قدیمی‌ترین تختخواب جهان کشف شد
۱۰۳۰۱۲۵
۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۹
۱۹۸۹
باستان‌شناسان در کاوش‌های خود در غاری در آفریقای جنوبی تخت‌خواب‌هایی کشف کردند که متعلق به ۲۰۰ هزار سال قبل بوده و می‌توان گفت قدیمی‌ترین تخت‌خواب‌های کشف‌شده در تاریخ بشریت محسوب می‌شوند.

اعتمادآنلاین: گرچه انسان‌های اولیه تخت‌خواب‌های مجللی به شکل تخت‌خواب‌های امروزی در اختیار نداشتند، اما به ساخت تخت‌خواب‌های راحت توجه بسیاری می‌کردند.

روزنامه الوسط کویت نوشت: باستان‌شناسان در کاوش‌های خود در غاری در آفریقای جنوبی تخت‌خواب‌هایی کشف کردند که متعلق به ۲۰۰ هزار سال قبل بوده و می‌توان گفت قدیمی‌ترین تخت‌خواب‌های کشف‌شده در تاریخ بشریت محسوب می‌شوند.

دانشمندان باستان‌شناس در کاوش‌های خود در یکی از غارهای آفریقای جنوبی به تخت‌خوابی رسیدند که از گیاهان ساخته شده و ظاهراً سازندگان آن به دنبال راحتی هرچه بیشتر بوده‌اند.

قدیمی‌ترین تختخواب جهان کشف شد

پیش از این اکتشاف دانشمندان معتقد بودند اولین تخت‌خواب را انسان یکصد هزار سال پیش باز هم با استفاده از گیاهان ساخته است.

به اعتقاد باستان‌شناسان، این کشفیات قدرت و توانمندی انسان‌های اولیه را نشان می‌دهد که توانسته بودند با به‌کارگیری آتش، خاکستر و گیاهان مختلف، اسباب خواب راحتی برای خود مهیا کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج