تاثیر پولانسکی و اسکورسیزی بر «بتمن»
۱۰۲۹۹۲۸
۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
۵۷۷
مت ریوز کارگردان جدیدترین فیلم «بتمن» از تاثیر شاهکارهای دهه ۷۰ میلادی بر فیلم تازه اش گفت.

خبرگزاری صبا: مت ریوز کارگردان جدیدترین فیلم «بتمن» از تاثیر شاهکارهای دهه ۷۰ میلادی بر فیلم تازه اش گفت.

تاثیر پولانسکی و اسکورسیزی بر «بتمن»

 به نقل از کولایدر، مت ریوز کارگردان جدیدترین فیلم «بتمن» با حضور رابرت پتینسون در نقش اصلی، در گفتگوی تازه خود در پاسخ به این پرسش که چه فیلم های غیر بتمنی الهام بخش او در ساخت این فیلم بوده اند نام سه تا از شاهکارهای سینمایی دهه ۷۰ میلادی را ذکر کرد.

ریوز در پاسخ به این پرسش که چه فیلم های غیر بتمنی الهام بخش او برای سات جدیدترین «بتمن» بوده اند، گفت: «محله چینی ها» پولانسکی یکی از کلیدی ترین ها بود، برای این که در «محله چینی ها» جک گیتس (جک نیکلسون) در جستجوی یک سری جنایت فسادی عمیق را در لس آنجلس کشف می کند، از این نظر بتمن شبیه یک نوار کلاسیک است یک مجموعه قتل هایی که بتمن در حال تحقیق روی آنهاست در همین سبک و سیاق است. ریوز در این جا بازهم تاکید کرد که این بتمن یک ابرقهرمان نیست او شبیه انسانی است که در یک ماموریت انتقامی قرار دارد.

ریوز همچنین گفت: ذات انسانی دارای نقص و خشن بتمن نیز از فیلم های پلیسی‌ای چون «ارتباط فرانسوی» ویلیام فریدکین الهام گرفته است. ریوز همینطور تاکید کرد نحوه تشریح مکانِ وقایع داستان و چگونگی ورود به درون شخصیت پر پیچ و خم کاراکتر اصلی ملهم از «راننده تاکسی» اسکورسیزی است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج