پاسخ به ابهام‌ها درباره مدارک و سوابق بذر پاش
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۱۹۸۳۹
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸
۱۶۳۲
پس از انتصاب مهرداد بذرپاش به عنوان رئیس دیوان محاسبات، حرف و حدیث هایی درباره مدارک ارائه شده توسط او برای سابقه مدیریتش مطرح شده است. یکی از معیارهایی که برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات در قانون لحاظ شده 20 سال سابقه کاری است.

روزنامه خراسان: پس از انتصاب مهرداد بذرپاش به عنوان رئیس دیوان محاسبات، حرف و حدیث هایی درباره مدارک ارائه شده توسط او برای سابقه مدیریتش مطرح شده است. یکی از معیارهایی که برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات در قانون لحاظ شده 20 سال سابقه کاری است.

مسئله ای که برای بذرپاش جوان جنجال آفرین شد. در همین باره ابتدا ادعا شد که او فعالیت خود در بسیج دانشجویی را به عنوان سابقه مدیریت به مجلس ارائه کرده که پس از چندی با واکنش خود او همراه شد و او این ادعاها را قویا تکذیب کرده و از مدیریت در یکی از معاونت های یکی از پژوهشگاه های دانشگاه شریف خبر داد:« به عزیزان بسیجی و تمامی فعالان جنبش دانشجویی اطمینان می‌دهم هیچ یک از فعالیت‌های تشکیلاتی‌ام را به عنوان سابقه کاری به مجلس ارائه نداده‌ام.

بنده از سال ۷۹ تا نیمه ۸۲ در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف مشغول کار بوده و افتخار همکاری با شهید مصطفی احمدی روشن را داشتم.» بذرپاش برای این ادعای خود تصویری از گواهی اشتغال در آن سال ها ارائه کرد. گواهی که خود باعث شد شبهات دیگری درخصوص مدیریت او شکل بگیرد.

ماجرای تاریخ شروع فعالیت پژوهشکده

یکی از شبهه ها این بود که چگونه موسسه توسعه و فناوری شهید رضایی که درسال 88 ثبت شده است توانسته برای سال ها قبل (79 تا 83) گواهی اشتغال صادر کند. این ابهام بدون پاسخ نماند و پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه شریف در پاسخ به شبهات انتخاب رئیس دیوان محاسبات، روز گذشته بیانیه ای صادر کرد و در بخشی ازآن با اشاره به این که بین سال های آغاز به کار این مجموعه با سال ثبت تفاوت است از آغاز فعالیت این مرکز پژوهشی در سال ۱۳۷۸ خبرداد و تاکید کرد:« برخی مؤسساتی که مدارک ثبتی آن‌ها در فضای مجازی بعضاً مورد استناد قرار گرفته، هویت‌های حقوقی دیگری هستند که طی مهروموم های بعد شکل گرفته و واضحاً تاریخ تأسیس آن‌ها ارتباطی با آغاز فعالیت این پژوهشکده ندارد.»

صدور گواهی جدید با تاریخ قدیم!

در ادامه این بیانیه آمده است: «درخواست صدور گواهی همکاری یکی از حقوق قطعی افراد است که در صورت تأیید فعالیت هر فرد از سوی مسئولین وقت، پژوهشکده موظف است مطابق اسناد و شواهد موجود، برای صدور آن اقدام کند.» اما ادامه توضیحات این بیانیه درباره درخواست بذرپاش برای گواهی اشتغال از این مجموعه، سوالات و ابهامات دیگری را در خصوص مدرک او مطرح کرد. در بیانیه آمده است: «بنا به درخواست جناب آقای مهرداد بذرپاش جهت صدور گواهی همکاری، مفاد این گواهی در سربرگ فعلی پژوهشکده با توجه به شواهد و تأیید ریاست وقت پژوهشکده، آقای مهندس منصور رحیمی مبنی بر همکاری ایشان از تاریخ ۷۹ تا ۸۲، با امضای ایشان صادر شده و در اختیار آقای بذرپاش قرار گرفته است.

اگر چه با این توضیح ابهام درباره فونت نستعلیق استفاده شده در نامه اولیه که گویا چند سال بعد از تاریخ آن نامه در نرم افزار وورد مورد استفاده قرار گرفته، منتفی شد اما سوالی که در فضای مجازی برخی کاربران مطرح کرده اند این است که چرا صدور گواهی اشتغال برخلاف رویه صدور گواهی نامه ها، با سربرگ فعلی و با تاریخ قبل و حتی امضای مدیر قبل مجموعه صادر شده است؟ در حالی که علی القاعده اگر فردی پس از سال ها از نهاد یا سازمانی در خواست گواهی اشتغال داشته باشد سربرگ روز به همراه تاریخ همان روز و امضای مدیر فعلی صادر می شود. این ابهام در بیانیه این پژوهشکده، با اعتراض برخی کاربران توئیتر از جمله حجت الاسلام جلیل محبی مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر مواجه شد که مدعی شد: «طبق بیانیه ای که پژوهشکده صادر کرده، هم آقای بذرپاش محکوم است و هم حیثیت خود پژوهشکده زیر سوال رفته.»

همچنین انتقاد به سکوت اهالی بهارستان در قبال این شبهات هم از دیگر نقدها در فضای مجازی است. یکی از کاربران توئیتری در این خصوص نوشت: « حداقل یک فهرست ۱۵۰ تایی نماینده توی توئیتر داریم که ندیدم حتی یک نماینده واکنشی نشان داده باشن به شبهات اطراف انتخاب آقای بذرپاش. برای من مهم نیست چه کسی رئیس شده اما این حجم بی‌توجهی به افکار عمومی برای این حضرات زشته.» البته این توئیت با واکنش یکی از نمایندگان مجلس همراه شد و او از بررسی این موضوع در مجلس خبر داد. مجتبی توانگر نماینده مردم تهران نوشت: «موضوع در حال بررسی است امیدوارم بتوانیم از حیثیت علمی دانشگاه شریف و حیثیت تقنینی مجلس یازدهم دفاع کنیم.»

اطلاعیه رئیس کمیته دیوان محاسبات

در همین حال شب گذشته علیرضا شهبازی رئیس کمیته دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه ای تاکید کرد که مهرداد بذرپاش، در هر سه «شرط احراز ریاست دیوان محاسبات»، شرایط قانونی لازم را داشت و حتی در دو شرط نیز بالاتر از نصاب قانونی موردنیاز، امتیاز کسب کرد و فرایند انتخاب رئیس دیوان محاسبات با «رعایت تمام مفاد قانون آیین‌نامه داخلی و رعایت شرایط احراز قانونی و متکی به رای نمایندگان ملت» بوده است. به گزارش فارس در ابتدای این اطلاعیه تاکید شده است: در کمیته دیوان محاسبات درخصوص واژه «سابقه کار» که در متن قانون آیین‌نامه درج شده است بحث و تبادل‌نظر انجام شد. نهایتا این نتیجه حاصل شد که «سابقه کار» متفاوت از «سابقه بیمه تامین اجتماعی» یا «صندوق بازنشستگی کشوری» یا حتی «سابقه استخدام رسمی در دستگاه‌های اجرایی» است. در بخش دیگری از این اطلاعیه تصریح شده است: «سوابق و‌ مدارک دارا بودن بیست سال سابقه کار آقای بذرپاش بررسی شد و حتی تاییدیه ریاست وقت پژوهشکده‌ای که ایشان از سال ۱۳۷۹ در آن جا مشغول کار بودند، مدنظر قرار گرفت. تمامی سوابق کاری و مسئولیتی و مدیریتی آقای مهرداد بذرپاش از زمان فعالیت در پژوهشکده سامانه‌های هوشمند صنعتی شهید رضایی در سال ۱۳۷۹ گرفته تا مشاور شهردار تهران، مشاور رئیس‌جمهور، مدیرعامل پارس خودرو و سایپا، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان، نماینده مجلس نهم و عضو هیئت رئیسه، معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و ... در سال‌های بعدی تاکنون مورد بررسی قرار گرفت و سابقه بیست سال کار ایشان طبق قانون آیین‌نامه داخلی، «احراز شد.»»

در این اطلاعیه آمده است: «شرط مدرک تحصیلی نیز در آیین‌نامه دارا بودن کارشناسی ارشد و بالاتر است که باتوجه به این که آقای بذرپاش مدرک تحصیلی دکترا دارد حتی یک سطح بالاتر از مدرک تحصیلی مندرج در آیین‌نامه را داشت ... ضمنا باتوجه به دارا بودن مسئولیت «معاون رئیس‌جمهور و نماینده مجلس»، ایشان شرط احراز مقامات ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری را حتی در دو تراز بالاتر از حداقل موردنیاز قانونی (معاون وزیر) دارا بود و لذا این شرط هم برای ایشان «احراز شد.»لذا همان‌گونه که تشریح شد آقای مهرداد بذرپاش، در هر سه «شرط احراز ریاست دیوان محاسبات»، شرایط قانونی لازم را داشت و حتی در دو شرط نیز بالاتر از نصاب قانونی موردنیاز، امتیاز کسب کرد.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:12
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1399/05/05
یادش رفت بگه داماد قرائتی هم هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
مهمترین مورد که آسانسور ترقی براش بوده رو عمدا یادش رفته.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
انسان چقدر باید حقیر باشد که برای کسب منصبی هرگونه شماتت و درشت گویی را به جان بخرد.
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1399/05/05
تا بیش از این گندش بالاتر نیومده محترمانه عذر ش بخواهید
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1399/05/05
تمام این تحلیلها بیخودیه، مهم اینه که جناب قالیباف تشخیص دادن بذرپاش باید رئیس باشه اونم رئیس دستگاهی همچون دیوان محاسبات
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1399/05/05
از کجا معرفی شده است مهمه ؟
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1399/05/05
باشه چه این ببره چه کسه دیگه چه فرقی میکنه دیگه برامون
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1399/05/05
اظهارات ریئیس کمیته دیوان محاسبات آدم را یاد روباه وشاهدش میندازه به خصوص که این بابا تو فکر حفظ پستش هست و بادمجون دور قاب رئیس بعدیش میچینه.
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1399/05/05
کوله باری از تجارب مدیریتی در این سن و سال....
انشااله فرصتهای رشد و خدمت به بقیه جوانان خوب این مرز و بوم هم داده بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
توهم
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1399/05/05
حالا مگه آدم قعطیه، خوب از میون اون هزار نفر همیشگی یکی دیگه را بزارید دیوان محاسبات
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1399/05/05
مجلس فرمایشی که اختیاری از خود ندارد تمام تصمیمات خارج ازمجلس گرفته می شود
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1399/05/05
فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر با معدل 17 و 18 کار مناسب پیدا نمی کنند و خیلی هاشون مجبور می شون مهاجرت کنند ایشون چطور با معدل پایین در سن 29 سالگی میشن مدیر سایپا کاملا مشخصه معیارهای دیگه برای کسب شغل وجود دارد
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1399/05/05
بله درهمه جا موفق بوده مثلا درسایپا که یادمان هست چه بلایی سر این شرکت تواون دوسال آورد
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1399/05/05
رئیس دیوان باجگیران نه دیوان محاسبات
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1399/05/05
کاش ی بخش کوچکی از این فرصتهای شغلی برای بقیه جوانان هم بود
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1399/05/05
ماشاالله چه بذری هم پاشیده
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1399/05/05
مطبوعات و خبرنگاران را دست و دهان بسته کردید و خودتان را از افشاگریهای انها محروم کردید
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1399/05/05
بی توجه به شعور و احساسات مردم، بی توجهی به قوانین، روابط به جای ضوابط، اینهاست مه مردم را دلسرد از نظام می‌کنند.
نبجه می‌شود، اقتصاد ترکیده و داغونی که داریم.
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1399/05/05
تو پرونده و سوابق جمع کردن واقعا نابغه هست.لطفا از دستش ندهید.
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1399/05/05
انتخاب بذرپاش باعث شده عده ای از حسودی بترکند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر