افزایش شمار بازداشتی‌ها در ارتباط با انفجار بیروت
۱۰۲۴۲۴۹
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱
۱۷۱۴
وزیر اطلاع‌رسانی لبنان با بیان اینکه 19 نفر در ارتباط با قضیه انفجار بیروت بازداشت شده‌اند، گفت در صورتی که تحقیقات محلی به جایی نرسد، از خارج کمک خواهیم گرفت.

خبرگزاری فارس: «منال عبدالصمد»، وزیر اطلاع‌رسانی لبنان می‌گوید تعداد دیگری از افرادی که متهم به دست داشتن در انفجار بیروت بودند، بازداشت شده‌اند.

او امروز جمعه در گفت‌وگو با شبکه الجزیره قطر گفت که تاکنون ۱۹ نفر در ارتباط با انفجار مذکور بازداشت شده‌اند که در بین آن‌ها، مدیران کل فعلی و سابق نیز وجود دارند.

دیروز دادگاه قضایی نظامی لبنان از بازداشت ۱۶ فرد مظنون به کوتاهی و بی‌توجهی در قضیه انفجار بندر بیروت خبر داد و گفت که آن‌ها تحت بازجویی هستند.

افزایش شمار بازداشتی‌ها در ارتباط با انفجار بیروت

عبدالصمد همچنین از احتمال درخواست کمک از خارج برای انجام تحقیقات در قضیه انفجار خبر داد و گفت که اگر تحقیقات محلی به نتیجه مطلوبی نرسید، ما موضوع تحقیقات بین‌المللی را با هیأت وزیران مطرح خواهیم کرد. او گفت که پنج روز مهلت وجود دارد تا تحقیقات به نتیجه‌ای برسد.

وزیر اطلاع‌رسانی لبنان همچنین از احتمال استعفای خود خبر داد و گفت: «اگر دولت نتواند حقوق شهروندان را تضمین کند، هر آن احتمال دارد من استعفا بدهم».

دیروز سفیر لبنان در اردن به دلیل اهمال در قضیه انفجار بیروت از سمت خود استعفا داد.

انفجار بندر بیروت طی این هفته باعث تخریب گسترده این بندر و واردشدن خسارت‌های جدی به تعدادی از منازل در پایتخت لبنان شده و بیش از ۱۵۰ تن تا این لحظه فوت کرده و بیش از پنج هزار نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج