تشکیل کمیسیون ویژه باشگاه تحریمی‌ها در مجلس
۱۰۲۶۴۱۸
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۳
۷۶۵
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیسیون ویژه باشگاه تحریمی ها با هدف دور زدن تحریم ها و تبدیل این تهدید به فرصتی برای افزایش تعامل بین کشورهای مورد تحریم خبر داد.

خبرگزاری فارس: نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیسیون ویژه باشگاه تحریمی ها با هدف دور زدن تحریم ها و تبدیل این تهدید به فرصتی برای افزایش تعامل بین کشورهای مورد تحریم خبر داد.

سیدعلی موسوی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در حال حاضر نزدیک به ۲۵ کشور از جمله چین، روسیه، ایران، ونزوئلا و کره شمالی با حدود دو میلیارد نفر از کل جمعیت جهان، تحت تحریم های ظالمانه دشمنان مشترکی چون آمریکا قرار گرفته اند.

وی خاطر نشان کرد: این تحریم ها که در ظاهر تهدیدی برای کشورهای هدف محسوب می شود، در واقع فرصتی ارزشمند است تا بتوان از طریق افزایش تعامل بین این کشور ها، زمینه ای مناسب برای مقابله با تحریم های دشمنان و تبدیل این تهدید به بستری برای افزایش مراودات اقتصادی و تامین نیازهای متقابل ایجاد کرد.
عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر همین اساس با رایزنی‌های صورت گرفته با نمایندگان مجلس هفته آینده اقدامات لازم برای تشکیل کمیسیون ویژه باشگاه تحریمی ها انجام خواهد شد تا گامی در جهت افزایش تعامل با کشورهای تحریم شده برداشته شود.

وی تاکید کرد: بازار کشورهای تحریمی با دو میلیارد نفر جمعیت می تواند بهترین انگیزه برای افزایش ارتباط با این کشورها باشد و در صورتی که بتوانیم باشگاه کشورهای تحریمی ها را ایجاد کنیم، در واقع از یک سو بازاری مناسب برای صادرات محصولات ایرانی به دست آورده ایم و از سوی دیگر ضمن دور زدن تحریم ها شاهد در هم شکسته شدن هیمنه پوشالی کشورهایی چون آمریکا خواهیم بود.

موسوی صادرات 5 نفتکش به ونزوئلا و نیز ایجاد فروشگاه بزرگ محصولات ایرانی در این کشور را نمونه ای از همین رویکرد به موضوع تحریم ها دانست و گفت: این امر نشان داد که کشورهایی که از نظر برخی دولت های متخاصم تحریم شده هستند، می توانند طبق قوانین تجارت بین الملل و بدون توجه به تهدیدهای توخالی دشمنان، با استفاده از ظرفیت های متقابل به داد و ستد و تامین نیازهای خود بپردازند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج