گرفتی!

تاثیر روی گل نمی‌دانم، فکر نکنم، چون من آن لحظه زدم داخل که شاید سیامک به من پاس بدهد. عکسی که از پشت دروازه دیدم، من جلوی دروازه بان نبودم. اگر خودم روبرو بودم حتما می‌گفتم، اما عکسی که از پشت دروازه دیدم متوجه شدم در دید دروازه بان نبودم.

نظرت درباره بازیکنان ایرانی چیست؟

بازیکنان ایرانی کیفیت فوق العاده‌ای دارند و در عراق هم بازیکنان ایرانی را می‌شناسند؛ از علیرضا بیرانوند تا خط حمله.

درباره هم تیمی هایت چه نظری داری؟ علی علیپور، مهدی ترابی و... چگونه بازیکنانی هستند؟

مهدی ترابی بازیکنی سرعتی و باهوش است، احمد نوراللهی قوی و شوتزن است، علیپور سرعتی و گلزن است، علیپور مدافعی قوی است و شجاع در اصطلاح صخره است.

در تهران به تو خوش می‌گذرد؟ تفاوتش با بغداد چیست؟ کدام شهر را شهر ایده آل زندگی ات می‌بینی؟

شهر دوم زندگی من تهران است و اینجا راحتم. کرونا یک مقدار اذیت کرده، اما در این دو سه سال منطقه و خیابان‌ها را یاد گرفتم و برایم سخت نیست. می‌دانم کدام رستوران‌ها را باید بدانم و مدیربرنامه ام یاد داده که چه غذا‌هایی را باید با کدام سالاد بخورم و با فرهنگ شما آداپته شده ام و به فرهنگ شهر شیراز علاقه ویژه‌ای دارم!

آخر فوتبالت را کجا می‌بینی؟ مثلا می‌توانی در جام جهانی بازی کنی یا مرد سال آسیا شوی یا در یک تیم بزرگ اروپایی باشی؟

یکی از آرزو‌های من و اهداف ما در عراق رسیدن به جام جهانی با تیم ملی عراق است. من چند سال بازیکن سال عراق بودم و این باعث افتخارم است و امیدوارم با کسب عنوان توپ طلای آسیا، کشورم را سربلند کنم.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1399/04/30
از مسعولان و مدیریت تیم به عنوان یه هوادار میخوام که امثال بشار رو که واقعا تیمو دوس دارن نگه دارن حقوقشونو به موقع بدن تا با تمرکز بالا تلاش بیشتر به تیم کمک کنند از بشار و همه بچه که واقعا زحمت میکشن وچهار سال دار قهرمان میشن تشکر میکنم به امید جام پنحم
پاسخ ها
تماشاگر
United States
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
ما پرسپولیسی ها حاضریم در حد توان و در صورت عدم کسر سهم کارگزار از کمک های مالی هواداران، در تامین هزینه دستمزد مروارید فوتبال عراق سهم موثری داشته باشیم.
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1399/04/30
بشار بینظیره چه اخلاقی چه فنی...خواهشا حفظش کنید
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1399/04/30
از معدود خارجی‌های با غیرت دوست داشتنی امیدواریم در تیم بزرگ پرسپولیس بمونه
United Kingdom
13:49 - 1399/04/30
مسولین محترم پرسپولیس لطفا با ابن بازیکن تسویه حساب کنید ، بشار ایرانی نیست ولی تعصبش ب پرسپولیس رو همیشه ثابت کرده حتی زمانی که مادرش تازه فوت شده بود
برای بازیکن احترام قایل بشید لطفا
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1399/04/30
خیلی بدقولی کردن مدیران خدا کنه بشار بمونه
Iran, Islamic Republic of
02:59 - 1399/04/31
بشاردوست داشتنی ومتعصب.درقلب هواداران است وامیدوارم همیشه درپرسپولیس بماند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج