تخلف فدراسیون ووشو در پرونده قلی‌پور
۱۰۲۴۶۴۰
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۴
۴۰۰
فدراسیون ووشوی ایران در سال ۱۳۹۷ به دلیل اینکه از حضور ورزشکار دوپینگی در مسابقات رسمی لیگ جلوگیری نکرده، مرتکب تخلف شده است. تخلفی که می تواند سوالات تازه ای را پیرامون دوپینگ در ووشو مطرح کند.

خبرگزاری ایسنا: فدراسیون ووشوی ایران در سال ۱۳۹۷ به دلیل اینکه از حضور ورزشکار دوپینگی در مسابقات رسمی لیگ جلوگیری نکرده، مرتکب تخلف شده است. تخلفی که می تواند سوالات تازه ای را پیرامون دوپینگ در ووشو مطرح کند.

 پس از آنکه خبر دوپینگ حمیدرضا قلی‌پور و معین تقوی دو ملی‌ پوش تیم ملی ووشوی ایران در رقابت‌های جام‌جهانی ساندا ۲۰۱۸ افشا شد، انتقادهای زیادی به دلیل پنهان کاری به فدراسیون وقت ووشو مطرح شد اما موضوعی که شاید دور از کانون توجه‌ها قرار گرفت، تخلفی است که بخاطر حضور یک ورزشکار دوپینگی در لیگ برتر ووشوی مردان صورت گرفته است.

طبق حکم صادر شده توسط کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی ووشو (IWUF) در تاریخ ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۸، حمیدرضا قلی‌پور به دلیل دوپینگ در مسابقات جام جهانی ساندا ۲۰۱۸، از تاریخ ۶ آبان ماه ۱۳۹۷ به مدت چهار سال محروم شده و این حکم در ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۷ (۶ دسامبر ۲۰۱۸) به او و فدراسیون ایران ابلاغ شده است تا از هرگونه فعالیت کاپیتان تیم ملی جلوگیری شود.

با وجود این موضوع اما قلی‌پور در هفته نهم و دهم لیگ برتر سال ۱۳۹۷، در تاریخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ (عضو تیم دانشگاه آزاد بود) مقابل میلاد عارفی‌مقام به روی سکو رفت که پس از پیروزی مقابل این ووشوکار، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد!.

با توجه به قانون وادا، این اقدام قلی‌پور و اجازه دادن فدراسیون ووشوی ایران به او جهت حضور در مسابقات لیگ، بر خلاف قوانین سازمان جهانی ضد دوپینگ است.

تخلف فدراسیون ووشو در پرونده قلی‌پور

زمان اعلام حکم به قلی پور و فدراسیون ایران

حال با توجه به تخلف محرز فدراسیون ووشوی در موضوع دوپینگ قلی‌پور، باید دید که آیا پاسخی برای این موضوع وجود دارد یا فدراسیون ووشو آشکارا با نادیده گرفتن این مهم، اجازه رقابت به این ورزشکار دوپینگی داده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج