فعال اصولگرا: «ارزش ملی مردم» ضربه دیده است
۱۰۳۱۸۵۸
۰۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴
۲۰۶۴
حسن بیادی: با توجه با بی تدبیری‌های داخلی مردم ما از جناح‌ها عبور نموده‌ و از اوضاع رضایت ندارند و تا کنون گفتمان‌های قبلی که چاره‌ساز نبوده‌اند. فکر میکنم گفتمان غالب در انتخابات پیش رو درمان اقتصادی و جهش تولید باشد

انتخاب: برخلاف دو دهه گذشته که همواره فضای سیاسی کشور در قالب تقابل و صف‌آرایی دو جبهه اصول‌گرا و اصلاح‌طلب تقسیم شده، طی یک سال گذشته به شکلی کم‌سابقه وزنه به نفع جناح محافظه‌کار یا اصول‌گرا تغییر کرده است.

نماد بارز این امر را می‌توان در ترکیب مجلس یازدهم به وضوح مورد مشاهده قرار داد که اکثریتی قاطع از نمایندگان اصول‌گرا کرسی‌ها مجلس را در اختیار گرفته‌اند. هر چند نمی‌توان جبهه اصول‌گرایان را تنها در یک مشخصه خاص مورد خوانش قرار داد اما واقعیات میدانی نشان می‌دهد که اصلاح‌طلبان در انزوا و حاشیه قرار گرفته‌اند.

در چنین فضایی، اکنون این مساله برای همه‌گان مطرح می‌شود که در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 کدام طیف سیاسی یا جناحی می‌تواند ریاست پاستور را در دست بگیرد. از یک سو، طیف فکری رئیس‌جمهور آینده اهمیت دارد و از سوی دیگر، این‌که چه شخصی از شانس پیروزی برخوردار است مهم به نظر می‌رسد. در همین راستا، دیدگاه حسن بیادی، کارشناس تحلیل‌گر مسائل سیاسی در ارتباط با تعیین وضعیت جانشین حسن روحانی در سال 1400 ارائه شده است.

با توجه به وضعیت سیاسی کشور و رخدادهای چند سال اخیر برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 کدام جناح سیاسی شانس بیشتری برای پیروزی دارد؟

حسن بیادی: قبل از شروع پاسخ به سوالات لازم می‌دانم چند نکته را متذکر شوم و آن اینکه علیرغم همه نابه‌سامانیهای موجود و مشکلات ایجاد شده از طریق تحریم‌های ظالمانه غرب، به برکت خون شهدا و با تدبیر رهبر فرزانه‌مان و با وجود پر برکت مردم ایثارگر و انقلابی، به گفته دوست و دشمن، داخلی و خارجی کشور قدرتمند و نظام پر افتخار ما در حال رشد و توسعه جدی بوده و در حال تبدیل شدن به یک قدرت منطقه‌ای در خاورمیانه است.

پیش‌بینی فعال اصولگرا از وقوع حوادث غیر مترقبه

یادمان نرود قبل از انقلاب با ۳۵ میلیون جمعیت روزانه ۶/۵ میلیون بشکه نفت بودجه کشور تامین می‌گردید ولی درحال حاظر با توجه به تحریم‌های آمریکا فروش نفت به روزی ۵۰۰ هزار بشکه کاهش پیدا کرده است و اکثر درآمد دولت از طریق صادرات و دریافت عوارض و مالیات تامین و هزینه می‌گردد. بنابراین باید تحلیل مشکلات موجود منصفانه بیان شود اگرچه در وقوع این مشکلات نباید از نقش باندهای متصل به قدرت و ثروت غافل بود که متاسفانه مانند اختاپوس در بسیاری از سازمانهای مهم اقتصادی و سیاسی نفوذ کرده و بعضی انسان‌های به ظاهر موجه هم خواسته یا ناخواسته عمله ظلم آنان هستند.

از دیدگاه شما مردم بیشتر از چه گفتمانی در سال 1400 استقبال خواهند کرد؟

حسن بیادی: با توجه با بی تدبیری‌های داخلی مردم ما از جناح‌ها عبور نموده‌ و از اوضاع رضایت ندارند و تا کنون گفتمان‌های قبلی که چاره‌ساز نبوده‌اند. فکر میکنم گفتمان غالب در انتخابات پیش رو درمان اقتصادی و جهش تولید باشد.

 به نظرتا، چه چهره‌های شاخصی در انتخابات 1400 شانس موفقیت دارند؟

حسن بیادی: به نظرم هنوز زود است و تا پایان آذرماه احتمال وقوع حوادث غیر مترقبه سیاسی اجتماعی وجود دارد و کسانی هم که ورود به انتخابات را بصورت علنی شروع کرده‌اند توهم داشته و از بصیرت سیاسی لازم و آگاهی از شریط موجود روز بی بهره‌اند.

آیا آقای محمود احمدی‌نژاد در صورت تایید صلاحیت شانسی برای پیروزی دارد؟

حسن بیادی: ایشان با توجه به نظر بسیاری از تحلیلگران چپ و راست با ورود خود می‌تواند از صحنه گردانان جدی در انتخابات باشند و در میان آحاد مردم مخصوصا قشر آسیب پذیر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند البته قابل تامل است که در این دوره تعداد قشر آسیب پذیر هم بیشتر شده و هم متوقع‌تر شده‌اند.

مهم‌ترین اولویت‌های دولت آینده را رسیدگی به چه اموری می‌دانید؟

حسن بیادی: بهترین اولویت‌ها را مقام معظم رهبری با نظریات دقیق و کارشناسی خود در دیدار مجازی با رئیس جمهور و هیأت دولت بیان داشتند که مهم‌ترین آن‌ها عنایات خاص به وضعیت معیشتی و محافظت آنان از تهاجم فرهنگی غرب مخصوصا از طریق فضای مجازی و رفع واقعی موانع تولید و توسعه اشتغال بود اما آنچه در نظرات بنده مورد توجه قرار گرفته و در رفتار بسیاری از مسئولین کشور در سه قوه مشهود است حذف حقوق و شأن مردم در سپهر سیاسی آنان است و بیشتر برای ماندگاری خود مردم را توجیه می‌نمایند. به عقیده من «ارزش ملی مردم» بیشتر از «ارزش ملی پول» آسیب دیده که باید بصورت اورژانسی درمان شود و این مهم از عهده اکثر افراد مطرح برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری بر نمی آید و عاجزند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1399/06/09
اون وزنه ای که به نفع اصولگراها سنگین شده ، از عدم تایید صلاحیت اصلاح طلب ها هست، میدان رزم بی حریف معلومه پیروزی! نماینده ای که با ۱۰٪ رای وارد مجلس شده که نه وزنه سنگین لازم داشته و نه افتخاری داره واسه پز دادن . . .
پاسخ ها
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
دمت گرم، کسی که مصاحبه رو نوشته تو ایران و میون مردم که هیچی، اصلا انگار رو کره زمین نبوده بیچاره..!!
انصار
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
احسنت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
اینها یا نفهمیده اند یا خودشون رو به نفهمی میزنند . چه بخواهید و چه نخواهید . مردم از این بازی های جناحی و سیاسی عبور کرده اند . رای بی رای . بفمهید که چه شکاف عظیمی بین شما و بدنه جامعه هست . الان وضعیت بادکنک بزرگی را دارید که تنها با یک سوزن به فنا میروید .
بدون نام
United Arab Emirates
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
دقیقا،،،دمت گرم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
همچین میگه وزنه انگار اصولگرایان رکوردهای فوق سنگین وزن جهان را جابجا کردند در حالی که نیم مثقال هم نمی شوند چون با 4 درصد رای دهندگان رفتند مجلس البته نا گفته نباشه که اصلاح‌طلب و اصول گرا فرقی ندارند مثل دو لبه قیچی می‌مانند که سر مردم را قطع می‌کنند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
دفیقا موضوع همینه . یه آقایی به من تعریف میکرد تومسابقات رالی تهران پنجم شدم گفتم چه عالی ! از بین چن نفر ؟ گفت پنج نفر !
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1399/06/09
تو تهران مردم شرکت نکردن که اصولگرایان رفتن مجلس
بعید میدونم کسی برای انتخابات ریاست جمهوری بره رای بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
واقعا کسانی که رای بدن پوست کلفتن.هر طیفی هر دوره ای اومده بدتر از قبلی عمل کرده
Russian Federation
23:09 - 1399/06/09
لطفا تعداد آرا هم نگاه کنید تا میزان محبوبیت اصولگراهای مجلس رو ببینید
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1399/06/09
باعثش خودتون اصولگراها هستید
پاسخ ها
بدون نام
Switzerland
۰۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
جفتشون دغلکارند
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1399/06/09
یکی پول دیگری مردم هردو بی ارزش شده اند
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1399/06/09
گفتمان چرت هیچ سرکاری مردم بوده همیشه
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1399/06/09
اقااشاره نفرمودید درصد مشارکت مردم چقدر بوده واین همفکران شما نماینده چنددرصد مردم اند متوهم نباشید
Iran, Islamic Republic of
23:14 - 1399/06/09
اولا به تعداد ارا حتما توجه کن بعدش چه فرقی برای مردم عادی میکنه که کدوم طیف رییس جمهور بشه.مگه تو این چند ساله مردم رشد اقتصادی داشتند هرکسی اومده بعدش یا ممنوع التصویر شده یا کلا خرابش کردند .شما استاد گرامی نگران نباشید هرکسی انتخاب بشه برای مردم جدا فرقی نمیکنه.
Iran, Islamic Republic of
23:17 - 1399/06/09
وقتی قالیبافها نماینده مردم را با فریبکاری از مجلس خارخ میکنند تا کی به شعور مردم ضربه نخورد
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1399/06/09
اگر اتفاق غیر عادی روی دهد، مثلا حضور همزمان احمدی نژاد و محمد خاتمی شاید (و نه حتما) موجب حضور مردم در انتخابات شود. والا در شرایط فعلی عامه مردم مایوس از نتیجه انتخابات هستند. چون هر دو جناح امتحان خود را پس داده اند.
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1399/06/09
اصلاح طلبا تو حاشیه و انزوا نرفتنا . به لطف شورای نگهبان یک دست شدید .
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1399/06/09
ایشون حرف نادرست میزنه و ادرس غلط میده تمام این مشکلات را خود اصولگرایان به دلیل تنش با کشورهاو تحریم و درگیری در کشورهای مختلف ایجاد کردن الان انداختن گردن دولتی که رئیسش هم در اصل یه اصولگرا است خود اصلاح طلبها هم کاربردی ندارن و هر دوی اینها یکی هستند ولی به دو تیم تقسیم شده اند و جنگ زرگری راه انداختن و به اصل موضوع نمی پردازن فریب نخورید
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1399/06/09
امیدوارم سال دیگه کسی رای نده، امیدوارم عزت نفس داشته باشید
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1399/06/09
جای مُهر زیبایی روی پیشونیش داره :))
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1399/06/09
این آقا شعور سیاسی نداره چرا که وقنی جمع کثیری رد صلاحیت شدند معلومه کی میره مجلس .البته که اینا نماینده مردم نیستند .
Iran, Islamic Republic of
00:14 - 1399/06/10
زندگی به کام مردم زهر شده، شما تک تکتون از تحریم سود بردین و مردم له شدن
دلار 24 و سکه 11 تومنی و قیمت سرسام آور اجناس دیگه مردم رو به ستوه آورده، یه مشت حرف مفت زن
دیگه نوبته شمام نزدیکه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
خود مردم بودند که این نوع زندگی را انتخاب کردند
این جمله طلایی را هرگز از یاد نبر
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1399/06/10
ما تحریم نمیخواییییییییییم دلار 1000 تومن و سکه 400 تومن میخوایم کمرمون خورد شد . دستونو از جیب این مردم دربیارین. بزارین نفت فروش بره . ما نفت داریم . نفت . نفت . نفت . گاز . بدبختو نامید شدنیم به علی قسم
France
01:13 - 1399/06/10
مگر پشت گوشتون رو ببینید که انتخابات پر شور برگزار بشه این قدر زندگی رو به مردم تلخ و سخت کردین که پیر و جوون دارن نفرین میکنن شماهارو که بالاخره این وسط یکی پیدا میشه که نفسش حق باشه
Iran, Islamic Republic of
01:33 - 1399/06/10
بقاله زنش میخواسته کم فروشی کنه طلاهای دستشو میزاره توی کفه مشتری و ....... وزنه سنگین دیگه چه صیغه ای با رای ۲۰ درصدی!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
Switzerland
03:42 - 1399/06/10
بالاخره با خودتون چند چندین؟
یه روز میگین در همه زمینه ها در حال پیشرفتیم و همه چی گل و بلبله و مردم هم راضین
یه روز میگین ارزش ملی مردم به باد رفته
بالاخره تکلیفتون با خودتون چیه؟
به راستی یک آدم باید چقدر بدبخت و درمونده باشه که بره به جماعتی رای بده که حتی تکلیفشون با خودشون هم روشن نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج