شلیک مرگ به کودک در جشن عروسی
۱۰۲۲۳۳۹
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
۲۵۱۳ 
خبر تلخ بود و تکان دهنده، این بار کودکی معصوم قربانی رسمی کهنه و غلط شد . محمد امین رضایی کودکی از اهالی روستای دهشیرخان خنداب آماج ساچمه هایی قرار گرفت که قرار بود موجبات شادی و تفریح عده ای را در مراسم عروسی فراهم آورد.

روزنامه خراسان: خبر تلخ بود و تکان دهنده، این بار کودکی معصوم قربانی رسمی کهنه و غلط شد . محمد امین رضایی کودکی از اهالی روستای دهشیرخان خنداب آماج ساچمه هایی قرار گرفت که قرار بود موجبات شادی و تفریح عده ای را در مراسم عروسی فراهم آورد.

شلیک هوایی در مراسم عروسی و عزا در برخی از نقاط به ویژه غرب کشور تاکنون تعداد زیادی از حاضران در مراسم یا حتی عابران را به کام مرگ کشانده است . به گزارش رکنا، یکی از ۱۳ مهمان مجروح که دو هفته گذشته در روستای دهشیرخان خنداب اراک بر اثر شادی نامتعارف و تیراندازی با اسلحه شکاری در عروسی مجروح شده بودند، کودکی بود که با وجود تلاش پزشکان، متاسفانه دیروز جان خود را از دست داد. در این حادثه محمدامین رضایی کودک معصومی که به همراه ۱۲ مهمان دیگر در عروسی دچار آسیب دیدگی و در بیمارستان بستری شده بود، با وجود تلاش پزشکان، زنده نماند.

ساعت آغازین بامداد بیست و نهم تیرماه ۹۹ یکی از میزبانان مجلس عروسی (از بستگان نزدیک داماد) در روستای دهشیرخان خنداب در اقدامی نادرست و برای یک شادی نامتعارف، چند تیر هوایی با اسلحه شکاری شلیک و در شلیک آخر به علت بی احتیاطی به سمت مهمانان تیراندازی کرد.بر اثر این بی احتیاطی تعداد ۱۳ نفر از افراد حاضر در مراسم عروسی به علت اصابت ساچمه‌های پخش شده تیراندازی از نواحی مختلف دچار مصدومیت شدند که بلافاصله برای مداوا به مرکز درمانی انتقال داده شدند و فرد ضارب دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شد.

جشن هایی که به عزا تبدیل شد

در برخی از مناطق کشورمان بر اساس رسمی قدیمی پدر و بستگان داماد هنگام ورود داماد به مراسم عروسی، شادی خود را با شلیک هوایی یا تیراندازی ابراز می کنند . شلیک هایی گاه مرگبار که می تواند در چشم برهم زدنی عروسی را به عزا تبدیل کند . نمونه این جشن های عزاشده را می توان در پرونده های چند سال گذشته پلیس مشاهده کرد.

آن جا که زهرا کوچولو در نوروز 94 و پس از شلیک هوایی در عروسی چند کوچه آن طرف تر از محل سکونت شان دچار ضایعه مغزی شد و هوشیاری خود را از دست داد و یک سمت بدن وی بی‌حس شد یا داماد پلدختری که با کلاشینکف موتورسواران دعوت شده به عروسی اش را به رگبار بست و پیرمرد خرم آبادی که سال 96 به دلیل تیری که از اسلحه او به سر دختر 5 ساله خورد راهی زندان شد . البته این موارد تنها چند نمونه از صدها نمونه ای است که استفاده از سلاح که شاید در گذشته به دلیل مهارت تیراندازان و برای اهداف خاص از جمله دفاع از سرزمین ، ارزش های دینی و انسانی ، ناموس و مال بوده، جان انسان هایی را گرفته و خانواده هایی را داغدار کرده است .

هشدار پلیس درباره تیراندازی در مراسم عزا و عروسی

در همین حال رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با اشاره به رسم و رسوم تیراندازی در مراسم عزا و عروسی در برخی نقاط کشورمان، اظهارکرد: موارد متعددی وجود دارد که افراد به دلیل سهل انگاری، غفلت و ضعف مهارت های لازم در حمل، نگهداری و استفاده صحیح از اسلحه گرم، قتل ناخواسته نزدیکان و افرادی را که در آن مراسم حضور دارند، رقم زده اند. به گزارش ایسنا سرهنگ شهاب امینی با بیان این که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می شود، تصریح کرد: البته پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه ای بر فرهنگ سازی، آموزش و همکاری دیگر نهادها و دستگاه های مسئول دارد و بر این باور است که می توان دیگر رسوم پسندیده اقوام ایرانی را جایگزین رسم تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.  

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:14
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1399/05/12
اینهم یک نوع بی عقلی تمام عیار
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1399/05/12
اول که تو کرونا جشن عروسی نباید میگرفتن دوم کاش این تیر اندازیها ممنوع میشدن عروسی دیگه تیر در کردن داره عروسی قدیمیها اگر بود خوشحالی داشت من که تو عروسی پسرم انگار رفته بودم عزاشون از بدبختی وبی پولی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
بنظر من عروس. داماد. پدرش .و پدر عروس.اول اینا باید جوابگو خون اون۳بچه باشن بعد اون تیرانداز نادان
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1399/05/12
تیر اندازی در عروسی را ممنوع کنید اگر شخصی توجه نکرد اورا قصاص کنید این مزخرف بازیها یعنی چه این بی شعورها که تو عروسی مردم خود شیرینی میکنن از عروسی بندا زینشون بیرون
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1399/05/12
تیراندازی تو عزا و عروسی مردونگی نیست ،بیشعوریه،خریته...
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1399/05/12
حالا که متاسفانه نیروی انتظامی نمیتونه جلوی یک چنین رسم غلط ، ناشایست و وحشی گرانه ای را.بگیرد چرا حداقل از این آدمهای نادان نمیخواهد که به جای گلوله واقعی از گلوله مشقی استفاده کنند؟ چون اصل قضیه و خواست این مردم ایجاد صداست که خوب گلوله مشقی هم همین کار را میکند منتهی بدون خطر مرگ.
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1399/05/12
خدایا مردم ایران زمین رو از فقر و کهنگی فکر و فرهنگ نجات بده که باعث عدم پیشرفت و بدبختی میباشد و روز به روز با افکار پوسیده شاهد جنایات تلخ خواهیم بود!!
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1399/05/12
احمقها همیشه بوده وهستندالان هرکه عروسی بکنه بزرگترین خریت رومرتکب شده چون هرچه هم داشته باشی یکشب ازخواب بیدارمیشی میبینی ظرف یکسال کمتریابیشترارزشش یک صدهزارم شده وبایدشب وروزسگ دوبزنی بازم قیمتها باسرعت نورازت سبقت میگیرندوبه قول قدیمیا 90درصدملت تاعمردارن میدون ولی نون بابوگاتی درمیره وهیچکس به گردپاشم نمیرسه درایران کویروخشکسالی معرفت ووجدان
پاسخ ها
علی باغبانی ازبوشهر
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
این نهایت بی عقلی است که بجای گل باران کردن مراسم عروسی بایی مردم تیرباران کنی باید جلوی این فرهنگ غلط راگرفت وجربمه سنگینی برای چنین افرادی درنظر گرفت
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1399/05/12
باید کلیه سلاحهای شکاری مجاز و غیر مجاز و اسلحه فروشی ها پلمب شوند ............
Iran, Islamic Republic of
07:35 - 1399/05/13
همین کارها رو میکنیم که بهمون میگن جهان سوم.
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1399/05/15
ادم های کم عقل
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج