افشاگری یک سایت اماراتی درباره بن‌سلمان
۱۰۳۰۶۱۶
۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
۱۷۰۱
سایت میدل ایست آی انگلیس فاش کرد، محمد بن سلمان قصد سفر به واشنگتن برای دیدار علنی با بنیامین نتانیاهو را داشت اما از این تصمیم منصرف شد.

ایسنا نوشت: سایت میدل ایست آی انگلیس فاش کرد، محمد بن سلمان قصد سفر به واشنگتن برای دیدار علنی با بنیامین نتانیاهو را داشت اما از این تصمیم منصرف شد.

ین سایت نوشت: قرار بود سفر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به آمریکا برای دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل ۳۱ اوت برگزار شود.

دیوید هرست، تهیه کننده این گزارش به نقل از منابعی اعلام کرد: محمد بن سلمان از این سفر منصرف شد بعد از اینکه فهمید خبر به رسانه‌ها رسیده است. وی نگران بود رسانه‌ها به جزئیات سفر پی برده و سفر او به واشنگتن را به کابوس تبدیل کنند.

در این گزارش آمده است: سفر محمد بن سلمان قرار بود دوشنبه هفته بعد انجام شود اما هنوز توافقی صورت نگرفته که دیدار به وقت دیگری موکول شده یا به طور کامل لغو شود. کسانی که برای انجام این دیدار فشار می‌آورند از جمله دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و جارد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ می‌خواهند وی و نتانیاهو دیدار کنند تا مجددا چهره محمد بن سلمان به عنوان جوان سازنده صلح عربی دیده شود. همچنین این مسئله به افزایش حمایت از توافق امارات و اسرائیل در منطقه منجر می‌شود.

اگر این دیدار انجام می‌شد دلیل قوی بر این مسئله بود که عربستان نیز در مسیر عادی‌سازی روابط است. با تاریخ سفر قبلا توافق شده بود. با توجه به اینکه وی هیچ تمایلی به اقامت چه در سفارت عربستان و چه در منزل سفیر نداشت و ممکن است تظاهرکنندگان به آنجا کشیده شوند چهار منزل در یک مکان محرمانه برای اقامت وی طی این سفر خریداری شد. اما طرح سفر وی ناکام ماند، زمانی که گزارشاتی را مبنی بر فاش شدن سفرش دریافت کرد. وی شرط گذاشته بود که سفرش کاملا محرمانه باشد.

به گفته میدل ایست آی، ترامپ و کوشنر اصرار داشتند این سفر انجام شود. طی چند ساعت از لغو آن ترامپ، پامپئو و کوشنر را برای جلب حمایت از توافق عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو و اسرائیل به خاورمیانه فرستاد.

قبل از این نیز امارات دیدار با کیلی کرافت، سفیر آمریکا و همتای اسرائیلی‌اش را به دلیل اعتراض نتانیاهو به فروش جنگنده‌های اف۳۵ به ابوظبی لغو کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج