فیلم ترسناک‌های 2020؛ سینما با طعم آدرنالین
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۱۹۶۲۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
۱۱۷۲۷
علاقه به فیلم‌های ترسناک سبب شده تا از دوران اولیه سینما تا به امروز فیلم‌های ترسناک زیادی ساخته شوند. مهم‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت در سال ۲۰۲۰ فیلم‌های عمیق متفکرانه‌ای هستند که توسط فیلمسازان مستقل ساخته شده‌اند.

روزنامه همشهری: اشتهای علاقه‌مندان به فیلم‌های ترسناک سیری‌ناپذیر است. این علاقه به سال‌های آغازین تاریخ سینما و ساخت نخستین فیلم‌ها در ژانر وحشت باز می‌گردد. همین علاقه سبب شده تا از دوران اولیه سینما تا به امروز فیلم‌های ترسناک زیادی ساخته شوند و این ژانر دوره به دوره تحولات و پیشرفت‌هایی را تجربه کند. دوره‌هایی هم بوده که شهروندانی علیه فیلم‌های سینمایی ژانر وحشت به‌دلیل به‌کار بردن تصاویر بسیار خشونت‌بار تظاهرات به پا کرده‌اند و استودیو‌ها نیز ناگزیر به جمع کردن اینگونه از فیلم‌ها از سالن‌های سینما شده‌اند چرا که خشم عمومی نسبت به نمایش دادن تصاویر خونین و بسیار ترسناک در اینگونه از این فیلم‌ها به غلیان درآمده و به‌ویژه در آمریکا که جامعه سنتی‌تری محسوب می‌شود، خشم نسبت به این فیلم‌ها در دوره‌هایی به‌شدت بروز پیدا کرده است.

با این حال در طول زمان، طرفداران اینگونه فیلم‌ها نیز چنان افزایش پیدا کرد که در زمانی بسیاری از علاقه‌مندان به فیلم‌های ژانر وحشت حاضر بودند، کاست‌های «وی‌اچ‌اس» دست‌دومی که فیلم‌های ترسناک روی آن ضبط شده بودند را نیز خریداری کنند. در زمان رواج استفاده عموم از پدیده اینترنت نیز مردم یکی از اجتماعات گسترده علاقه‌مندان به فیلم‌های ترسناک را در فضای مجازی به‌وجود آورده‌اند. در سال‌جاری نیز با وجود شیوع ویروس کرونا، به نظر می‌رسد فیلم‌های ترسناک همچنان مورد علاقه مردم خانه‌نشین است.

امسال کمتر به فیلم‌هایی با نام‌های آشنا در ژانر وحشت برمی‌خوریم. مهم‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت در سال ۲۰۲۰ فیلم‌های عمیق متفکرانه‌ای هستند که توسط فیلمسازان مستقل ساخته شده‌اند. در این مطلب نگاهی داریم به تعدادی از این فیلم‌ها که توسط سایت «کلایدر» انتخاب شده‌اند.

پس از نیمه شب

«پس از نیمه شب» به کارگردانی جرمی گاردنر و کریستین استلا بیشتر ممکن است به‌نظر فیلمی رمانتیک و عاشقانه برسد، اما زمانی که نوبت به صحنه‌های ترسناک آن می‌رسد، تماشاگر واقعا دچار حس اضطراب و دلهره شدید می‌شود. این فیلم برای نخستین‌بار در جشنواره تریبکا نمایش داده شد. جرمی گاردنر علاوه بر کارگردانی پس از نیمه شب به همراه بری گرانت در این فیلم بازی کرده است.

فیلم ترسناک‌های سال کرونا

داستان این فیلم درباره مرد جوانی به نام هک (با بازی جرمی گاردنر) است که متوجه می‌شود دوستش ابی (با بازی بری گرانت)، بدون اینکه به وی بگوید، شهر را ترک کرده است، او که در پی دلیل رفتن ابی از شهر است، پس از مدتی متوجه می‌شود که موجودی اسرارآمیز هر شب او را تحت نظر دارد.


همه چیز تقصیر بیگانه‌هاست

فیلم «همه چیز تقصیر بیگانه‌هاست» (Color Out Of Space)، فیلمی از ریچارد استنلی کارگردان اهل آفریقای جنوبی است که علاقه‌مندان به ژانر وحشت، مدت‌ها در انتظار ساختش بودند. این فیلمی است که در آن بی‌رحمی در اوج خود به تصویر کشیده شده است و از همین جهت دیوانه‌کننده است. به گفته ریچارد استنلی این فیلم بخش اولی از یک سه گانه است که او درنظر دارد با اقتباس از داستان وحشت دانوویچ، اثر اچ‌پی لاوکرافت از مشهور‌ترین نویسندگان ژانر وحشت بسازد. در این فیلم بازیگرانی نظیر نیکلاس کیج، جولی ریجاردسون و مادلین آرتور به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم ترسناک‌های سال کرونا

داستان این فیلم درباره مردی به نام ناتان گاردنر (بابازی نیکلاس کیج) است که پس از عمل جراحی همسرش، خانواده‌اش را به روستایی می‌برد که مزرعه پدری‌اش در آن واقع شده، او قصد دارد در این مزرعه گوجه‌فرنگی بکارد، اما همسر و فرزندانش از حضور در این روستا راضی نیستند، شب شهاب‌سنگی از آسمان به حیاط جلویی منزل این خانواده برخورد می‌کند و فردای آن روز، مردی ناشناس برای انجام کار‌های تحقیقاتی درباره این شهاب‌سنگ وارد این روستا می‌شود. از اینجا به بعد حوادثی بس عجیب و ترسناک در این روستای به ظاهر آرام رخ می‌دهد.


نزد پدر بیا

فیلم «نزد پدر بیا» (Come To Daddy) به کارگردانی انت تیمپسون اگر چه در نگاه اول فیلمی است که شاید به‌نظر برسد در هیچ ژانری ساخته نشده است، فیلمی کمدی است، اما فیلم کمدی‌ای نیست که علاقه‌مندان به اینگونه از فیلم را از اول تا آخر بخنداند بلکه صحنه‌های ترسناک آنچنانی هم دارد که آن را می‌توان برای علاقه‌مندان به فیلم‌های ساخته شده در ژانر وحشت نیز توصیه کرد. در این فیلم الیجا وود، استیفن مک هتی و مایکل اسمایلی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم ترسناک‌های سال کرونا

داستان این فیلم درباره مرد میانسالی است که برای دیدن پدرش رهسپار سفری می‌شود. این سفر، اما سفری عادی و آرام نیست و اتفاقات هیجان‌انگیز و ترسناک و دلهره‌آور در آن رخ می‌دهد.


خارق‌العاده

فیلم «خارق‌العاده» فیلمی است به کارگردانی و نویسندگی مایک آهرن و ادنا لافمن ساخته کشور ایرلند. این فیلم در ژانر کمدی –ترسناک ساخته شده است. مائوو هیگینز، بری وارد، ویل فورته و کلودیا دوهرتی، در این فیلم بازی می‌کنند.

فیلم ترسناک‌های سال کرونا

داستان این فیلم درباره زنی است که دارای مهارت‌ها و قدرتی ماوراءالطبیعی است که باید یک دختر جن زده را نجات دهد. اما رز دالی که در اصل یک مربی تعلیم رانندگی است از این مهارت‌های فراطبیعی خود از زمانی که پدرش در تصادفی غیرعادی کشته شد، استفاده نکرده است. او اغلب به تمام کسانی که با آموزشگاه رانندگی تماس می‌گیرند تا از وی برای حل مشکلات غیرعادی کمک بگیرند، جواب رد می‌دهد. در نهایت فردی به نام مارتین مارتین با وی تماس می‌گیرد و عنوان می‌کند که برای رزرو زمانی برای تعلیم رانندگی زنگ زده است، اما در واقع او از رز می‌خواهد به وی کمک کند تا روح سرگردان همسر درگذشته‌اش را از خانه‌اش بیرون کند. با وجود آنکه رز از دروغی که مارتین به وی گفته برآشفته می‌شود، اما در نهایت می‌پذیرد به مارتین در جهت خلاص شدن از شر روح همسرش کمک کند.


هانسل و گرتل

فیلم هانسل و گرتل، فیلمی ترسناک ساخته اوسگورد پرکینز با اقتباس از داستان آلمانی و فولکلوریک هانسل وگرتل است. هانسل و گرتل در ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۲ بهمن ۱۳۹۸) مدتی پیش از همه‌گیر شدن ویروس کرونا در دنیا اکران شد. این فیلم در مدت زمان کمی که روی پرده بود، توانست ۲۱ میلیون دلار در گیشه درآمد کسب کند، اغلب نقد‌ها درباره این فیلم مثبت بوده، منتقدان به‌ویژه این فیلم را به‌دلیل جلوه‌های بصری و فیلمبرداری آن ستوده‌اند، همچنین منتقدان نظرات مثبتی به عناصر ترسناک فیلم و بازی بازیگران آن، ارائه دادند. اما منتقدان نسبت به ریتم کند فیلم انتقاداتی داشتند.

فیلم ترسناک‌های سال کرونا

این فیلم روایتی جدید از داستان هانسل و گرتل ارائه می‌دهد. در این فیلم این خواهر و برادر در حالی نشان داده می‌شوند که برای یافتن کار و خوراک به منظور کمک به والدین فقیرشان وارد جنگلی تاریک شده‌اند، اما در نهایت و به‌طور اتفاقی، درگیر نقشه شیطانی یک جادوگر می‌شوند. پس از فیلم هانسل و گرتل، شکارچیان جادوگر ساخته ۲۰۱۳، دومین فیلم لایو اکشنی است که با اقتباس از داستان مشهور فولکلوریک آلمانی هانسل و گرتل، ساخته می‌شود.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1399/05/20
فیلم ترسناک و دلهره آور و اسلشر دوست دارم
پاسخ ها
مهران
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
هانسل و گرتل انصافأ خوب بود.من پیشنهاد میکنم فیلم نویسنده 1 رو ببینید،اوج هیجان و ترس رو تجربه کنید
United States
15:39 - 1399/05/20
نزد پدر بیا رو اصلا پیشنهاد نمی کنم
United States
15:39 - 1399/05/20
نزد پدر بیا رو اصلا پیشنهاد نمی کنم
Germany
16:38 - 1399/05/20
آخه داستان اچ پی لاو کرافت رو چرا خراب می کنید با این فیلمهای مسخره
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1399/05/20
اسلشر جز ترسناک حساب نمیشه جز تهوع آور حساب میشه
Iran, Islamic Republic of
02:46 - 1399/05/21
هانسل و گرتل خیلی وحشتناک بود
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1399/05/21
رنگ خارج از فضا بد نبود بیشتر چندش بود تا ترسناک
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
اورانوس_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر صالحی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر