دادگاه آمریکا حکم بانکدار ترکیه‌ای را تأیید کرد
۱۰۱۸۰۵۷
۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹
۸۱۹
دادگاهی در آمریکا با رد درخواست تجدیدنظر یک بانکدار ترکیه‌ای متهم به نقض تحریم‌های ایران اعلام کرد حکم صادر شده علیه او منصفانه بوده است.

خبرگزاری فارس: دادگاهی در آمریکا با رد درخواست تجدیدنظر«محمد هاکان آتیلا»، یکی از معاونان مدیر اجرایی «هالک بانک ترکیه»، در پرونده نقض ادعایی تحریم‌ها علیه ایران مدعی شد حکم صادر شده علیه او منصفانه بوده است.

شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد این مقام سابق ترکیه در پرونده تلاش برای دور زدن تحریم‌ها علیه ایران و پولشویی ۱ میلیارد دلار درآمدهای نفتی از طریق نظام مالی آمریکا مجرم شناخته شده بود.

دادگاه آمریکا حکم بانک‌دار ترکیه‌ای را تأیید کرد

آتیلا تیرماه سال گذشته بعد از گذراندن بخش زیادی از دوران محکومیت ۳۲ ماهه خودش از زندانی در آمریکا آزاد شد و به ترکیه بازگشت.

شعبه دوم دادگاه تجدید نظر منهتن روز دوشنبه حکم داد که محاکمه آتیلا بعد از دستگیری‌‌اش در ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ منصفانه بوده است.

هیئت سه نفره این قاضی اعلام کرد ادله کافی در تأیید حکم صادر شده علیه آتیلا وجود دارد و او آگاهانه به شبکه دور زدن تحریم‌ها علیه ایران کمک کرده است.

آتیلا مارس سال ۲۰۱۷ و زمانی که در سفری کاری به آمریکا رفته بود به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا بازداشت شد.

«رضا ضراب» شهروند ایرانی ترکیه‌ای که در سال ۲۰۱۶ در آمریکا بازداشت شده بود پس از بازداشت در آمریکا به دلیل نقض تحریم‌های ایران، علیه هاکان آتیلا شهادت داده بود.

ضراب اتهامات نقض تحریم‌های آمریکا را پذیرفته و موافقت کرده بود که ضمن همکاری با واشنگتن علیه آتیلا شهادت دهد.

وکلای آتیلا همواره در جلسات دادگاه اعتبار سخنان ضراب را زیرسوال برده‌اند اما دادگاه نیویورک سرانجام آتیلا را با ۵ اتهام به ۳۲ ماه زندان محکوم کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج