پیروانی: رقیبان در زمین دنبال کسب جام باشند
۱۰۲۴۷۴۱
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
۳۹۸
مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: شاید برخی رقیبان دنبال قهرمان نشدن پرسپولیس در فصل آینده باشند اما امیدوارم تنها در زمین دنبال کسب جام باشند و سعی کنند در زمین ما را ببرند.

خبرگزاری فارس: افشین پیروانی درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس پس از برگزاری مراسم قهرمانی، وضعیت نقل و انتقالاتی و همچنین پرونده‌های بین المللی این باشگاه صحبت کرد که مشروح این گفتگو را در ادامه می‌خوانید.

پرسپولیس مراسم پوکر قهرمانی را هم برگزار کرد.

سال سختی را پشت سر گذاشتیم، اما تیم خوبی داشتیم و زحمت زیادی هم کشیدیم. پرسپولیس بازیکنان قوی و توانمندی دارد و کادرفنی ما هم خوب کار کرد. همه مسائل دست به دست هم داد تا این قهرمانی حاصل شود. هواداران هم تا زمانی که می‌توانستند به ورزشگاه بیایند چه در تهران و چه خارج از تهران ما را حمایت کردند. بچه‌های تیم به خوبی می‌دانستند میلیون‌ها هوادار پشت پرسپولیس است و به همین دلیل با تمام وجود و تعصب بازی می‌کردند. الحمدالله قهرمانی هم که واقعا سخت به دست آمد رقم خورد و این پوکر را به هواداران هدیه می‌کنیم.

سختی کار پرسپولیس برای ثبت پوکر پس از شیوع کرونا چند برابر شد.

ما باید از طرفی با این ویروس کرونا می‌جنگیدیم و از طرفی با برخی باشگاه‌ها و دوستان غیر کرونایی. آن‌ها تلاش کردند لیگ به تعویق بیفتد و در این راه با هم متحد شدند. خیلی‌های شان بر این باور بودند که به پرسپولیس نمی‌رسند و حق هم داشتند و در نهایت به تیم ما نرسیدند. زیرا پرسپولیس و قهرمان چندین ساله لیگ بودیم. این تیم‌ها حرف زدند، بیانیه دادند، تهمت زدند و تهدید کردند. به همه چیز گیر دادند، اما ما هم ایستادگی کردیم، زیرا پرسپولیس و پرطرفدارترین تیم آسیا هستیم. خدا را شکر می‌کنم با تمام این موارد قهرمانی برای ما رقم خورد.

احساس می‌شود از همین حالا تلاش‌ها برای ناکامی پرسپولیس در فصل آینده آغاز شده است.

پرسپولیس قهرمان چهار سال اخیر لیگ بوده و پوک. کرده است. مطمئن باشید همه دنبال این هستند تیم خود را قوی کنند و تمام تیم‌ها دنبال برنامه ریزی خوب هستند. شاید برخی رقیبان هم دنبال قهرمان نشدن پرسپولیس باشند، اما امیدوارم آن‌ها تنها در زمین دنبال کسب جام و قهرمانی باشند و سعی کنند در زمین ما را ببرند. تمام تیم‌های حریف در نیم فصل دوم به پرسپولیس باختند و حتی برخی مدعیان قهرمانی از تیم‌های دیگر شکست خوردند که ما همان تیم‌ها را بردیم.

اگر تیمی دنبال قهرمانی است باید قبل از هر چیز خودش را تقویت کند و بداند پرسپولیس تیم قوی و بزرگی است که بازیکنان و کادرفنی بزرگی هم دارد. ان شالله باشگاه هم همانگونه که اکنون زحمت می‌کشد برای رفع مشکلات مالی تلاش خود را بیشتر کند تا اسکلت اصلی تیم حفظ شود و در پست‌هایی که کادرفنی نیاز به بازیکن دارد، بازیکنان مدنظر جذب شوند.

در جریان بازی پرسپولیس و ذوب آهن و همچنین مراسم جشن قهرمانی بیش از به نمایش درآمدن طرح‌های موزائیکی هواداران پرسپولیس، تابلو‌های تبلیغاتی در چشم بود. این موضوع را چگونه ارزیابی می‌کنید.

فوتبال بدون تبلیغات و اسپانسر معنایی ندارد. امیدوارم از این تبلیغات همه تیم‌ها ذی نفع باشند و اگر قرار باشد تیم‌ها از این موضوع منتفع نشوند فایده‌ای ندارد. همیاران هوادار ما می‌خواستند طرح‌های موزائیکی را در طبقه اول و دوم اجرا کنند، اما ناگهان گفتند می‌خواهیم در طبقه اول تبلیغ کنیم. فکر می‌کنم حالا که این کار انجام شده باید تمام تیم‌ها ذی نفع باشند و اینگونه نباشد که ما مانند روزنامه دور تا دور زمین را تبلیغات ببینیم، اما برای تیم‌ها فایده نداشته باشد.

من نمی‌گویم فقط هم پرسپولیس ذی نفع باشد بلکه تمام تیم‌ها نسبت به نام، جایگاه و تماشاگران شان سهم بگیرند. امیدوارم هر تیمی به هر اندازه‌ای که سهم دارد از این بحث درآمد داشته باشد تا از این طریق به تیم‌ها کمک هزینه مالی شود، زیرا خیلی از تیم‌های ما در زمینه مالی مشکل دارند. در ضمن جا دارد از سازمان لیگ به دلیل برنامه ریزی و مراسم جشن خوبی را برای قهرمانی پرسپولیس تدارک دید تشکر کنم.

آیا باشگاه پرسپولیس امسال در زمینه درآمد ناشی از تبلیغات محیطی به درآمد مناسبی رسید؟

من در این زمینه مسئولیتی ندارم و اجازه بدهید مدیریت باشگاه در این زمینه صحبت کند. با این وجود با وضعیتی که من دور زمین می‌بینم که چهار طبقه تبلیغ دور زمین می‌خورد و گاهی هم مانند بازی ما با ذوب آهن روی سکو تبلیغ می‌کنند، همه تیم‌ها از این موضوع ذی نفع شوند. باید در بحث تبلیغات محیطی سودی هم به باشگاه برسد.

پرونده‌های بین المللی پرسپولیس به ویژه بحث پرداخت طلب برانکو ایوانکوویچ و دستیاران این مربی مشکلات زیادی برای پرسپولیس ایجاد کرده و تمام هواداران نگران این موضوع هستند.

این بدهی‌ها یک شبه ایجاد نشده است. مدیران قبلی باید به این سوال جواب بدهند که چرا پول برانکو و دستیارانش را در زمان مناسب پرداخت نکردند. اگر آن‌ها این اقدام را انجام می‌دادند هر روز ترس، دلهره و استرس به هوادار، بازیکن و کادرفنی ایجاد نمی‌شد. وظیفه باشگاه بود و الان هم است که پول برانکو و دستیارانش را پرداخت کنند. اکنون باید آن‌هایی جوابگو باشند که وقتی پول به باشگاه آمد طلب برانکو را ندادند. خود این مربی می‌گوید ۱۱ ماه یک سنت هم نگرفت. اکنون همه باید دست به دست هم بدهند تا این بدهی پرداخت شود و وضعیت مشخص شود.

در صورت پرداخت نشدن پول برانکو احتمال بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس وجود دارد و این موضوع در آستانه لیگ قهرمانان آسیا برای تیم شما مشکل ساز می‌شود.

امیدوارم با تلاش مسئولان باشگاه چنین اتفاقی رخ ندهد.

پس از قهرمانی پرسپولیس اخباری درباره پیشنهاد خارجی برخی بازیکنان پرسپولیس و جدایی آن‌ها مطرح شد؟

در قرارداد برخی بازیکنان آپشن‌هایی وجود دارد که با پرداخت مبلغی می‌توانند در صورت دریافت پیشنهاد خارجی از تیم پرسپولیس جدا شوند. این موضوع دست من نیست، اما عشق و علاقه‌ای که بچه‌ها به تیم دارند، نشان می‌دهد همه دوست دارند در تیم ما بمانند. قول می‌دهم با توجه به جایگاه و بزرگی پرسپولیس اکثر بازیکنان دوست ندارند در ایران در تیمی به جز پرسپولیس بازی کنند. ما دنبال حفظ تمام نفرات هستیم و اگر قرار است بازیکنی هم به پرسپولیس بیاید باید بازیکن بزرگی باشد.

در برخی اخبار از شما به عنوان مسئول مذاکره با بازیکنان برای فصل آینده و نقل و انتقالات باشگاه نام برده می‌شود. چه برنامه‌هایی برای فصل نقل و انتقالات دارید؟

من مسئول نقل و انتقالات پرسپولیس نیستم بلکه به عنوان مدیر تیم کنار تیم و باشگاه هستم. حالا اگر از من دعوتی شود در این جلسات شرکت می‌کنم. برخی بازیکنان با پرسپولیس بحث مالی دارند و این موضوع هم به باشگاه ارتباط دارد و این مسئله از اختیارات باشگاه است و امیدواریم باشگاه با تلاش‌های مضاعف بتواند این مسئله را هم مرتفع کند.

آیا فهرست بازیکنان مدنظر کادرفنی پرسپولیس برای فصل آینده مشخص شده است؟

این موضوع را باید از خود اعضای کادرفنی بپرسید، اما تا زمانی که بازی‌های ما تمام نشود، هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد.

در هفته‌های اخیر برخی تیم‌ها نسبت به وضعیت داوری انتقاداتی را مطرح کرده اند. شما چه نظری در این زمینه دارید؟

امیدوارم قضاوت داوران در هفته‌های پایانی لیگ به شکلی باشد که همه راضی باشند. در یکی دو بازی هفته‌های اخیر اتفاق‌های افتاده که همه چیز را زیر سوال می‌برد. تیم‌های که مدعی هستند داوری‌ها به ضررشان بوده اکنون صد در صد به نفع شان شده است. از لیگ برتر دو هفته دیگر باقی مانده و دو بازی دیگر جام حذفی هم پیش رو داریم. از مسئولان می‌خواهم نظارت خود را بیشتر کنند، زیرا در این یکی دو هفته قضاوت‌هایی دیده ایم که دست کم در مجموعه پرسپولیس همه از آن ناامید شده اند. درباره تیم خودمان صحبت نمی‌کنیم، اما قضاوت برخی بازی‌ها بحث برانگیز بود و باید نظارت خیلی جدی تری صورت بگیرد.

چه برنامه‌ای برای تقدیم مدال علیرضا بیرانوند دارید؟

از بیرانوند تشکر می‌کنم، زیرا وی از بازیکنان بزرگ باشگاه پرسپولیس بوده که در این مدت زحمات بسیار زیادی هم کشید. پیراهن مخصوص جشن قهرمانی و مدال وی دست من است و اولین فرصت از طریق رابطی که خودش معرفی کند به دستش می‌رسانم.

انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:19
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1399/05/19
درد بازی با نساجی که به حقیقی قول برگشت به چرت پولیس را دادید یادت هست و آن پنالتی که اصلا پنالتی نبود?
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
#کیسه حقیر-سهمیه-فساد
به سرورت احترام بزار
کیسه دوزاری
پدرام
United States
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
مراقب باش با سرورت محترمانه حرف بزن.
امید قاسمیان
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
چه یکی جواب درست بهتون میده فشارتون بالا میره؟
لنگیییی
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1399/05/19
آفتاب پرست . وجدانی بقول کاکات خدا وکیلی .‌جام فلزی سالم بدست آوردید .
اختلاسگر . پولهای اختلاس چکار کردی .
چقدر لابی گری کردی که موضوع اختلاس را ماست مالی کردی .
پس تو حرف از عدالت نزن
یعنی هیس !!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
#کیسه -سهمیه -فساد
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1399/05/19
سلام من فکرمیکنم به عنوان یک هواداراقای پیروانی خیلی زیادمصاحبه میکنداندازه یک تیم کامل فوتبال انهم مصاحبه هایی که اصلابدردهیچ کس نمیخوره
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1399/05/19
نیست خود لنگ تو زمین جنگید و جام اورد.خخخخخخ!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1399/05/19
افتاب پرست اخه بابامسعودت نمیزاره بیرون کاره خودشومیکنه دیگه داخل زمین حریفی باقی نمی مونه واقعافوتبال ایران کثیف شده
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
مگه شما تو زمین دنبال جام بودید شما تو فدراسیون دنبال جام بودید
بدون نام
Germany
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
ای خدا دیگ به دیگ میگ .... سیاه عجب رویی دارن جامها را با کادو براتون می فرستن شما از داخل زمین صحبت میکنی
کمال اقبالی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
بابا توبرو مشکلاتت را درخصوص
حیف ومیل پاداش کادر تیم ملی
وممنوع کارشدنت راحل وپاک کن
کیسه کش
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1399/05/19
تا وزیر است بعضی ها جفتک می اندازند!؟
راستی قالی کیروش چی شد!؟
میگن یکی کشیدتش بالا!؟
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1399/05/19
#بابا مسعود-استقلالی #سهمیه-فساد
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1399/05/19
واقعا اینا چه ادمی های هستند یا خودشونو زدن به خواب یا خواب می بینند بدبخت اگر بابا مسعود تون نبود الان باید واسه بقا می جنگیدید

تمام بازی ها را نگاه کن یک صفر اونهم پلانتی دقیقه ۸۰
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1399/05/19
فقط وفقط توی مستطیل سبز که حرفی نداشتی فقط وفقط زبونی میشه گفت زر میزنید میگم ایمون زائد بیا سه تا بزنه توی ده دقیقه
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1399/05/21
مگه شما تو زمین جام گرفتین؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج