قانون ممنوعیت جذب بازیکن خارجی تبعات دارد
۱۰۲۹۵۱۹
۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
۶۴۷
رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال اعتقاد دارد قانون این سازمان مبنی بر ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی، تبعاتی به دنبال خواهد داشت.

خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال اعتقاد دارد قانون این سازمان مبنی بر ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی، تبعاتی به دنبال خواهد داشت.

فریبرز محمودزاده درباره نحوه تصویب قانون ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی اظهار داشت: هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال باید این قانون را به عنوان رئیس مجمع تصویب کند. تاکنون کارشناسی‌ها در بدنه سازمان لیگ بوده و منتظر مصوبه هیئت‌رئیسه هستیم. ما در کمیته‌های مختلف مجری مصوبات هیئت‌رئیسه سازمان و فدراسیون فوتبال هستیم و منتظر می‌مانیم تا شاید چکش‌کاری شود.

وی درباره انتقادات از این قانون گفت: نظرات مختلفی وجود دارد که باید ببینیم قانون مد نظر چگونه در فدراسیون تصویب می‌شود. باید ببینیم نظرات مطرح شده توسط مربیان باشگاه‌ها، رسانه‌ها و کارشناسان چگونه ارسال خواهد شد.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ درخصوص احتمال ممنوعیت عقد قرارداد با بازیکنان داخلی به صورت ریالی تصریح کرد: ریال پول رایج کشور ماست و می‌توان قانونی در این باره تصویب کرد. هر قانون مخالفان و موافقان زیادی دارد و باید ببینیم کفه تزارو به کدام سمت است. ما باید منافع ملی کشور را هم در نظر بگیریم. می‌دانیم منع جذب مربیان و بازیکنان خارجی تبعاتی دارد، اما باید ببینیم چگونه به این نکته رسیدیم و چه فرآیندی طی شده که سازمان لیگ حاضر شده به موضوع ورود کند.

محمودزاده با اشاره به وجود دلالی در فوتبال کشور بیان کرد: نباید از دلالی غافل شویم. همه می‌دانند اتفاقاتی در این رویه می‌افتد و دلالان گاهی در اوج بی‌عدالتی و بی‌انصافی، بازیکنی مصدوم را به تیمی می‌قبولانند. مدیران باشگاه گل‌گهر سیرجان، یک بازیکن را چند روز برای تست نگه داشتند و قراردادی امضا نشد، اما این پرونده در فیفا مطرح شده و می‌خواهند باشگاه را محکوم کنند. اینقدر برخی دلالان بلاهت به خرج می‌دهند و به باشگاه‌ها آسیب می‌زنند که باید موضوع را ریشه‌یابی کرد.

وی با بیان اینکه با ورود وزارتخانه‌های ورزش و اطلاعات، منافع عده‌ای به خطر می‌افتد، خاطرنشان کرد: در هر فضایی از جمله صادرات و واردات هم مشکلاتی وجود دارد. با این حال شک نکنید نهادهای ذی‌ربط می‌خواهند قوی عمل کنند و وارد موضوع می‌شوند.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ با اشاره به زمان مجاز تیم‌ها برای جذب بازیکن اظهار داشت: این زمان را به گونه‌ای طراحی کردیم که تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا آسیب نبینند. حضور بازیکن جدید در ادامه لیگ قهرمانان آسیا مجاز است و اسامی باید تا نهم یا دهم شهریور به AFC شوند. ما هم روز ششم شهریور را آغاز نقل و انتقالات اعلام کردیم تا نمایندگان ایران بتوانند بازیکن جدید بگیریم. ممکن است به هر دلیلی، دو ماه تا لیگ سال آینده وقفه ایجاد شود و ما به همین دلیل پایان نقل و انتقالات را روز 29 آبان اعلام کردیم که تیم‌های در هفته‌های ابتدایی مسابقات سال آینده بتوانند بازیکن بگیرند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج