وضعیت نامطلوب آمریکا در شورای امنیت
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
استخدام_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۳۱۳۸۷
۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۷
۹۷۶
یک کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به نظر رئیس اندونزیایی شورای امنیت درباره درخواست آمریکا برای بازگرداندن تحریم های قبلی علیه ایران گفت: آمریکا با شرایط و وضعیت نامطلوبی در شورای امنیت و جامعه جهانی مواجه شده است.

خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به نظر رئیس اندونزیایی شورای امنیت درباره درخواست آمریکا برای بازگرداندن تحریم های قبلی علیه ایران گفت: آمریکا با شرایط و وضعیت نامطلوبی در شورای امنیت و جامعه جهانی مواجه شده است.

داود هرمیداس باوند در گفت‌وگویی با اشاره به موضع رییس شورای امنیت درباره نامه آمریکا به این شورا برای فعال کردن مکانیسم ماشه گفت: در این مورد شورا تصمیم‌گیر است یا باید با اکثریت آرا یا با رای گیری این مساله را تعیین تکلیف کند. در بحث ایران چون شورا صلاحیت حفظ صلح و امنیت بین الملل را دارد و آمریکا این مساله را با تفسیر خود به صلح و امنیت بین الملل مرتبط کرده است باید صریح اعلام موضع کند.

وی ادامه داد: از این رو شورای امنیت باید در این زمینه تصمیم قاطع بگیرد. شورای امنیت نمی تواند درخواست برای فعال کردن مکانیسم ماشه را به حال خود رها کند و صرفا به یک اعلام موضع و نظر اکتفا کند. در این مورد خاص باید قاطعانه نظر دهد و این مساله را ببندد.

این کارشناس مسائل بین الملل اظهار کرد: از آنجایی که رای به پیش نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی با اکثریت داده نشد و حتی اعضای اروپایی شورا رای ممتنع دادند آمریکا موقعیت ضعیفی در شورا پیدا کرد، در عین حال شاهد هستیم که آمریکا موضوع بازگرداندن تحریم ها علیه ایران را به جد و به هر شکل قصد دارد پیگیری کند به ویژه که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری به موفقیت در چنین بحثی نیاز دارد از این رو نیاز است تا شورای امنیت صریح نظر دهد.

هرمیداس باوند تصریح کرد: باید اکثریت اعضای شورای امنیت به رئیس شورا اختیار تصمیم گیری در این باره بدهند یا رئیس شورا از همه اعضا در این باره نظر بخواهد که معمولا شورای امنیت در چنین مواردی رای گیری می کند. بنا بر این در روزهای آینده باید منتظر نظر قطعی شورا باشیم اینکه به چه شکل آن را انجام دهند مشخص نیست اما حتما باید سرنوشت درخواست آمریکا مشخص شود چرا که این موضوع می تواند به یک رویه تبدیل شود و از این پس هر عضو سازمان ملل به ویژه آنها که حق وتو دارند درخواست اقدام علیه یک کشور را صادر کنند که این بر خلاف منشور سازمان ملل است.

هرمیداس باوند خاطرنشان کرد: در بحث ایران باید بگویم آمریکا از وظایف و قوانین بین الملل در طرح این درخواست عدول کرده است چون او دیگر عضو برجام نیست اما از آنجایی که در این بحث مسائل نظامی را مطرح کرده است می تواند موضوع صلح و امنیت بین الملل شود.

وی ادامه داد: چین و روسیه چون فروشنده سلاح به ایران هستند علاوه بر بحث حمایت از برجام مخالف نگاه و درخواست آمریکا هستند و در این مورد به طور جدی پای کار هستند. معتقدم آمریکا با شرایط و وضعیت نامطلوبی در شورای امنیت مواجه شده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
انجمن پرستاری ایران_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
انجمن پرستاری ایران_3
انجمن پرستاری ایران_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
انجمن پرستاری ایران_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر