محمدی در دوراهی؛ بیلسا یا جرارد؟
۱۰۲۳۴۳۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۰
۵۷۹
لژیونرهای ایرانی ازجمله سردار آزمون و مهدی طارمی از مدت‌ها پیش تیم‌های زیادی را خواهان خود می‌دیدند و حالا با شروع مهلت نقل‌وانتقالات، میلاد محمدی نیز به جمع بازیکنان ایرانی که احتمالا راهی تیم بزرگی در فصل بعد خواهد شد، اضافه شده است.

فرهیختگان: لژیونرهای ایرانی ازجمله سردار آزمون و مهدی طارمی از مدت‌ها پیش تیم‌های زیادی را خواهان خود می‌دیدند و حالا با شروع مهلت نقل‌وانتقالات، میلاد محمدی نیز به جمع بازیکنان ایرانی که احتمالا راهی تیم بزرگی در فصل بعد خواهد شد، اضافه شده است.

محمدی این روزها با پیشنهاد جدی از سوی لیدز یونایتد انگلیس روبه‌رو است و حالا خبر می‌رسد که گلاسکو رنجرز اسکاتلند نیز به‌دنبال خرید این مدافع چپ ملی‌پوش است و شاید فصل بعد او را در بریتانیا ببینیم. لیدز با مربیگری مارچلو بیلسا گزینه‌ای بسیار جذاب برای محمدی است و او می‌تواند گام بلندی در دوران فوتبالش بردارد و زیر نظر یکی از بهترین مربیان دنیا می‌تواند به بازی بپردازد.

خاطره جام‌جهانی

محمدی در تیم راه‌آهن ایران چهره شد و اوایل سال 2016 مسیر بازیکنانی چون سردار آزمون و سعید عزت‌اللهی را درپیش گرفت و به فوتبال روسیه رفت. 2 سال و نیم حضور در ترک گروژنی که بعدا به احمت گروژنی تغییر نام داد، باعث شد بیشتر در فوتبال اروپا دیده شود. البته بدون تردید عملکرد خوبش در جام‌جهانی 2018 و البته حرکت جالبی که در دیدار با اسپانیا انجام داد، شهرت بیشتری برایش به‌دنبال داشت و هنوز هم با گذشت بیش از دو سال از آن پرتاب اوت‌آکروباتیک و البته ناموفق، بسیاری از رسانه‌های اروپایی برای معرفی ملی‌پوش ایرانی به خوانندگان خود از این اتفاق یاد می‌کنند.

محمدی در ابتدای این فصل به بلژیک رفت تا این بار در خنت بلژیک توانایی‌هایش را به چالش بکشد. مدتی طول کشید تا جس تروپ، سرمربی دانمارکی خنت به او اعتماد کرده و به ترکیب اصلی تیمش راه پیدا کند. اگرچه محمدی در دیدار هفته چهارم تیمش مقابل اوستنده 90 دقیقه بازی کرد، اما در نیم‌فصل نخست بیشتر نیمکت‌نشین بود. در اواسط فصل او سرانجام توانست جای ثابتی در ترکیب اصلی پیدا کند و درمجموع در 18 بازی لیگ برای تیمش به میدان رفت که حاصل آن یک گل و 2 پاس‌گل بود. در دیدارهای خنت در لیگ اروپا نیز محمدی 4 بار به میدان رفت. او حالا به یکی از بازیکنان مهم تیمش تبدیل شده که به نوشته رسانه‌های بلژیکی یکی از عوامل نایب‌قهرمانی خنت در فصل گذشته بود.

سایت «فوتبال 24» این کشور در گزارشی از احتمال جدایی محمدی خبر داده و می‌نویسد: «خنت ممکن ست به‌زودی دو بازیکن مهم و تاثیرگذار خود را از دست بدهد؛ جاناتان دیوید، مهاجم کانادایی و همچنین میلاد محمدی که ظاهرا پیشنهادی 7 میلیون یورویی هم برای او به باشگاه رسیده است. این مدافع ایرانی از دو تیم لیدز یونایتد و گلاسکو رنجرز پیشنهاد دارد و باشگاه می‌تواند با فروش او درآمدزایی خوبی داشته باشد. پس از اینکه خنت در روزهای گذشته نوریو فورتونا را از شارلروا به‌خدمت گرفت، به‌نظر می‌رسد با خیالی راحت‌تر می‌تواند به فروش محمدی فکر کند. البته خنت گزینه دیگری برای تقویت سمت چپ خط دفاعی خود مدنظر دارد و او جیدون منسا غنایی است که از چند تیم بلژیکی ازجمله برژ، خنک و اندرلخت هم پیشنهاداتی داشته و هنوز مشخص نیست مقصد بعدی او چه باشگاهی خواهد بود.»

در همان روزهای نخست خرید فورتونا مشخص بود که خنت احتمالا باید پیشنهاد خوبی برای محمدی در جیب داشته باشد و به‌همین دلیل به‌سراغ خرید مدافعی 5 میلیون یورویی رفته است. آنها اگرچه می‌خواهند فصل آینده یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ باشند و به‌دنبال حضوری موفق در لیگ اروپا نیز هستند، اما حضور همزمان دو مدافع چپ خوب و گرانقیمت در چنین تیمی چندان منطقی به‌نظر نمی‌رسد.

علاقه جرارد به ملی‌پوش ایرانی

درحالی‌که در روزهای اخیر اخبار مربوط به احتمال خرید محمدی ازسوی لیدز بسیار داغ شده است و احتمال پیوستن او به این تیم تازه لیگ برتری‌شده زیاد به‌نظر می‌رسد، حالا گفته می‌شود گلاسگو رنجرز هم دوباره به خرید او علاقه‌مند شده است. رنجرز تابستان قبل هم یکی از مشتریان این چپ‌پای ایرانی بود و تلاش داشت تا او را به‌صورت آزاد به‌خدمت بگیرد. آنها به‌همراه سلتیک، رقیب دیرینه خود از مشتریان مهم محمدی در ابتدای فصل بودند، اما درنهایت این بازیکن تصمیم گرفت راهی بلژیک شود و به هر دو تیم بزرگ اسکاتلندی پاسخ منفی داد. ظاهرا استیون جرارد، اسطوره لیورپول و سرمربی کنونی رنجرز علاقه زیادی به بازی محمدی دارد و حالا برای دومین فصل پیاپی به‌دنبال خرید اوست.

سایت «فوتبال لنز» می‌نویسد: «گلاسگو رنجرز پس از لیدزیونایتد به جمع تیم‌های خواهان خرید میلاد محمدی اضافه شده است. این بازیکن به‌تازگی موردتوجه باشگاه انگلیسی قرار گرفته است و گفته می‌شود به‌زودی این باشگاه برای خرید او با خنت وارد مذاکره خواهد شد. محمدی در فصل گذشته لیگ بلژیک عملکرد بسیار خوبی داشت و به‌نظر می‌رسد می‌تواند به مهره‌ای تاثیرگذار در دفاع 4 نفره تیم جرارد تبدیل شود و حالا آنها هم وارد رقابت با لیدز شده‌اند تا این ملی‌پوش ایرانی را به خدمت بگیرند.

این تیم اسکاتلندی اگر به‌صورت جدی خواستار خرید محمدی است، باید هرچه زودتر وارد عمل شود تا بتواند در رقابت با لیدز پیروز شود. البته شانس بازی کردن زیر نظر مارچلو بیلسا برای هر بازیکنی وسوسه‌برانگیز است و به همین دلیل به‌نظر می‌رسد لیدز شانس بیشتری برای خرید او دارد. محمدی علاوه‌بر قابلیت‌های خوب دفاعی، در حملات نیز به‌خوبی مشارکت می‌کند و هر دو تیم لیدز و گلاسگو می‌توانند روی خصوصیات تهاجمی این مدافع ایرانی نیز حساب کرده و مهره‌ای تاثیرگذار را در ترکیب خود داشته باشند.»

رنجرز در لیگ اسکاتلند که به‌دلیل شیوع کرونا نیمه‌تمام ماند، درنهایت عنوان نایب‌قهرمانی را به‌دست آورد و نتوانست مانع از قهرمانی دوباره سلتیک شود.

لیدز یونایتد اما با مارچلو بیلسا فصل موفقی را در چمپیونشیپ (دسته‌اول انگلیس) سپری کرد و در دومین سال حضور این مربی آرژانتینی روی نیمکت خود توانست جواز حضور در لیگ برتر را کسب کند. آنها در فصل گذشته سه مدافع چپ در ترکیب خود داشتند که البته باتوجه به اینکه بیلسا در بعضی بازی‌ها از سیستم 1-2-4-3 در تیمش بهره می‌برد، شاهد جابه‌جایی زیاد پست بازیکنان در فصل گذشته بودیم و این سه مدافع نیز اکثرا در پست‌های دیگر ازجمله هافبک دفاعی یا هافبک چپ مورد استفاده قرار گرفتند.

دالاس بیش از دو بازیکن دیگر در ترکیب تیمش به میدان رفته و در 45 بازی برای لیدز توانسته 5 گل و 3 پاس گل داشته باشد. او در دیدارهایی که تیمش با دفاع 4 نفره بازی کرده، در چندین پست ازجمله مدافع چپ و راست، هافبک میانی و حتی هافبک راست به میدان رفته است. او به احتمال زیاد در فصل بعد هم در ترکیب لیدز حضور خواهد داشت. ازجان آلیوسی مقدونیه‌ای دیگر مدافع چپ این تیم است که او هم در فصلی که گذشت 39 بار در پست دفاع و هافبک چپ برای تیمش بازی کرد.

آینده این مدافع 28 ساله مشخص نیست و شاید در لیست فروش باشگاه قرار گیرد. بری داگلاس دیگر بازیکن بیلسا در این پست بود که در 30 سالگی کمتر در ترکیب تیمش قرار گرفت و مجموعا 15 بازی برای لیدز انجام داد. داگلاس در تمام بازی‌ها در پست مدافع چپ به میدان رفت و بیلسا هنوز درباره استفاده از او در فصل بعد تصمیم نهایی را نگرفته است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج