تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
ریزخور_1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۲۶۷۷۲
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
۵۷۶۷
تماس تصویری در هر یک از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را می‌توان یک نقطه عطف در آن‌ها دانست، چرا که یکی از نیاز‌های مخاطبین پیام رسان‌ها همواره تماس تصویری می‌باشد.

برترین‌ها: تماس تصویری در هر یک از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را می‌توان یک نقطه عطف در آن‌ها دانست، چرا که یکی از نیاز‌های مخاطبین پیام رسان‌ها همواره تماس تصویری می‌باشد.

مقایسه تلگرام و واتس اپ نشان خواهد داد کدام یک پیام رسان موبایل بهتری است. با بررسی تفاوت تلگرام و واتس اپ به امکانات، ویژگی ها، قابلیت‌ها و کاربرد‌های هر یک پی می‌بریم.

تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!

رقابت میان تلگرام و واتس اپ مدت‌ها است شکل گرفته و به همین زودی‌ها پایانی ندارد. اگرچه واتس اپ جزو یکی از دو پیام رسان دارای بیش از یک میلیارد کاربر (در کنار فیس بوک مسنجر) بوده و به همین دلیل قطب اصلی پیام رسانی در کل دنیا محسوب می‌شود، اما تلگرام نیز حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و در مقایسه با تمامی اپلیکیشن‌ها در این دسته‌بندی، امکانات کاملا منحصربه‌فردی دارد.


صحیح‌ترین روش مقایسه تلگرام و واتس‌اپ

پیش از تصمیم‌گیری برای انتخاب یکی از این دو پیام رسان و یا مهاجرت از یکی به دیگری، باید آن دسته از قابلیت‌های هر یک که در دیگری وجود ندارند را در نظر بگیرید. به عنوان نمونه، واتس اپ فقط دارای قابلیت ارسال پیام صوتی است، در حالی که قابلیت ارسال پیام تصویری (علاوه بر پیام صوتی)، در یکی از چند آپدیت اخیر تلگرام به آن اضافه شده است.


مزایای استفاده از واتس‌اپ

از مهمترین قابلیت‌های این پیام رسان امکان نوشتن وضعیت (Status) خود است، به طوری که حس استفاده از یک شبکه اجتماعی بزرگ را به کاربر می‌دهد که می‌تواند به این شیوه، حس و حال خود را به دیگر مخاطب‌ها منتقل کند. می‌توان همانند بسیاری از کاربران، یک نوشته ادبی و زیبا را به عنوان وضعیت خود قرار داد و یا اینکه یک عکس و یا ویدیویی ۳۰ ثانیه‌ای برای آن تعیین کرد.

تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!


مقایسه تلگرام و واتس‌اپ

یک فرق تلگرام و واتس اپ مربوط به سبک نوشتن متن در آن‌ها است. در حالی که متن‌ها بدون هیچ فونتی در تلگرام به نمایش در آمده و تنها در صورت عوض کردن فونت کل دستگاه، ظاهر نوشته‌های آن نیز تغییر پیدا می‌کند، در واتس اپ می‌توان نوشته‌ها را بولد و یا شکسته کرد و یا یک خط کشیده صاف بر روی آن‌ها قرار داد. وقتی می‌خواهید بر روی یک کلمه، عبارت یا بخش از نوشته‌های خود تاکید کنید، این قابلیت شدیدا کاربردی خواهد بود، علاوه بر اینکه نوشته را از یکنواختی بیرون آورده و سبب جلوگیری از خستگی چشم کاربر حین خواندن پیام‌های طولانی می‌شود.

تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!

تهیه نسخه پشتیبان از نوشته‌ها، یکی از ضروریاتی است که برخی کاربران به آن نیاز مبرم دارند. این ویژگی تنها توسط واتس اپ ارائه می‌شود. کافی است به مسیر Settings > Chats > Chat Backup رفته و دوره‌ی زمانی که دوست دارید طی آن از گفتگو‌های شما بکاپ گرفته شود را تعیین کنید. همچنین می‌توان تهیه نسخه پشتیبان به صورت خودکار را غیر فعال کرد و در هر زمان لازم، به صورت دستی این کار را انجام داد.

یکی دیگر از قابلیت‌های واتس اپ، سریعتر بودن دسترسی به پروفایل کاربری و دیگر بخش‌ها به خاطر طراحی مناسب رابط کاربری آن است، به این معنی که همیشه با بخش تماس‌ها، وضعیت، مخاطب‌ها و گفتگوها، تنها یک لمس فاصله خواهید داشت.


مزایای استفاده از تلگرام

حفظ حریم خصوصی با توجه به گستردگی پیام رسان‌های موبایل، امری بسیار ضروری است و تلگرام برای این موضوع اهمیت ویژه‌ای قائل است. یکی از مهمترین قابلیت‌های تلگرام امکان ایجاد چت محرمانه (Secret Chats) است. پیام‌هایی که در گفتگوی محرمانه نوشته می‌شوند دارای سه ویژگی اصلی هستند. می‌توان برای آن‌ها زمانی از یک ثانیه تا یک هفته تعیین کرد تا بعد از آن به صورت خودکار حذف شوند.

تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!

علاوه بر آن، امکان فوروارد کردن این‌چنین پیام‌ها نیز وجود ندارد. اما مهمترین ویژگی سکرت چت، عدم امکان گرفتن اسکرین شات از آن‌ها است که شدیدا سبب افزایش حریم خصوصی می‌شود. از آنجایی که این پیام‌ها به صورت سرتاسری رمزنگاری می‌شوند، ردپایی از آن‌ها در سرور‌های تلگرام باقی نخواهد ماند.

مقایسه تلگرام و واتس اپ نشان داد تغییر دادن شماره در این پیام رسان به مراتب از واتس اپ راحت‌تر است. کافی است به منوی تنظیمات وارد شده و بر روی گزینه‌ای که شماره موبایل شما را نمایش می‌دهد ضربه بزنید. در ادامه یک متن اخطاردهنده ظاهر می‌شود که پیام آن، انتقال تمامی اطلاعات، فایل‌های چندرسانه‌ای، پیام‌ها و دیگر موارد به صورت دست‌جمعی به شماره موبایل جدید است.

تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!

بعد از این کار، مخاطب‌ها اگر شماره پیشین را به صورت ذخیره شده در دستگاه خود داشته و شما را بلاک نکرده باشند، شماره جدیدتان را به صورت خودکار دریافت خواهند کرد. این قابلیت بسیار کاربردی است، چرا که در صورت لزوم به تعویض سیم کارت، دیگر نیازی به تماس با مخاطب‌ها به صورت جداگانه و اطلاع به آن‌ها درباره تغییر شماره موبایل خود نخواهد بود.

مقایسه تلگرام و واتس اپ نکته بسیار مهم دیگری را نیز نشان داد. اگر جزو کاربرانی هستید که حین گفتگو با دیگران از چندین زبان مختلف استفاده می‌کنید، پیام رسان آبی رنگ باید انتخاب شما باشد. حین استفاده از تلگرام، زبان دستگاه و زبان اپلیکیشن می‌توانند دو چیز متفاوت باشند. با رفتن به منوی تنظیمات برنامه و سپس انتخاب گزینه Language، می‌توانید از بین زبان‌های موجود همچون آلمانی، انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، عربی و کره‌ای یک مورد را انتخاب کنید. اما حین استفاده از واتس اپ، زبان دستگاه و زبان برنامه همواره یکسان خواهند بود.


تفاوت واتس‌اپ و تلگرام در دیگر زمینه‌ها

هر چه اندازه نوشته بزرگتر باشد خوانایی آن نیز بیشتر است. مقایسه تلگرام و واتس اپ نشان داد هر دو پیام رسان دارای قابلیت تغییر اندازه متن هستند، با این حال، در تلگرام می‌توان اندازه را به میزان به مراتب بیشتری افزایش داد. کاربر قادر است با ورود به بخش تنظیمات، به صورت دقیق و بر اساس عدد این میزان را مشخص کرد.

تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!

امکان ساخت گروه و مکالمه دست‌جمعی به همراه دیگر مخاطب‌ها، قابلیتی است که در هر دو پیام رسان ارائه می‌شود. با این حال، تلگرام در این زمینه به مراتب قدرتمندتر است، چرا که در هر گروه (سوپر گروپ) می‌توان تا سقف ۵ هزار نفر اضافه کرد، در حالی که سقف تعداد افراد عضو در یک گروه واتس اپ فقط ۲۵۶ نفر است.

برنامه‌نویس‌ها روی خوش‌تری نسبت به تلگرام نشان می‌دهند، چرا که ربات‌های این برنامه، دست آن‌ها را برای افزایش کارایی پیام رسان باز می‌گذارد. ربات‌های تلگرام در واقع اپلیکیشن‌های جانبی هستند که تنها در زمان اجرای همین پیام رسان قابل استفاده بوده و به لطف آن‌ها می‌توان ابزار‌هایی جدید برای خود ایجاد کرد و مخصوصا برنامه را با دیگر سرویس‌ها به صورت یکپارچه درآورد. محدودیت یک ربات، تنها به محدودیت شما در دانش برنامه‌نویسی ختم می‌شود.

تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!

بعد از عضویت در گروه‌های دارای جمعیت بالا، بدون قطع کردن صدای نوتیفیکیشن، طی مدت زمانی کوتاه سرسام خواهید گرفت، چرا که به ازای ارسال هر پیام، یک نوتیفیکیشن برای شما ارسال می‌شود. اما با قطع کردن صدا نیز ممکن است از دریافت پیام‌های ضروری اطلاع پیدا نکنید. خوشبختانه اگر کسی در یک گروه تلگرام شما را خطاب (منشن) کند، حتی اگر آن گروه را بی‌صدا کرده باشید یک نوتیفیکیشن دریافت می‌کنید.

با مقایسه تلگرام و واتس اپ به برتری محض پیام رسان آبی در یک زمینه دیگر پی بردیم. از نظر ارسال فایل، تلگرام پیام رسانی بی‌رقیب است. در این برنامه علاوه بر امکان ارسال فایل‌های چندرسانه‌ای نظیر ویدیو، عکس و موسیقی، هر فایل دارای هر پسوندی را می‌توانید تا سقف ۱.۵ گیگابایت ارسال کنید.

تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!

اما ارسال هر نوع فایل در واتس اپ امکانی است که به زودی فراهم شود. متاسفانه حتی بعد از ارائه شده این ویژگی نیز نمی‌توان آن را با نمونه‌اش در تلگرام مقایسه کرد. کاربران آی او اس تا سقف ۱۲۸ مگابایت، کاربران اندروید تا سقف ۱۰۰ مگابایت و افرادی که از نسخه وب واتس اپ استفاده می‌کنند تا سقف ۶۴ مگابایت می‌توانند فایل برای دیگر مخاطب‌ها ارسال کنند.


شباهت‌های تلگرام و واتس‌اپ

با مقایسه تلگرام و واتس اپ دریافتیم این دو، قابلیت‌های مشترکی نیز دارند که البته در بیشتر پیام رسان‌های موبایل ثابتند. هدف استفاده از این نوع برنامه‌ها، گفتگو با دیگران در سریعترین زمان ممکن است. برای استفاده از هر دو برنامه نیازمند وارد کردن شماره موبایل خود هستید و همچون برخی پیام رسان‌ها، تنها ساخت یک نام کاربری کفایت نمی‌کند. هر دو نرم افزار امکاناتی همچون اشتراک‌گذاری ویدیو و عکس، ایجاد گروه، برقراری تماس صوتی و پیام رسانی را ارائه می‌کنند.

یکی از مزایای اصلی استفاده از پیام رسان‌های موبایل تحت اینترنت در مقایسه با ارسال پیامک، اطمینان از خوانده شدن یا نشدن یک پیام است. حین ارسال پیامک، تنها امکان گزارش ارسال موفق یا ناموفق پیام از دستگاه شما وجود دارد. در تلگرام نمایش تیک اول و در واتس اپ نمایش تیک دوم کنار پیام، درست به همین معنی است. اما اگر مخاطب مقصد پیام را بخواند، در تلگرام تیک دوم زده شده و در واتس اپ، هر دو تیک به رنگ آبی در می‌آیند.

تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!

از نظر این قابلیت، برتری با واتس اپ است. در تلگرام تنها با دیدن تیک دوم می‌توان دریافت مخاطب مقصد پیام را مشاهده کرده است، اما زمان آن مشخص نیست. اما با یک ترفند ساده، مشاهده زمان خوانده شدن پیام در واتس اپ به راحتی امکان‌پذیر است.

در هر دو برنامه می‌توان پیام‌های خود را کپی، حذف و یا فوروارد کرد. اما در زمینه ارسال، تلگرام چند سر و گردن بالاتر می‌ایستد. مقایسه تلگرام و واتس اپ نشان داد در صورت اشتباه بودن پیام، تصحیح آن در واتس اپ به مراتب سخت‌تر است، چرا که باید آن را حذف و از ابتدا تایپ کرد.

در تلگرام، با یکبار لمس پیام ارسال شده فهرستی از گزینه‌های در دسترس نمایش داده می‌شوند که دو مورد از آن‌ها ویرایش (Edit) و حذف (Delete) هستند. با ویرایش پیام، می‌توان متن آن را به طور کل تغییر داد. البته، یک برچسب با عنوان ویرایش شده (Edited) در پایین آن به نمایش در می‌آید که نشان می‌دهد متن اورجینال چیز دیگری بوده است!

تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!

امنیت تلگرام و واتس اپ نقطه تشابه دیگر آن‌ها است. به لطف رمزنگاری سرتاسری این دو پیام رسان، در صورتی که فرد دیگری به هر روشی میان دو کاربر قرار گرفته و اطلاعات تبادلی میان آن‌ها را دریافت کند، قادر به رمزگشایی و مشاهده آن‌ها نخواهد بود. تنها کسانی که می‌توانند این پیام را مشاهده کنند، دو کاربر مبدا و مقصد هستند.


نسخه وب پیام‌رسان‌ها

راحتی استفاده از کیبورد کامپیوتر، قابل مقایسه با کیبورد مجازی گوشی موبایل یا حتی تبلت نیست. به همین دلیل ممکن است حین قرار داشتن در یک جای ثابت، به استفاده از نسخه وب پیام رسان در سیستم کامپیوتری فکر کنید. مقایسه تلگرام و واتس اپ این بار از نظر توانایی آن‌ها در اپلیکیشن تحت وب صورت می‌گیرد.

تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!

بدون هیچ شک و تردیدی برنده این بخش تلگرام است. این پیام رسان علاوه بر داشتن نسخه وب، که می‌توان با استفاده از آن در هر جایی و به وسیله هر مرورگری حساب کاربری خود را چک کرد، دارای یک نسخه دسکتاپ هم برای لینوکس و هم برای ویندوز است که تمامی قابلیت‌های نسخه موبایل در آن ارائه می‌شوند. اگرچه واتس اپ نیز دارای یک اپلیکیشن ویندوزی است، اما حین استفاده از آن، گوشی موبایل یا تبلت شما نیز باید به اینترنت متصل باشد و به همین دلیل کارایی آن کاهش پیدا می‌کند.


نتیجه‌گیری از مقایسه تلگرام و واتس‌اپ

مهمترین مزیت واتس اپ جامعه بزرگتر آن در سراسر جهان است که البته برای کاربران ایرانی صدق نمی‌کند. همچنین آن دسته از افرادی که بیشتر وقت خود را پای سیستم دسکتاپ یا لپ تاپ می‌گذرانند، حتما تلگرام را به خاطر قابلیت‌های غنی نسخه دسکتاپ آن انتخاب خواهند کرد.

تماس تصویری

تماس تصویری در هر یک از اپلیکیشن‌های پیام رسان را می‌توان یک نقطه عطف در آن‌ها دانست، چرا که یکی از نیاز‌های مخاطبین پیام رسان‌ها همواره تماس تصویری می‌باشد. برخی از پیام رسان‌ها در قبال پوشش این امکانات در پیام رسان خود پیش قدم بوده اند که می‌توان از جمله به واتساپ و اینستاگرام اشاره کرد که در مقالات تماس تصویری واتساپ و تماس تصویری در اینستاگرام به چگونگی انجام آن در این پیام رسان‌ها پرداختیم. اما پیام رسان محبوب تلگرام بالاخره به این نیاز مخاطبین خود چراغ سبز نشان داد. دیروز تولد ۷ سالگی تلگرام بود و بالاخره تماس تصویری هم به آپدیت جدید تلگرام اضافه شد.

تلگرام با ویدئوکال، واتس‌اپ را به خاک نشاند!

تلگرام به واسطه نیاز‌های مخاطبین خود هر روز قابلیت جدیدی را متناسب با این نیاز‌ها ایجاد می‌نماید. شاید راز محبوبیت این پیام رسان در دنیا همین اهمیت دادن به نیاز‌ها و علایق مخاطبین خود باشد. در ایران نیز علی رغم محدودیت‌هایی که برای این پیام رسان ایجاد شد، ولی همچنان یکی از محبوب‌ترین‌ها باقی مانده است چرا که برخی از قابلیت‌های آن در پیام رسان‌های مشابه دیگر وجود ندارد. پیش بینی می‌شود قابلیت تماس تصویری تلگرام با توجه به محبوبیت این پیام رسان با استقبال مخاطبان ایرانی نیز روبرو شود.

تلگرام به سنت قدیم خود به نیاز‌های مخاطبین توجه و این قابلیت را در به روز رسانی جدید خود معرفی کرده است که در این مقاله سعی داریم شما را با این قابلیت که تماس تصویری تلگرام می‌باشد بیشتر آشنا نماییم. البته با توجه به استقبال مخاطبین دیگر اپلیکیشن‌ها از جمله اینستاگرام و واتساپ از این ویژگی می‌توان گفت این بار تلگرام دنباله رو دیگر اپلیکیشن‌های محبوب بوده است.


قابلیت تماس تصویری تلگرام

تماس تصویری تلگرام قابلیت کاربردی و مهمی است که کاربران تلگرام تا کنون از آن محروم بوده اند، زمان زیادی طول کشید تا کاربران در کنار ارسال پیام متنی، بتوانند تماس صوتی نیز برقرار کنند. اما پس از ایجاد قابلیت تماس صوتی، کاربران این پیام رسان برای برقراری تماس‌های تصویری نیز لحظه شماری می‌کنند. یکی از دغدغه‌های اصلی پیام رسان‌ها، امنیت ارسال و دریافت پیام‌ها (صوتی، تصویری یا متنی) می‌باشد. به همین جهت تلگرام در برقراری تماس‌های صوتی خود سعی کرد جدیدترین فناوری‌های رمزنگاری اطلاعات را در مبدا و مقصد مورد توجه قرار دهد و قطعا در فعال سازی تماس تصویری تلگرام توجه به امنیت اطلاعات باز هم در اولویت خواهد بود.

یکی از دلایل مهم تن دادن به این خواسته دیرین مشترکان این پیام رسان قطعا شیوع ویروس کروناست، این که بتوان بدون خارج شدن از منزل و حفظ فاصله گذاری اجتماعی با بستگان و خانواده و دوستان دیدار کرد در این شرایط جدید جهان یک امکان فوق العاده خواهد بود.

 

منبع: makeuseof , gizchina

انتشار یافته: 33
در انتظار بررسی:12
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1399/05/25
واتساپ خیلی بیخوده.البته فیلتر هم نیست تو ایران.
چون پیام رسانش زیرنظر فیسبوکه براهمین مشترکش زیاده وگرنه ارزش نداره
پاسخ ها
P.N
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
تو ایران بیخوده چونکه بیشتر قابلیت هاش اصلا دیده نمیشه تو ایران
حسین کرد شبستری
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
مهمترین حسن واتساپ نسبت به تلگرام! فیلتر نبودنش هستش!
فری
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
تلگرام بهتره با مزایا و ویژگیهای که داره
واستاپ هم فیلترینگ تلگرام امارشو بالا برده
همین
sajad
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
مهمترین قابلیت تلگرامو متاسفانه یادتون رفت اینه که شما وقتی فایلیو برای کسی ارسال میکنید حتی اگه کش تلگرامو پاک کنید یا برنامشو حذف کنید بعدا که دوباره نصب کردید میتونید اون فایل حالا فیلم عکس برنامه باشرو دوباره دانلود کنید یجور فضای ذخیره سازی نامحدود ابری به شما میده در حالی که تو واتس اپ اینجوری نیست اگر کش واتس اپ پاک بشه فایلتون برای همیشه از بین میره از تلگرام به عنوان آرشیو بسیار امن و همیشگی میتونید استفاده کنید
anita
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
این ویژگی واتساپ که پیامو حذف میکنیم ولی جاش میمونه افتضاحه
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1399/05/25
تلگرام کجا و واتساپ کجا؟؟؟؟ واتساپ چون تو ایران فیلتر نیست کاربرد داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1399/05/25
تلگرام یه برنامه بیخود زیر نظر یه شرکت نامعتبره. در هیچ کجای جهان هم به اندازه ایران ازش استفاده نمیشه، دلیل این همه تاکید رو هم نمیفهمم.
واتس اپ قطعا بهتره.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
500 میلیون کاربر داره
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
به نظرت میاد
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
یعنی تمام ۴۰۰ میلیون نفر تو دنیا که از تلگرام استفاده میکنن ایرانی هستن؟
ایتا
Netherlands
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
باشه تو خوبی فقط
Alireza..4
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
غول دنیای تکنولوژی نظرشونو راجع به این مطلب دادند....آخه تو چی حالیته...
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1399/05/25
واتس آپ برای کارهای روزمره و اداری و اقتصادی خوبه تلگرام برای سرگرمی و کسب اطلاعات بیشتر به خاطر داشتن کانال
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1399/05/25
بعد از فیلتر تلگرام واتس اپ کاربرای خودشو حفظ کرده و یکی از بهترین اپ های پیام رسانه و کاملا امن و راحت
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1399/05/25
هردو عالی اند فقط واتس اپ باید تنظیماتش رو بیشتر کنه فیلتر تلگرام هم برداشته بشه
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1399/05/25
اونا پیشرفت میکنند بعد اینا محدودش میکنند تاسف
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1399/05/25
چراواتس آپ کانال نداره؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
نمیدونم
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1399/05/25
از صدقه سر فيلترينك باعث رونق واتساپ شديم كه متعلق به زاكربرگ طوفدار اسرائيله
Germany
13:07 - 1399/05/25
بد‌‌‌‌ی واتساپ اینه که بعد از اضافه کردن فردی به گروه اون فرد پیام های قبلی رو نمی بینه
نسخه دسکتاپش که افتضاحه
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1399/05/25
یه ویژگی خوب واتساپ ساکت کردن 8 ساعته گروه هاست ! بعضی وقتا از چرت و پرت گفتن بقیه خسته میشی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
تو تلگرام هم هست
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1399/05/25
تو دنیا بیشتر واتساپ استفاده میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
چون زیرنظر فیسبوکه.تمام تبلیغات فیسبوک برا اونه.
یه جنس بنجل هم تبلیغ روش باشه همینه
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1399/05/25
باید بگم رمزنگار تلگرام یک ایرانی است
پاسخ ها
علیرضا . خ.پ
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
ناموسا؟
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1399/05/26
اصلا نمیشه تلگرام را با واتساپ مقایسه کرد..تلگرام یه پیام رسان فوق گسترده با کلی امکانات...واتساپ ....چی داره ...؟..کانالهای تلگرام به کل واتساپ ارزش داره....
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1399/05/26
صد درصد تلگرام بهتره
ولی چون فیلتره اکثرا به سمت واتساپ میرن
اصلا اون موقع که تلگرام فیلتر نبود نه کسی واتساپو میشناخت نه سمتش میرفت!
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1399/05/26
چه فایده که تو ایران به بهتر بودن برا مردم نگاه نمیکنن به کاربردش برا خودشون نگاه میکنن
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1399/05/26
مقایسه تلگرام با یه بنجلی به اسم واتس اپ درست نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر