احتمال حضور خواهر «اون» در یک منصب کلیدی
۱۰۳۰۵۷۸
۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
۶۲۹
بنا بر گفته وزارت دفاع کره جنوبی، مقامات سئول باور دارند "کیم یو جونگ"، خواهر کیم جونگ اون، به طور مؤثری در حال اداره یکی از مهم‌ترین بدنه‌های سیاسی در کره شمالی است.

خبرگزاری ایسنا: بنا بر گفته وزارت دفاع کره جنوبی، مقامات سئول باور دارند "کیم یو جونگ"، خواهر کیم جونگ اون، به طور مؤثری در حال اداره یکی از مهم‌ترین بدنه‌های سیاسی در کره شمالی است.

به نقل از سی‌ان‌ان، اگر این تحول واقعیت داشته باشد، جایگاه او به عنوان دومین چهره پنهان قدرتمند این کشور، بیش از پیش تقویت می‌شود.

"جئونگ کیونگ-دوو"، وزیر دفاع کره جنوبی روز سه‌شنبه در صحبت با قانون‌گذاران مجلس ملی این کشور، گفت کیم یو جونگ احتمالاً حالا مسئول "وزارت‌خانه سازمان‌دهی و ارشاد" حزب کارگر حاکم بر کره شمالی است؛ بدنه‌ای از این حزب که با تلقین‌های ایدئولوژیکی، سازمان‌دهی حزب و دیدارهای سیاسی سر و کار دارد.

متخصصان می‌گویند وزارتخانه سازمان‌دهی و ارشاد موسوم به OGD، همچنین مسئول نظارت بر ۳ میلیون نفر اعضای تخمینی حزب کارگر حاکم بر کره شمالی است تا اطمینان دهد که اعضا به قدر کافی به کیم جونگ اون وفادار هستند و به آموزه‌های رژیم کره شمالی احترام می‌گذارند.

کیم یو جونگ سال‌ها مشاور مورد اعتماد و رازدار برادرش بوده است. او پیش‌تر به عنوان یکی از مبلغان برتر کره شمالی فعالیت می‌کرد و حالا جایگزینی برای "پولیتبورو"، بدنه ارشد حزب حاکم کره شمالی، به شمار می‌آید.

در حالی که کره شمالی و حزب کارگر حاکم معمولاً تغییرات سیاسی را به عموم اعلام نمی‌کنند، متخصصان و تحلیل‌گران پیش‌تر گمان می‌کردند که کیم یو جونگ، اوایل امسال و بر اساس سابقه روبه رشد مسئولیت‌های خود، عهده‌دار وزارت‌خانه سازمان‌دهی و ارشاد کره شمالی شده است. جئونگ، وزیر دفاع کره جنوبی اظهار کرد خواهر رهبر کره شمالی در حال حاضر ظاهراً دارای نقش مهمی نیز در جهت‌دهی سیاست با کره جنوبی و آمریکا است.

اظهارات جئونگ در تطابق با ارزیابی هفته گذشته سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی است که اعلام کرده بود کیم جونگ اون تصمیم گرفته بخش بیشتری از قدرتش را به مقامات ارشد پیرامونش، از جمله کیم یو جونگ اعطا کند تا از فشار کاری خود بکاهد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج