بازداشت دو نفر در رابطه با قتل موبد زرتشتی
۱۰۲۲۵۲۳
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
۲۹۶۷ 
رئیس کل داگستری استان کرمان در تشریح ابعاد جدیدی از پرونده قتل آرش کسروی و دو تن دیگر از همراهان وی، گفت: دو متهم به مداخله در قتل اخیر و همکاری برای اختفای اجساد، شناسایی شده و در بازداشت هستند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس کل داگستری استان کرمان در تشریح ابعاد جدیدی از پرونده قتل آرش کسروی؛ موبد زرتشتی و دو تن دیگر از همراهان وی، گفت: دو متهم به مداخله در قتل اخیر و همکاری برای اختفای اجساد، شناسایی شده و در بازداشت هستند.

یدالله موحد در تشریح این خبر افزود: متعاقب اطلاع پلیس و کشف اجساد سه نفر در شهر ماهان درتاریخ سوم مردادماه سال ۹۹ و انجام بررسی‌های اولیه، اجساد یک زن (فرحناز رفیعی) و یک مرد (آرش کسروی) در صندوق عقب خودروی سواری زانتیا مشاهده و جسد فرد سوم با هویت محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی در آلاچیق شیشه‌ای واقع در این باغ و جدا از دو جسد دیگر یافت شد.

بازداشت دو نفر در رابطه با قتل موبد زرتشتی

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت فوق العاده موضوع و ضرورت کشف واقع، تیم ویژه پلیس جنایی آگاهی کرمان با مدیریت بازپرس ویژه رسیدگی به جرم قتل دادسرای عمومی و انقلاب کرمان و مشارکت پزشک متخصص پزشکی قانونی تشکیل و پس از بررسی و مطالعه دقیق صحنه و جمع آوری دلائل و مدارک، و تحقیق شبانه روزی از مظنونان و مطلعین موفق شدند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ابعاد مختلف این جنایت هولناک را کشف کنند.

رئیس کل داگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: براساس بررسی‌های تیم‌های تخصصی آگاهی و قضایی و مطابق با نظریه پزشکی قانونی، اجساد کشف شده در صندوق عقب خودرو ۷۲ ساعت قبل از کشف، در مکان دیگری به قتل رسیده و به محل مذکور منتقل شده بودند.

موحد اظهارداشت: بررسی‌های انجام شده حکایت از آن دارد که آرش کسروی روز سه شنبه و پس از حضور در یک میهمانی در شب قبل از حادثه، به دلیل نداشتن حالت طبیعی در منزل تحت مراقبت فرحناز رفیعی که با او آشنایی قبلی داشته بوده که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی که کار مباشرت وی را بر عهده داشته به همراهی نامزد خود به منزل او رفته و فرحناز رفیعی را مرخص کرده، اما به دلیل اختلافات مالی ناشی از برداشت مبالغی از حساب آرش کسروی و تبدیل آن به دلار، مشاجراتی بین آرش کسروی و محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی ایجاد شده و در نهایت محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی با ضربات وسیله‌ای شبیه به پیچ گوشتی اقدام به قتل آرش کسروی کرده است.

وی عنوان کرد: در ادامه این ماجرا نامزد محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی از صحنه خارج شده و فرحناز رفیعی که سابقه آشنایی با آرش کسروی داشته، با درخواست وی قبل از وقوع جنایت، در محل حاضر شده و به دلیل مشاهده صحنه قتل، توسط محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی کشته شده است.

رئیس کل داگستری استان کرمان با اشاره به این مطلب که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به عنوان مباشر آرش کسروی، یک وکالت نامه کاری از وی در اختیار داشته است، اظهارداشت: محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی که به همراهی نامزد خود انگیزه لازم برای قتل آرش کسروی را داشته و در این رابطه فرضیه‌های متعددی را نیز پیش بینی و تجهیزاتی نظیر گازهای خفه کننده نیز تهیه کرده بود، پس از وقوع قتل، نسبت به امحای تجهیزات خریداری شده و تصاویر ضبط شده از دوربین منزل آرش کسروی اقدام و اجساد را به وسیله خودروی متعلق به آرش کسروی به منظور دفن در مکانی نامعلوم از منزل وی خارج کرده است.

موحد با اشاره به این مطلب که محمدجواد گنجعلیخانی برای دفن اجساد از برادر خود کمک خواسته است، گفت: با حضور برادر قاتل در جریان این ماجرا، مقرر بود که اجساد در منطقه‌ای که برادر گنجعلیخانی تدارک می‌بیند دفن و به وسیله مواد شیمیایی تجزیه کننده نابود شود که در این راستا کار انتخاب محل توسط برادرش دنبال شده است.

وی تصریح کرد: در نهایت برادر محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی منطقه‌ای را انتخاب کرده و پس از بررسی‌های لازم از سوی برادر قاتل، اجساد به صورت شبانه در پنجشنبه دوم مردادماه به محل مذکور منتقل شده است.

رئیس کل داگستری استان کرمان ادامه داد: معاینات و نظر پزشکی قانونی حکایت از آن دارد که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به دلیل جمود نعشی ایجاد شده در اجساد و ناتوانی در خارج کردن آنها از صندوق عقب خودرو از یک سو و عذاب وجدان ناشی از ارتکاب این قتل از سوی دیگر با زدن شاهرگ خود خودکشی کرده است.

وی یادآور شد: محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی بخشی از مبالغ برداشت شده از حساب آرش کسروی که به دلار بوده را در اختیار نامزد خود و بخش دیگری را در منزل برادر خود مخفی کرده بود که نامزد وی پس از وقوع این جنایت، این مبالغ را به وی بازگردانده است. مقداری ارز در روز کشف جنایت، در داخل داشبورد خودروی حامل اجساد کشف شده و مبالغ مخفی در منزل برادر قاتل نیز کشف شده است.

رئیس کل داگستری استان کرمان گفت: در جریان این پرونده نشانه‌ها و مستندات متعددی از قصد محمدجواد گنجعلیخانی برای قتل آرش کسروی با انگیزه‌های مالی محرز شده است.

موحد تصریح کرد: در حال حاضر نامزد و برادر محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به دلیل همکاری در اختفای اجساد و با احتمال مداخله بیشتر در قتل و جریان این جنایت در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات تخصصی برای روشن شدن تمامی ابعاد این ماجرا در دست انجام است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1399/05/12
قتل برای پول؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
خوب به هم بافتی ، فیلم نامش بفرست بالیوود فیلمش کنند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
معما تازه شده قتل های اصلی کی ها هستند اونها رو پیدا کنید بد جوری این داستان میلنگه شما چه فکر می کنید
ع.م
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
گنجعلی خانی ها ، از ثروتمندان کرمان هستند و با اعتقادات خاص خودشان. این فرضیهر، واقعا محاله.
حمید مشهدی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
حداقل می‌گفتین خانم فهیمه رحیمی در نوشتن این داستان کمکتون میکرد شاید یک کم از حجم آبدوغ خیاری بودنش کمتر میشد.
بدون نام
United Arab Emirates
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
همه گنجعلیخانی ها ثروتمند نیستند و اتفاقا این مورد هم که من یه جواریی می شناسم اصلا ثروتمند نبوده
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1399/05/12
پس قاتل همون آخرین جسده که شاید مقتول هم باشه!
پوآرو کجایی؟
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1399/05/12
چه داستان سرایی یارو مرده شما از کجا اینارو فهمیدی ک عذاب وجدان هم گرفته؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
یه چیزی گفتند سر و ته ماجرا هم بیاد. حالا شما هم زیاد کشش نده دیگه
عباس
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
برادرش و نامزدش اعتراف کردن سردار
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1399/05/12
به قوله کارگاه دریک قاتل همون مقتوله
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1399/05/12
احتمال میدهند که شاید اینطوری شده باشه. ولی موضوع چیز دیگری از آب در میاد
Iran, Islamic Republic of
18:01 - 1399/05/12
برای ایشان شادی روان وبرای خانواده وبازماندگان صبروآرامش راازاهورامزدای یکتا وبی همتاخواهانم
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1399/05/12
هیچی دیگه سر و تهشو به هم آوردن اینو واسه مرغ مرده هم تعریف کنی خنده اش میگیره
پاسخ ها
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تو بیا و حقیقت رو کشف کن کارآگاه
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1399/05/12
روحش قرین رحمت اهورامزدا
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1399/05/13
خب اینم از تلاش مجاهدانه ی پلیس برای رسیدگی به پرونده ی یک هم وطن زرتشتی....آیا این رسیدگی سریع جای تشکر ندارد؟؟؟فقط باید ما مردم نیمه ی خالی لیوان و ببینمیم؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
02:10 - 1399/05/13
یعنی قاتل که راحتی اب خوردن دو قتل رو پشت سر هم کرده و بعد بدون عذاب وجدان جنازه ها رو گذاشته تو صندوق ماشین و اورده تو باغ،بعدش که خواسته جنازه ها رو از صندوق در بیاره عذاب وجدان گرفته و رگش رو زده،این داستان زیاد باور کردنی نیستش که قاتل تو مرحله اخر دچار عذاب وجدان شده،بعدش هم برادر قاتل تو جریان بوده و بهش کمک کرده ولی تو این مرحله اخر که بردند تو باغ کجا گم و گور شده،ای
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مطمئن باش ۹۰ درصد این ملت این داستان را باور میکنند
Canada
03:23 - 1399/05/13
لا اقل یه قصه که مینویسین، یه بار هم دوباره از روش بخونین ببینین خودتون باورتون میشه؟!
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1399/05/13
چقدر ساده ، مقتولی مقتولین رو خودش کشته و همه چیز حل شده ، شماها که داستان های بهتری بلد بودین
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1399/05/13
به عنوان یک هموطن زرتشتی:سپاس فراوان از نیروی خدوم و زحمتکش پلیس و نیروی انتظامی بابت کشف راز پرونده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج