الوند: دفاع مقدس با گذر زمان فراموش نمی‌شود
۱۰۳۰۶۰۰
۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
۴۵۵
سیروس الوند، کارگردان سینما می‌گوید، بدون شک رویکرد برنامه‌های فرهنگی و هنری و یا برگزاری جشنواره‌هایی با موضوع دفاع مقدس می‌تواند در یادآوری و پررنگ کردن این موضوع نقش داشته باشد اما باید بیش از هر چیز به واقعیت ها توجه کنیم و از شعار بپرهیزیم.

خبرگزاری فارس: سیروس الوند، کارگردان سینما می‌گوید، بدون شک رویکرد برنامه‌های فرهنگی و هنری و یا برگزاری جشنواره‌هایی با موضوع دفاع مقدس می‌تواند در یادآوری و پررنگ کردن این موضوع نقش داشته باشد اما باید بیش از هر چیز به واقعیت ها توجه کنیم و از شعار بپرهیزیم.

الوند: دفاع مقدس با گذر زمان فراموش نمی‌شود

سیروس الوند کارگردان سینما به کم رنگ شدن نقش دفاع مقدس در آثار هنری اشاره کرد و گفت: مسئله دفاع مقدس چیزی نیست که با گذر زمان فراموش شود. درست است که سال‌های زیادی از آن واقعه می‌گذرد اما موضوعی حیاتی در برهه‌ای از تاریخ کشور به شمار می‌رفت و نیاز است تا برای آن برنامه‌ریزی صورت گیرد و کماکان آثار هنری تولید کنیم.

وی ادامه داد: در ۸ سال جنگ تحمیلی جوان‌های بسیاری شهید و جانباز شدند و ویرانی‌های بسیاری بر زندگی مردم وارد آمد که هنوز هم اثرات آن را در زندگی مردمان جنوب کشور می‌بینیم.

الوند به تحریف‌هایی که در خصوص موضوع دفاع مقدس در برخی از فیلم‌ها انجام شده است، اشاره کرد و ادامه داد: این قبیل تحریف‌ها باعث شده تا از اصل موضوع فاصله بگیریم و دچار سوء‌تفاهم‌هایی شویم. بعضاً با ساخت فیلم‌هایی زرد و برای فروش بیشتر سعی داریم تا به موضوع جنگ از نگاه متفاوت بپردازیم که با واقعیت‌ها هماهنگ نیست و بیشتر ساخته و پرداخته ذهن فیلمساز است تا واقعیت.

کارگردان فیلم «پرتقال خونی» توجه و رویکرد مسئولانه و متعهدانه به موضوع دفاع مقدس را یکی از لازمه‌های حفظ این بخش از تاریخ کشور بر شمرد و خاطر نشان ساخت: بدون شک رویکرد برنامه‌های فرهنگی و هنری و یا برگزاری جشنواره‌هایی با موضوع دفاع مقدس می‌تواند در یادآوری و پررنگ کردن این موضوع نقش داشته باشد اما باید بیش از هر چیز به واقعیت ها توجه کنیم و از شعار بپرهیزیم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج