پرداخت فوق‌العاده ویژه کادر درمان از مهرماه
۱۰۲۲۹۳۸
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹
۱۳۰۹
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در گفت‌ وگوی اینستاگرامی مستقیم با کادر درمان ضمن اعلام استخدام ۱۰ هزار نفر از پرسنل شرکتی و قراردادی کادر درمان در وزارت بهداشت، گفت: انشالله کارانه معوق درمان نیز تا ماه آینده پرداخت خواهد شد و همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور متعهد شد که از مهرماه ماهانه فوق العاده ویژه کرونا را نیز به وزارت بهداشت بپردازد.

ایرنا: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در گفت‌ وگوی اینستاگرامی مستقیم با کادر درمان ضمن اعلام استخدام ۱۰ هزار نفر از پرسنل شرکتی و قراردادی کادر درمان در وزارت بهداشت، گفت: انشالله کارانه معوق درمان نیز تا ماه آینده پرداخت خواهد شد و همچنین سازمان برنامه و بودجه کشور متعهد شد که از مهرماه ماهانه فوق العاده ویژه کرونا را نیز به وزارت بهداشت بپردازد.

به گزارش دوشنبه شب سازمان برنامه و بودجه کشور، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی با کادر درمان و پرستاران، با اشاره به اینکه بیش از ۴۰۰۰ کامنت مخاطبان صفحه اینستاگرام در سه سرفصل دسته بندی شده است؛ گفت: نخستین موضوع درخواست کادر درمان شرکتی برای جذب بوده؛ دسته دوم خواستار پرداخت کارانه معوق کادر درمان شده بودند و دسته سوم متقاضیان دریافت فوق العاده ویژه بودند.

پرداخت فوق‌العاده ویژه کادر درمان از مهرماه

وی با بیان اینکه بخشی از این مطالبات متوجه سازمان برنامه و بودجه است است و بخشی از آنها مثل دریافت فوق العاده ویژه، متوجه وزارت بهداشت است که از سازمان اداری و اسستخدامی درخواست کند و سازمان برنامه و بودجه برای آن منابع لازم تامین کند؛ افزود: هفته گذشته گفت و گویی با دکتر نمکی داشتم که طی آن برای اجرای دستورات صادر شده به وزارت بهداشت، برنامه ریزی شد.

دکتر نوبخت گفت: چنانچه مستحضرید قبلا منابع لازم برای جذب ۳ هزار نفر نیرو شرکتی تهیه شده بود و بعد با بررسی تعدد نیروهای شرکتی و قراردادی؛ مقرر شد که زمینه جذب ۱۰ هزار نفر فراهم شود. البته با اولویت افراد شرکتی و قراردادی موجود. مقدمات لازم هم فراهم شد. در جلسه ستاد کرونا هم با رئیس جمهور صحبت شد و ایشان هم این موضوع را پذیرفتند. نهایتا این موضوع مصوب شد.

وی تاکید کرد: به این ترتیب اولین اولویت کادر درمان، دال بر جذب اعضای کادر درمان و استخدام آنها پیگیری و مصوب شد. البته ما همچنان نیازمند جذب نیروی جدید هستیم و چنانچه تا پایان سال اعلام نیاز شود، باز هم دولت کوتاهی نخواهد کرد و بیش از ۱۰ هزار نفر را هم می توانیم جذب کنیم.

معاون رئیس جمهور در ادامه گفت: درباره کارانه‌های معوق کادر درمان هم که مطالبه به حقی است؛ باید بگویم که کارانه‌ها باید از درآمدهای اختصاصی بیمارستان‌ها تامین شود. اما به دلیل وضعیت کرونا و محدود شدن فعالیت دانشگاه‌ها و ... این درآمد چندان محقق نشده است. البته هفته گذشته ۲ هزار میلیارد تومان تحت عنوان بیمه سلامت، برای تامین این معوقات پرداخت شده است.

دکتر نوبخت با بیان اینکه سازمان نظام پرستاری با جدیت امور کادر درمان را پیگیری می کند، ادامه داد: این سازمان اعلام کرد که دریافتی برخی دانشگاه‌ها از این محل صفر بوده است. به همین دلیل ۲ هزار میلیارد تومان دیگر را مستقیما به دانشگاه‌ها تخصیص دادیم و به امید خدا، ظرف یکی دو روز آینده پرداخت خواهد شد. اگر این معوقه را دریافت نکردید، بنده را در جریان بگذارید که مجددا پیگیری کنم.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰۰ میلیارد تومان کارانه معوق در این زمینه وجود دارد، تاکید کرد: وظیفه دولت است که این معوقات را بپردازد. انشالله تا ماه آینده می کوشم که همه این معوقات نیز پرداخت شود.

نوبخت با بیان اینکه موضوع «فوق العاده ویژه جذب» از دیگر موارد درخواستی کادر درمان بوده است؛ ادامه داد: در گفت و گویم با وزیر بهداشت این موضوع بررسی شد. ۸۴۰۰ میلیارد تومان، درخواست شما عزیزان برای این منظور بوده است. وزارت بهداشت، اسفندماه در یک مرحله افزایش پرداخت ماهانه به پرستاران داشته است.

از ابتدای فروردین هم ۱۵ درصد دیگر به دریافتی کادر درمان اضافه شده است. اما باید در نظر داشته باشید که فوق العاده ویژه شغل، دارای بار مالی است و ضرورت دارد که تامین شود. این در حالی است که دو مرحله افزایش یاد شده دریافتی پرستاران، در بودجه سال گذشته وزارت بهداشت نیامده بود و این وزارتخانه در حال حاضر منابع لازم برای فوق العاده ویژه را ندارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: نهایتا این طور توافق شد که اولا هیچ بدهی‌ای به شما نداشته باشیم. از این رو معوقات را خواهیم پرداخت. مقرر شد که وزارتخانه هم منابعش را تجهیز کند و ببیند که از کی می‌تواند فوق العاده ویژه را بپردازد و در تنظیم لایحه بودجه سال آینده نیز منابع آن دیده می‌شود. تا آن زمان ما متعهد شدیم که به وزارت بهداشت، ماهانه فوق العاده ویژه کرونا را از اول مهر ماه پرداخت کنیم.

وی در بخش پایانی این گفت و گو خاطرنشان کرد: در مجموع توافقات با وزارت بهداشت شامل «استخدام ۱۰ هزار نیروی شرکتی»، «تامین کارانه معوق تا یکی دو ماه آینده؛ به گونه‌ای که معوقات به صفر برسد» و «پرداخت فوق العاده ویژه کادر درمان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور مادامی‌که وزارتخانه امکان پرداخت آن را بیابد» شد.
معاون رئیس جمهور در پایان گفت: به یاری پروردگار، به مطالبات کادر درمان عنایت خواهیم داشت و برای تامین منابع مورد نیاز آنها خواهیم کوشید. چرا که به فرموده قرآن «پاسخ احسان و نیکی، احسان است». در این زمینه به ما اعتماد کنید. چرا که تمام مساعی دولت، سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، در این است که خدمات شما عزیزان، جبران شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:11
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1399/05/13
جناب آقای نوبخت حق کرونا توی خیلی شبکه های بهداشت خوزستان درست تقسیم نشده وبیشتر پرسنل خدماتی و حراستی که همه جوره در کنار پزشکان و پرستاران بوده اند حق کرونا داده نشده لذا خواهشمندیم در اسرع دقت تیمی از بازرسان دانشگاها سری به مراکز درمانی و غیره بزنند تا در جریان و روال پرداختی باشند ببینید چقدر حق و ناحق شده
United Kingdom
22:25 - 1399/05/13
تکلیف ما که در بیمارستان خصوصی با حداقل حقوق اداره کار هستیم چی میشه؟سهامداران این جاها اغلب پزشکان متخصص وزیرمیزی بگیر هستند که خون ما را در شیشه میکنند تا خودشان در آمدچند صدمیلیونی در ماه داشته باشند.آخه کجا بافوق لیسانس ۲ونیم میلیون حقوق انصاف است؟
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1399/05/13
پس ۵۰ درصد تامین اجتماعی چی میشه
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1399/05/13
حرفهای این دروغگو را حتی خودشم باور نداره
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1399/05/13
حق وحقوق کاردرمانی ها،کامل پرداخت شودوواقعا تلاش کردن ودرخط مقدم خطربودن!
United States
04:09 - 1399/05/14
بسه دیگه خجالت بکشید از این همه دروغ ۶ ماه از کرونا گذشته ما چه پرداختی داشتیم فقط,بلدید پشت تریبون بگید اینقدر اضافه شد به حقوقشان و ... کدوم حق کرونا
Iran, Islamic Republic of
06:58 - 1399/05/14
از دروغ خسته نشدی جناب دکتر، خجالت هم خوب چیزیه
Iran, Islamic Republic of
07:00 - 1399/05/14
من تو بخش آی سی یو کرونا کار میکنم، یه بار پاداش کرونا دادن که مبلغش دویست هزارتومن کارت هدیه بوده، خجالت نمیکشن، صدقه سر بچه هام مال خودتون
Iran, Islamic Republic of
07:09 - 1399/05/14
دروغگووووووها شمافقط حرف میزنید وگرنه ماکه چیزی نمیبینیم با وعده دروغ دادن مشکلی حل نمیشود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج