درمان زگیل تناسلی خفیف؛ بهترین روش‌ها کدامند؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
استخدام_4
استخدام_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۲۷۹۴۱
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
۵۹۶۲
یکی از معضلاتی که بسیاری از افراد با آن روبه‌رو می‌شوند و دردسر‌های بسیار ناشی از آن را نیز تحمل می‌کنند زگیل تناسلی است. در این مطلب با شما هستیم تا به موضوع درمان زگیل تناسلی خفیف بپردازیم و شما را با راه‌های درمانی آن آشنا کنیم.

برترین‌ها: یکی از معضلاتی که بسیاری از افراد با آن روبه‌رو می‌شوند و دردسر‌های بسیار ناشی از آن را نیز تحمل می‌کنند زگیل تناسلی است. امروزه در رابطه با زگیل تناسلی بسیار صحبت می‌شود و پزشکان بسیاری نیز در صدد درمان و ارائه راه‌حل‌هایی درمانی برای این مشکل هستند. در این مطلب با شما هستیم تا به زگیل تناسلی خفیف بپردازیم و شما را با راه‌های درمانی آن آشنا کنیم.

زگیل تناسلی چیست؟

به طور کلی باید بگوییم که زگیل تناسلی زائده‌ای پوستی است که معمولاً در کشاله‌های ران، ناحیه تناسلی و یا اطراف مقعد دیده می‌شود. معمولاً علائم بروز این معضل تا سه هفته بعد از رابطه و تماس جنسی با فردی آلوده بروز پیدا می‌کند. نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم آن است که اگر ضایعه زگیل تناسلی قابل‌مشاهده باشد می‌تواند بسیار مسری بوده و به سرعت انتقال پیدا کند. با این حال اگر هم که فرد درمان شده باشد و دیگر زگیلی بر روی بدن نداشته باشد مجدداً می‌تواند ناقل محسوب شده و به انتقال بیماری بپردازد.

درمان زگیل تناسلی خفیف؛ بهترین روش‌ها کدامند؟

علت زگیل تناسلی چیست؟

معمولاً یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که زوجین با آن مواجه می‌شوند آن است که اصولاً به چه علتی زگیل تناسلی بروز پیدا می‌کند. در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که به طور کلی علت زگیل تناسلی ویروسی به نام اچ پی وی است که در با تنوع بیش از ۱۰۰ نوع در طبیعت وجود دارد. اگر این ویروس از نوع تناسلی باشد می‌تواند با تماس و ارتباط جنسی به سرعت انتقال پیدا کند.

معمولاً زگیل‌های تناسلی به دو نوع تقسیم می‌شوند، زگیل‌هایی که وقتی فرد آلوده می‌شود اصلاً وجود نداشته و یا دیده نمی‌شود و دوم نوعی که به صورت خال‌های گوشتی ریز و کوچک و یا حتی میکروسکوپی قابل رؤیت هستند. نوع دوم خفیف بوده و می‌توانند به صورت‌های یک دوره‌ای درمان شوند.

زگیل تناسلی خفیف چیست؟

در توضیح زگیل تناسلی خفیف باید بگوییم که زگیل تناسلی که به شکل برآمدگی‌هایی قرمز رنگ در اطراف ناحیه تناسلی دیده می‌شوند زگیل تناسلی خفیف هستند. این نوع از زگیل‌ها بسیار شایع هستند و زوجین را نیز بسیار آزرده می‌کنند.

معمولاً زگیل تناسلی در بدن آقایان و خانم‌ها به شکل متفاوتی بروز پیدا می‌کنند. زگیل تناسلی خفیف در زنان معمولاً در خارج از واژن یا مقعد، دهانه رحم و همین‌طور درون واژن و یا مقعد دیده می‌شود. این نوع از زگیل در آقایان نیز در آلت تناسلی، کشاله ران، مقعد، پوست بیضه و یا ران قابل رؤیت خواهد بود.

زگیل‌های تناسلی حتی گاهی بدون هیچ درمان و یا مراقبت خاصی در طی گذر زمان از بین می‌روند و این روند نیز گاهی تا دو سال و یا بیشتر نیز طول خواهد کشید. در واقع یکی از ویژگی‌های مشترک و یا بهتر است بگوییم ثابت زگیل تناسلی خفیف آن است که بعد از گذر زمان بهبود خواهند یافت.

در صورتی که در زگیل‌های با قدرت و استقامت بیشتر چنین مسئله وجود ندارد و روش قطعی برطرف کردن آن، درمان‌های پزشکی است. اما در رابطه با زگیل تناسلی خفیف این موضوع متفاوت‌تر خواهد بود. با این حال باید به این مسئله نیز اشاره کنیم که بعد از، از بین رفتن زگیل تناسلی خفیف بر اثر گذر زمان به احتمال زیاد مجدداً زگیل تناسلی زمانی دوباره باز خواهند گشت! به همین دلیل هم هست که غالباً توصیه می‌شود که زگیل‌های تناسلی را با کمک روش‌های درمانی اصولی برطرف کرده و زودتر از شر آن‌ها خلاص شوند.

درمان زگیل تناسلی خفیف؛ بهترین روش‌ها کدامند؟

درمان زگیل تناسلی خفیف

همان‌طور که گفته شد بهتر است که زگیل تناسلی خفیف خود را نادیده نگیرید و به فکر راه چاره‌ای در جهت درمان آن برآیید. به طور کلی برای درمان زگیل تناسلی دارو‌های موضعی بسیار تجویز می‌شوند. استعمال موضعی دارو‌ها می‌تواند بسته به نوع مقاومت ویروس دوره‌های زمانی متفاوتی را شامل شود. این نوع از دارو‌ها مستقیماً بر روی زگیل مالیده می‌شوند. معمولاً دارو‌های موضعی که برای درمان زگیل تجویز می‌شوند به این شرح هستند:

  • پودوفیلوکس: این دارو آنتی‌بیوتیک است که با مشخصه ۵/۵ درصد برای استعمال موضعی تجویز می‌گردد. هر گرم از این ژل حاوی ۵ میلی‌گرم پودوفیلوکس برخوردار از الکل، گلیسیرین، اسید لاکتیک، هیدروکسی پروپیل سلولز، لاکتات سدیم، هیدورکسی توولن بوتیله و... است.
  • کراتوز اکتینک: این ژل در درمان زگیل‌های تناسلی بسیار کارآمد و مفید است. شما باید این ژل را به صورت یک لایه نازک بر روی زگیل تناسلی خود بمالید و بعد از گذشت ۸ ساعت آن را با آب گرم و همین‌طور صابون به خوبی شست‌وشو دهید.
  • پماد ایمی کیمود: این پماد برای رهایی از شر زگیل تناسلی بسیار مناسب است. برای استفاده از آن باید به مدت چهار ماه روزانه سه بار پماد را به صورت مستقیم بر روز زگیل خود قرار دهید. این پماد می‌تواند در بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن نیز مؤثر بوده و بدن را برای مبارزه با عفونت ویروس اچ پی وی تشویق می‌کند. ناگفته نماند که تحقیقات حاکی از آن است که این پماد تنها برای ۵۰ درصد افراد کارساز خواهد بود.

علاوه بر ژل‌ها و پماد‌هایی که به صورت موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرند روش‌های دیگری نیز در درمان زگیل تناسلی خفیف مؤثر خواهند بود. برای مثال روش درمانی کریوتراپی با کمک نیتروژن مایع برای منجمد کردن زگیل تناسلی صورت می‌گیرد. نیتروژن می‌تواند باعث بروز تاول در اطراف زگیل شود، اما بعد از بهبود تاول‌ها در اطراف زگیل، خود زگیل نیز بهبود پیدا خواهد کرد. این روش را باید حتماً با بررسی و مشورت پزشک و پس از گذشت چند جلسه درمانی به انجام رساند.

درمان زگیل تناسلی خفیف؛ بهترین روش‌ها کدامند؟

پیشگیری از زگیل تناسلی خفیف

طبیعی است که زگیل تناسلی خفیف نیز مانند هر معضل دیگری قابل پیشگیری است. به همین دلیل هم کافی است که آگاهی خود را بالا ببرید. در وهله اول استفاده از یک کاندوم می‌تواند درصد بسیار زیادی از احتمال انتقال بیماری‌های ناشی از روابط جنسی را کاهش دهد. به علاوه اینکه این کار می‌تواند ریسک انتقال ویروس اچ پی وی از یک فرد به فرد دیگر را نیز به مراتب کمتر کند. به همین دلیل هم هست که نباید استفاده کاندوم در روابط جنسی را نادیده گرفت.

علاوه بر این توصیه‌ای که برایتان داریم این است که برای درمان زگیل تناسلی با پزشک متخصص مشورت کنید و بعد از پشت سر گذاشتن چند جلسه درمانی و مشاوره به روش‌های درمانی قطعی‌تر بپردازید. طبیعی است که شرایط درمان زگیل تناسلی خفیف در هر فردی با فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran (Islamic Republic of)
15:32 - 1399/05/28
برترین ها چه گیری به زیگیل تناسلی دادی خخخخخخخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
انجمن پرستاری ایران_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
انجمن پرستاری ایران_3
انجمن پرستاری ایران_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
انجمن پرستاری ایران_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر