روحانی: ۲.۵میلیارد دلار ارز به بازار تزریق شد
۱۰۲۱۰۶۲
۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
۱۲۲۷
حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت گفت: بدخواهان برای اقتصاد ما طراحی کردند تا اساسا ارکان اقتصادی برای ما باقی نماند. فکر می‌کردند ظرف چند ماه وضعیت اقتصادی را به هم می‌ریزند، اما این اتفاق نیافتاد هرچند با شرایط سختی مواجه هستیم. نیاز و ضرورت مردم در اختیار آن‌ها قرار دارد ما علاقمند به قیمت متعادل بودیم که باید برای آن، اقدامات بیشتری انجام دهیم.

انتخاب: حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت گفت: بدخواهان برای اقتصاد ما طراحی کردند تا اساسا ارکان اقتصادی برای ما باقی نماند. فکر می‌کردند ظرف چند ماه وضعیت اقتصادی را به هم می‌ریزند، اما این اتفاق نیافتاد هرچند با شرایط سختی مواجه هستیم. نیاز و ضرورت مردم در اختیار آن‌ها قرار دارد ما علاقمند به قیمت متعادل بودیم که باید برای آن، اقدامات بیشتری انجام دهیم.

در همه صنایع مهم تولیدات ما افزایش یافته و دشمن کارخانه‌های بزرگ ما را نتوانست بخواباند. صادرات غیرنفتی از نظر درآمد کاهش، ولی از نظر وزنی افزایش یافته است. امروز مس و آلومینیوم بیشتر صادر می‌کنیم پس تولید سر جای خود است. اگر قرارداد اقتصادی ایران را با کشور‌های اوراسیا از آبان گذشته، مقایسه کنیم، ۶۳ درصد صادرات ایران به کشور‌های اوراسیا افزایش یافته است.

او تاکید کرد: تولیدگران برنامه ریزی و روحیه دارند. در ۷ سال گذشته تولید فولاد در تمام زنجیره نسبت به تاریخ ایران دو برابر شده است، این یک کار عظیم و بزرگی است. در سال ۹۲، ۵۶ میلیون تن پتروشیمی داشتیم که به ۱۰۰ میلیون تن خواهد رسید. در ۱۰ روز گذشته صادرکنندگان و شرکت‌های مقید که بیشتر فولاد و پتروشیمی هستند، ۲/۵ میلیارد دلار ارز عرضه کردند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه همه شرکت‌های ما به ویژه شرکت‌های مهم و بزرگ و آنهایی که ارز ما تامین می‌کنند، فعال هستند، ابراز داشت: در ۱۰ روز گذشته صادرکنندگان و شرکت‌های مقید که عمدتا فولاد و پتروشیمی‌ها هستند، ۲.۵ میلیارد دلار ارز را پس داده‌اند و بسیاری از آنها ارز را به درستی به سامانه نیما بازمی‌گردانند. البته اقلیتی هم هستند که متخلف بوده که باید براساس قانون با آنها برخورد شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:16
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1399/05/08
اگه بتونی گرونی رو درست کنی شاید در دل مردم وآیندگان حرفی ازت بزنن ولی الان هنوز هیچ دست آوردی نداری برای مردم تا الان .فولاد که بدرد مردم نمیخوره بیشتر بفروشی یا نفروشی مردم دوتا چیز براشون مهمه .مسکن وماشین .....
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1399/05/08
به سلامتی ، یه عده به نون و نوایی میرسن، یه عده هم به جرم اختلاس متواری میشن میرن کانادا ، ...
-
12:48 - 1399/05/08
دستتون درد نکنه دلار از 20 تومن رفت 24 دوباره
هنر کردین
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1399/05/08
یه توضیح هم بدید به کیا دادید وسط بارآجر توراه عراق که احیانا سردرنمیارن
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1399/05/08
یعنی چطور میشه مثلا .مسکن و ماشین ارزون میشن ودلار میاد پایین .یا اصلا ربطی نداره وبازم حجت الاسلام حسن روحانی دوباره شعار میده واز بیکاری مثلا یه چیزی میگه که دلمون خوش بشه وخودکشی نکنیم تواین روزهای سخت وبیکاری ومرض کرونا که ۳هفته اسیرم کرده
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1399/05/17
واقعا دلم می سوزه برای ارزش پول ملی که چطور انقدر بی ارزشش کردن!!!!!! دولت، اگر کمی تعصب و غیرت ملی روی این کشور داشت اجازه نمی داد پول ملی انقدر خار بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج